کد خبر: ۲۳۵۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
در جزیره کیش مشکلی برای ورود مسافران وجود نداشته و محل‌های گردشگری آن همچنان باز است، اما در جزیره قشم که با کاهش ۵۰ درصدی ورود مسافران مواجه شده تمامی اسکله‌ها و تورهای گردشگری و ژئوسایت‌های آن تعطیل بوده و تحت کنترل قرار دارد.
آخرین اعلام مسئولان مناطق آزاد کیش و قشم در رابطه با اثر شیوع کرونا، از این حکایت دارد که در جزیره کیش مشکلی برای ورود مسافران وجود نداشته و محل‌های گردشگری آن همچنان باز است، اما در جزیره قشم که با کاهش ۵۰ درصدی ورود مسافران مواجه شده تمامی اسکله‌ها و تورهای گردشگری و ژئوسایت‌های آن تعطیل بوده و تحت کنترل قرار دارد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا  و دستور وزارت بهداشت برای کاهش  حضور مردم در تجمعات و مکان‌های عمومی به طور طبیعی بسیاری از محل‌های گردشگری با تعطیلی مواجه شدند، این در حالی است که جزایر کیش و قشم به عنوان دو محل گردشگری کشور در فصل زمستان با استقبال زیاد مسافران همراه است که می‌تواند در این روزها تحت شعاع قرار گیرد.

پیگیری آخرین وضعیت جزایر کیش و قشم از سوی معاونان گردشگری این دو منطقه آزاد با توضیحاتی همراه بود.

در کیش فضا عادی و مبادی ورودی تحت کنترل است

مجید مولانوروزی -معاون گردشگری سازمان  منطقه آزاد کیش- با اشاره به این که در این منطقه هنوز موردی از کرونا تایید نشده است به ایسنا گفت: تمامی بیمارستان‌ها نیز در حالت آماده قرار دارند و فضایی نیز در نظر گرفته شده که اگر موردی مشکوک به کرونا وجود داشت در آن قرنطینه شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی مبادی ورودی از بندرگاه تا فرودگاه کاملا تحت  کنترل قرار داشته و گیت‌های کنترل کننده نیز در این مبادی قرار دارد. افزود: تمامی پروازهای کیش نیز تحت کنترل است و کل پروازها و بندرگاه‌ها ضدعفونی شده و موارد بهداشتی در آن ها رعایت می‌شود.

مولانوروزی با بیان این که تمامی تورهای گردشگری جزیره کیش پابرجا است، گفت: رستوران‌ها و هتل ها و فضاهای گردشگری  جزیره با رعایت تمامی قواعد و کنترل‌هایی که انجام می‌شود به فعالیت خود ادامه می‌دهند و مشکلی برای ورود مسافران در شرایط فعلی و حتی نوروز تاکنون وجود ندارد.

به گفته وی با توجه به شرایط آب و هوای جزیره کیش که گرم بوده و روبه گرمی بیشتر می رود احتمال شیوع ویروس کرونا در جزیره پایین است.

 کاهش ۵۰ درصدی ورود گردشگران به قشم

اما اخیرا اعلام شدکه در جزیره قشم یک مورد مبتلا به کرونا تائید شده است.  

در همین رابطه شیخ زاده -معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم - با اعلام این که ورود گردشگران در حال  حاضر نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد به جزیره قشم کاهش یافته است گفت: برای کنترل شرایط و وضعیت جزیره تمام اسکله‌های گردشگری و ژئوسایت‌ها و تورهای گردشگری جزیره تعطیل شده است چرا که به دلیل تجمع افراد می‌تواند فضای برای شیوع ویروس کرونا ایجاد کند.

وی افزود: اما اسکله‌های مسافری پابرجا است از این رو مسافران می‌توانند به هنگام و یا هرمز مراجعه کنند اما تورهای گردشگری به این مکان‌ها تعطیل است.

شیخ زاده با بیان این که تمامی هتل ها، رستوران‌ها و سایر اماکن از این قبیل به فعالیت خود تحت کنترل و نظارت کامل ادامه می‌دهند و دایم ضد عفونی می‌شوند افزود: اما به هر صورت با توجه به کاهش گردشگران میزان پذیرش آنها نیز کاهش یافته است.

شیخ زاده با اعلام این که در این چند روز جزیره قشم در تولید مواد ضدعفونی کننده خودکفا شده است گفت: شرکت آب و برق و تاسیسات قشم توانست در این مدت با فعالیت گسترده به خودکفایی در تولید مواد ضدعفونی کننده برسد که از این نظر می‌توانیم به طور گسترده‌ای فضا و اماکن جزیره را پاکسازی کنیم.

به گفته وی تمامی مبادی ورودی جزیره قشم تحت کنترل قرار داشته و حتی از سرزمین اصلی حفاظت را شروع می‌کند.

معاون گردشگری جزیره قشم این را هم گفت که با توجه به این که ویروس کرونا در شرایط گرم و مرطوب نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد جزیره قشم اکنون در حال وارد شدن به چنین هوایی قرار دارد و به زودی گرم می‌شود از این رو می‌توان شاهد بود ویروس کرونا به سرعت از جزیره از بین برود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری