کد خبر: ۲۳۵۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
سامانه بارشی نسبتاً قوی دوشنبه این هفته از سمت غرب و شمال غرب کشور وارد می‌شود.
سامانه بارشی نسبتاً قوی دوشنبه این هفته از سمت غرب و شمال غرب کشور وارد می‌شود.

معصومه احمدی در مصاحبه با صدا و سيما، افزود: امروز در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش خفیف برف و باران پیش بینی می‌شود و از دوشنبه با ورود سامانه بارشی نسبتاً قوی از غرب و شمال غرب کشور در خیلی از مناطق نیمه غربی به ویژه دامنه‌های زاگرس، بخش‌های شمالی، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، مناطق مرکزی و به تدریج در شمال شرق کشور شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.

وی گفت: عمده و شدت بارش‌ها در بخش‌هایی از مناطق غرب و استان‌هایی شامل چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌های شمالی استان خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و جنوب استان کردستان و سواحل شمالی کشور خواهد بود که به اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی و آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در برخی نقاط این استان‌ها منجر می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند و چهارشنبه از مرز‌های شرقی و شمال شرقی، کشور را ترک خواهد کرد.

احمدی گفت: برای روز‌های دوشنبه و سه شنبه ابتدا در جنوب غرب و در مناطق مرکزی و غرب و شرق کشور وزش باد شدت می‌گیرد و با ورود سامانه بارشی از اواخر روز دوشنبه در بخش‌هایی از شمال کشور کاهش محسوس دما را خواهیم داشت.

وی افزود: دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود و این شرایط را در بخش‌هایی از جنوب کشور شامل خلیج فارس و تنگه هرمز شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دوشنبه و سه شنبه در پایتخت هم بارندگی پیش بینی می‌شود، هر چند بارش خفیف و پراکنده باران در نواحی شمالی تهران نیز امروز قابل پیش بینی است و دمای هوای تهران امروز در گرم ترین ساعات به ۱۶ درجه سانتی گراد می‌رسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری