کد خبر: ۲۳۵۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
فرهنگ دست دادن برای ابراز احساسات در ایران این روزها منشا نگرانی است که می تواند موجب گسترش ویروس های گوناگون بین مردم شود حالا کمپینی تشکیل شده که به مردم یادآور می شود این روزها دوست داشتن با دست ندادن معنی می شود.
یک خانم کار آفرین ، کمپینی تشکیل داده و مردم را ترغیب می کند که این روزها از دست دادن با یکدیگر امتناع کنند.

یاسمن حجازی طراح کمپین ” دوستت دارم که دست نمی‌دهم” درباره علت راه اندازی این کمپین به خبرنگار سایت جمهوریت گفت: بنده حدود یک ماه پیش این کمپین را به منظور مقابله با شیوع هر نوعی ویروسی قبل از انتشار دیده شدن اولین مورد ویروس کرونا راه اندازی کردم.

وی متذکر شد: مدتی پیش یکی از همکاران نزدیکم دچار سرماخوردگی شدیدی شد و متاسفانه بنده به وی دست دادم و پس از چند روز دچار آنفولانزای بسیار شدیدی شدم به گونه ای که دو هفته بستری بودم.

این کارآفرین صنعت ورزش کشور اظهار داشت: پس از آنکه دوران بیماری را سپری کردم، دست دادن مردم به یکدیگر نظرم را به خودش جلب می کرد و بر این اساس این کمپین را راه اندازی کردم.
دست ندادن و مورد توجه قرار گرفتن این کمپین را شروعی میدیدیم برای توجه بیشتر افراد به انتشار ویروسها به جهت عدم رعایت بهداشت فردی.

حجازی بیان کرد: برای گسترش این کمپین، ما پیکسل هایی را تحت عنوان ” دوستت دارم که دست نمی‌دهم” طراحی کردیم و این پیکسل ها به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این مدت بسیاری از مدارس، مهدکودک ها، شرکت ها، بیمارستان ها و بانک ها از ما تقاضا کردند که این پیکسل را برای آنان ارسال کنیم که ما هم این اقدام را انجام دادیم.

حجازی تاکید کرد: دست دادن تبدیل به یک عادت در میان مردم کشورمان شده است و جامعه نیاز به طراحی چنین کمپین هایی داشت تا به مرور این عادت کاهش یافته و یا کنار گذاشته شود.
شکی نیست تنها دست ندادن باعث رهایی از ویروس کرونا نیست، اما امیدواریم با استقبالى که از اين كمپين شده، توانسته باشیم به سهم خودمان جلوی انتشار هرچه سریع تر آن را اندکی گرفته باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری