کد خبر: ۲۳۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
دولت بررسی کرد که رتبه بندی را اجرا کرده و به جای رتبه بندی، ۵۰ درصد افزایش را بدهد به شرط آنکه هیچ جای کشور میزان افزایش حقوق از آن مبلغ افزوده شده بابت رتبه بندی کمتر نشود و هرچه قدر که باید اضافه بشود، اضافه بشود. در واقع حقوقشان در قسمت اداری و آموزش به گونه‌ای افزایش پیدا می‌کند که کمتر از رتبه بندی نیست.
وزیر اسبق آموزش و پرورش و نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اعتراضات شدید ما این بود که رتبه بندی اجرا شد ولی بیش از ۱۰ اشکال عمده داشت و آن را رتبه بندی اصلی نمی‌دانیم گفت: در حال پیگیری رتبه بندی بودیم که از آن سو کار مثبتی برای کل کارکنان دولت انجام و قرار شد ۵۰ درصد به فوق‌العاده شغلشان افزوده شود که کار مثبتی بود. سوال این است که پس برای معلمان چه؟ چرا معلمان نباید این ۵۰ درصد را دریافت کنند؟.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی درباره رد شدن بودجه آموزش و پرورش و اینکه آیا در بازنگری‌های بودجه‌ای در اولویت قرار خواهد گرفت یا خیر؟ گفت: فقط بودجه آموزش و پرورش رد نشده بلکه کلیات بودجه رد شده است. یکی از دلایل مهم رد کلیات، عدالت اجتماعی بود.

وی افزود: درباره بودجه آموزش و پرورش که یکی از ارکان کل بودجه کشور است، نباید به سمت این بحث که میزان بودجه آموزش و پرورش چقدر است برویم. بودجه هرچه قدر که باشد در نهایت پایان سال دولت حقوق‌ها را می‌پردازد و در بودجه آموزش و پرورش نیز همین حقوق معلمان به اضافه کیفیت بخشی آموزشی مهم است. اگر از عدالت در حقوق صحبت می‌کنیم بر افزایش بودجه آموزش و پرورش تاکید داریم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش فوق‌العاده شغلو نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اعتراضات شدید ما این بود که رتبه بندی اجرا شد ولی بیش از ۱۰ اشکال عمده داشت و آن را رتبه بندی اصلی نمی‌دانیم گفت: در حال پیگیری رتبه بندی بودیم که از آن سو کار مثبتی برای کل کارکنان دولت انجام و قرار شد ۵۰ درصد به فوق‌العاده شغلشان افزوده شود که کار مثبتی بود. سوال این است که پس برای معلمان چه؟ چرا معلمان نباید این ۵۰ درصد را دریافت کنند؟.

حاجی بابایی افزود: دولت بررسی کرد که رتبه بندی را اجرا کرده و به جای رتبه بندی، ۵۰ درصد افزایش را بدهد به شرط آنکه هیچ جای کشور میزان افزایش حقوق از آن مبلغ افزوده شده بابت رتبه بندی کمتر نشود و هرچه قدر که باید اضافه بشود، اضافه بشود. در واقع حقوقشان در قسمت اداری و آموزش به گونه‌ای افزایش پیدا می‌کند که کمتر از رتبه بندی نیست.

وی ادامه داد: اگر حکم‌ها را زدند و مشخص شد که افزایش‌ها بیش از رتبه بندی بود مشکلی نیست اما ما باید بعدا رتبه بندی را به شکل دیگری مطالبه کنیم تا اجرایی شود. اگر هر دو را می‌پرداختند بهتر بود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش و نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشکالات زیادی به رتبه بندی وارد بود اظهار کرد: متاسفانه یکی از اعتراضات ما این است که اگر ۵۰ درصد را به همه بدهند باز برای پیگیری رتبه بندی روز ازنو و روزی از نو می‌شود و باید رتبه بندی را پیگیری کنیم. چرا که آنچه اکنون به فوق معلم ها افزوده شده در واقع همان افزایش حقوق همه کارکنان است و دیگر اسمش رتبه بندی نیست.

حاجی بابایی درباره کسر ۴۵ درصدی از حقوق دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان گفت: درباره دانشجومعلمان دو نکته وجود داشت. مشکل پرداخت عیدی را حل کردیم و افزایش دریافتیشان به اندازه حداقل حقوق را پیگیری کردیم. دعوا از همینجا شروع شد و حق با دانشجومعلمان است که چرا باید ۴۵ درصد از حداقل حقوقشان کم شود. این ظلم بزرگی است.

وی افزود: سال قبل که ۶۰۰ هزار تومان حقوق می‌گرفتند ۴۵ درصد را کسر می‌کردند و حالا که حقوقشان به یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسیده باز هم باید ۴۵ درصد کسر کنند. این کار باید در هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان حل شود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش و نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر گفت: پیگیری کردم و گفتند هفته آینده جلسه هیئت امنای دانشگاه برگزار می‌شود. پیگیر هستیم در هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان عدد به جای درصد تصویب شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری