کد خبر: ۲۳۵۷۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
مجلس شورای اسلامی در حالی بعد از سه هفته تعطیلی برای برگزاری تبلیغات انتخاباتی جلساتش را آغاز کرد که بهارستان تحت تاثیر شیوع کرونا قرار داشت.
مجلس شورای اسلامی در حالی بعد از سه هفته تعطیلی برای برگزاری تبلیغات انتخاباتی جلساتش را آغاز کرد که بهارستان تحت تاثیر شیوع کرونا قرار داشت.

به گزارش اعتدال، از روز گذشته روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد دمای بدن نمایندگان در مبادی ورودی مجلس برای پیشگیری از کرونا ویروس کنترل می‌شود.

صبح امروز دمای بدن نمایندگان، کارکنان و خبرنگاران در مبادی ورودی کنترل شد. نیروهای مجهز به ماسک و کاور در این مبادی حضور داشته و با دستگاه‌های تب‌سنج حرارتی دمای بدن افرادی که وارد مجلس شورای اسلامی می‌شدند را کنترل می‌کردند.

سایه کرونا بر مجلس/ تصاویر


همچنین دستگاه‌های انگشت‌زنی حضور و غیاب در مجلس شورای اسلامی نیز غیرفعال شده و بنرهایی در نقاط مختلف پارلمان حاوی توصیه‌هایی برای پرهیز از اطلاع به ویروس کرونا نصب شده بود. به محض ورود به ساختمان مجلس شورای اسلامی پوسترهایی بر پشت شیشه‌ها نصب شده که از مردم خواسته شده برای پیشگیری از دست دادن با همدیگر پرهیز کنند تعدادی از کارکنان حفاظت مجلس هم ماسک و دستکش به دست کارهایشان را انجام می‌دادند.

مجلس شورای اسلامی ابتدا در جلسه غیرعلنی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موضوع اقدامات انجام شده در رابطه با اقدامات ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داد که در همین باره اسدالله عباسی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد که طبق اعلام وزیر بهداشت ۴۷ نفر در کشور مبتلا به این ویروس شده و ۱۲ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. تعدادی دیگری از افراد بستری شده به آنفلوآنزا مبتلا هستند.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در نطق آغازین خود خواستار رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا شد و از کمیسیون بهداشت خواست که مستمرا موضوع را مورد پیگیری قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی در حال بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۳۹۹ بود که تعدادی از نمایندگان با ماسک در صحن مجلس حضور داشتند یکی از این نمایندگان احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه و نماینده مردم قم بود که در جایگاه خبرنگاران برای مصاحبه با رسانه‌های تصویری و مکتوب حاضر شد و از اوضاع نگران‌کننده قم گفت و بر ضرورت تعطیل کردن حرم حضرت معصومه (س) تاکید داشت و حتی آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت درباره میزان فوتی‌ها را غیرواقعی خواند.

او در گفت‌وگو با تعدادی از خبرنگاران از آمار فوتی‌ها در قم خبر داد که بلافاصله از سوی کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت تکذیب شد و تاکید کرد که مجموع فوتی‌ها به ۱۲ نفر رسیده است.

بعد از آنکه امیرآبادی مجددا وارد صحن مجلس شورای اسلامی شد برای دقایقی در جایگاه خود در هیات رییسه نشست که علیرضا رحیمی عضو دیگر هیات رییسه صندلی‌اش کنار او بود. رحیمی حاضر به نشستن در کنار امیرآبادی نشد و در قسمت دیگری از جایگاه هیات رییسه ایستاده بود تا وقتی که امیرآبادی بر روی صندلی‌اش حضور داشت.

بلافاصله بعد از این‌که امیرآبادی جلسه مجلس شورای اسلامی را ترک کرد یکی از کارمندان مجهز به دستکش و ماسک میز و صندلی و بلندگوی او را برای چند بار ضدعفونی کرد اقدامی که باعث ایجاد شائبه ابتدای امیرآبادی به کرونا شد.

با وجودی که گفته شد ترک مجلس شورای اسلامی از سوی آمیرآبادی به دلیل نامساعد بودن حالش بود یکی از نمایندگان گفت که صبح امروز دمای بدن نمایندگان مجلس شورای اسلامی کنترل شد و از سه نفر خواسته شد که وارد مجلس نشوند یکی از آنها امیرآبادی نماینده قم بود حتی درخواست برای قرنطینه را رد کرد و به منزل رفت.

این اظهارات این نماینده با واکنش امیرآبادی مواجه شد که او ضمن رد کردن ابتلایش به کرونا به ضدعفونی کردن میز و صندلی‌اش هم واکنش نشان داد و گفت که غلط کردند چنین کاری را انجام داده‌اند من حتی به آنفلوآنزا و سرماخوردگی هم مبتلا نشدم.

اداره اخبار مجلس شورای اسلامی هم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کریدور یعنی راهروی مصاحبه خبرنگاران با نمایندگان را بست.

مجلس امروز کلیات بودجه را رد کرد که این باعث شد جلسات به دو یا سه شیفت کشیده نشود اما همچنان فردا جلسات عادی خود را دارد که لازم است تمهیدات مراقبتی برای پیشگیری از ویروس کرونا ادامه پیدا کند.

سایه کرونا بر مجلس/ تصاویر

سایه کرونا بر مجلس/ تصاویر

سایه کرونا بر مجلس/ تصاویر


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری