کد خبر: ۲۳۵۹۵۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
عباس عبدی
البته واضح است که تعداد مسیولین در میان مبتلایان زیاد نیست ولی با توجه به تعداد بسیار کمتر انها در جامعه؛ همین که تست چند نفر آنان مثبت شود خیلی است. چرا این اتفاق افتاده است؟

به نظرم تعدادشان خیلی بیشتر هم خواهد شد. سعی می‌کنم چند دلیل را که به ذهنم می‌رسد عرض کنم.

اول از همه این که کرونا از قم شروع شده. اگر مثلا از بلوچستان بود چنین تبعاتی نداشت. چون رفت و آمد مسئولین با قم یا افراد انجا بسیار زیاد است.

دوم این که خیلی دیر متوجه وجود بیماری شدند. دوران نهفتگی زیاد این بیماری موجب شد که سرهای مسئولین بیش از اندازه زیر برف بماند. احتمالا هر گاه نشانه‌ای احتمالی هم از ویروس دیدند، پیش خودشان گفتند انشالله گربه است.

سومین دلیل به نظرم رواج سبک زندگی خطرناک میان آنان است. همه گمان می‌کنند باید با دیگران یک چاق‌سلامتی و روبوسی و حتی معانقه یا بغل کردن داشته باشند و الا تعبیر به کم محلی کردن خواهد شد. اصولا در این فرهنگ برخی کارها سوسول‌بازی تلقی می‌شود.

چهارمین دلیل احتمالا رواج یا رسوب نگاه تقدیرگرایانه است. نگاهی که برای آرامش فردی بد نیست ولی برای اداره امور بسیار زیان‌بار و خطرناک است.

پنجمین دلیل مهمترین است. بیشتر بودن ابتلای مسئولین لزوما فرض درستی نیست! زیرا آمار موجود ربطی به مبتلایان ندارد. بلکه مربوط به تست‌شدگان است، و الا مبتلایان واقعی هزاران نفر هستند. اکنون به دلیل محدودیت کیت‌های ازمایش، فقط از کسانی که وارد مرحله حاد می‌شوند تست می‌گیرند در حالی که مسئولین عزیز ما خیلی زودتر از این مرحله تست می‌دهند و در نتیجه طبیعی است که زود خوب می‌شوند و به سرِکارهای خود باز می‌گردند!
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
0
0
وقتی آش شور ششود صدای آشپزها هم در می آید یک جای کار می لنگد

یا مسئولین دروغ می گویند که کرونا گرفته اند

یا مسئولین دروغ می گویند که این تعداد کم از مردم کرونا گرفته اند

بالاخره مسئولین کدام دروغ را می گویند دروغ بزرگ یا دروغ بزرگتر مساله این است
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
0
0
فرض آخر درست است. مسوولین دسترسی آسان به کیت های تشخیص دارند و هر روز خود و خانواده شان را بررسی می کنند که مبادا آلوده به ویروس کرونا باشند. بدبخت ما که نمیدانیم چرا تب کردم و تک سرفه می کنم؟!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری