کد خبر: ۲۳۶۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده‌ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد.
با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده‌ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از دویچه وله، با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده‌ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد. این سازمان احتمال سرایت ویروس کرونا به سرتاسر جهان را "بسیار بالا" می‌داند.

تا بامداد شنبه، دهم اسفند (29 فوریه) شمار مبتلایان شناسایی شده به ویروس جدید کرونا موسوم به کووید- 19 در کشورهای مختلف به بیش از 85 هزار و 150 نفر رسید.

در حال حاضر در بیش از 50 کشور موارد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و افزایش تعداد مبتلایان در کشورهایی نظیر کره جنوبی، ایتالیا و ایران روندی پر شتاب به خود گرفته است.

سازمان بهداشت جهانی که تا کنون احتمال سرایت کرونا به سرتاسر دنیا را "بالا" ارزیابی کرده بود روز جمعه این احتمال را "بسیار بالا" اعلام کرد که بالاترین سطح هشدار این نهاد وابسته به سازمان ملل محسوب می‌شود.

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در عین حال تاکید کرده که هنوز مبارزه برای جلوگیری از شیوع سراسری این بیماری تنفسی شکست نخورده و هنوز نشانه‌ای از شیوع غیرقابل کنترل آن در جوامع مختلف مشاهده نشده است.

ویروس کرونا تا کنون بیش از دو هزار و 900 قربانی گرفته که حدود دو هزار 720 نفر آنها ساکنان استان هوبئی و مرکز آن شهر ووهان بوده‌اند که کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا شناخته می‌شود.

روند گسترش و مرگ و میر بر اثر کرونا در چین تا حدود زیادی کنترل شده است. پکن روز شنبه اعلام کرد که روز گذشته شمار کشته شدگان بر اثر ابتلا به کرونا در چین 47 نفر بوده که به نسبت روزهای قبل به طور محسوسی کاهش داشته است.

با این همه روند ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در کشورهای دیگر رو به افزایش است. پس از چین بیشترین موارد ابتلا به کرونا با دو هزار و 920 مورد تا روز شنبه، در کره جنوبی ثبت شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری