کد خبر: ۲۳۵۴۴۷
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
متاسفانه با وجود پیچیده تر وضعیت بحران کرونا در قم و انتشار آن به برخی شهرهای دیگر سیاست فریز خبری از سوی وزارت بهداشت و اطلاع رسانی قطره چکانی ادامه دارد و ابن در حالی است وضعیت در بیمارستان کامکار، فرقانی و حتی شهید بهشتی قم فراتر از چیزی است که تریبون های رسمی اعلام می کنند.
تایید فوت 8 بیمار مبتلا به کرونا در قم
یک منبع آگاه با بیان این که یکشنبه شب آغاز مشاهده کرونا در بیمارستان کامکار بوده است، گفت: این مورد یک بیمار 50 ساله بدون بیماری زمینه ای بوده که با علائم آنفلوآنزا در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری گردیده است. عکس سینه این بیمار با موارد دیگری از آنفلوآنزا که پیش از آن در سال های گذشته و همین اخیرا داشتیم، متفاوت بود. به طوری که زمینه ای کاملا سفید یکدست سطح سینه را پوشانده است. این عکس نشان می داد ریه کاملا تخریب شده، مریض کاملا هوشیار بوده اما در یک حمله تنفسی قرار گرفته و این وضعیت به طور برق آسا رشد کرده و بیمار که صبح در ICU بستری شده بود در ساعت ابتدای شب این بیمار ایست قلبی کرد، 1.5 ساعت احیا شد اما بازهم نتیجه ای مشاهده نشد.

به گزارش اعتدال، وی افزود:  نکته عجیب اینکه بیماران علاوه بر بیماری تنفسی دچار میوکاردیت ویروسی نیز شده اند، چون مریضی که از قلب سالم برخوردار بوده و ظاهرا ورزشکار نیز بوده، با 1.5 ساعت احیا بازهم برنمی گردد. از این رو می توان گفت بیماری بیش از آن که تصور می شود کشنده است و بسیار سریع پیشرفت می کند، بیماران تا 3-4 ساعت قبل از این که ایست قلبی کنند یا احیا شوند، کاملا هوشیارند، با اطرافیان به راحتی صحبت می کنند، از این رو برای همراهان غیرقابل باور است که به این سرعت فوت بکنند.

وی افزود: متخصصان عفونی که در بیمارستان کامکار مستقر هستند، می گویند که چون آشنایی زیادی با این ویروس نداریم، نمی توانیم بگوییم چه نشانه هایی از خود بروز می دهد ولی به نظر می آید که اگر بیمار تب داشته باشد، ناقل ویروس خواهد بود.

وی در ادامه گفت و گو می گوید: در حال حاضر در بیمارستان کامکار که مرکز عفونی فعال در شهر قم هست، درمان هایی که متخصصین عفونی تجویز می کنند فقط درمان های حمایتی است و کار خاصی برای بیماران صورت نمی گیرد، فقط سیستم ایمنی شخص بیمار اگر مقاومت کند، احتمال بهبود وجود دارد. بیمارانی هم که حال آن ها وخیم می شود، هیچ راهی برای درمان آنها نداریم.

این منبع آگاه با توصیه شست و شوی مکرر دست ها افزود: تصور عمومی بر این است انتقال این ویروس ناشی از تماس هاست. با توجه به این که این ویروس تا 2 روز در محیط می تواند پابرجا باشد، در تماس با وسایل و محیط های مختلف (مترو، اتوبوس و ...)، می تواند انتقال یابد. از آن جا که برخی مبتلایان در دوره کمون هستند، متوجه ابتلای خود نبوده و باعث افزایش سرعت گسترش  بیماری خواهند شد. گرچه اعلام می شود تنها 2 درصد مبتلایان، فوت می کنند اما چیزی که تا کنون در قم مشاهده شده، بیش از این آمار است. باید گفت واقعا شیوع این بیماری جای نگرانی دارد و با یک بحران روبرو هستیم.

این منبع آگاه می افزاید: طبق آمار مشاهده شده، تعداد فوتی های کرونا در قم 8 نفر است. در بیمارستان های دیگر هم مواردی گزارش شده است. به طور مثال در بیمارستان های امام رضا، سپاه و ولی عصر هم مواردی از فوت بیماران مشاهده شده است.

وی افزود: ICU  و CCU بیمارستان کامکار در حال حاضر به طور کامل پر شده و ظرفیت پذیرش بیمار بدحال ندارد. متخصصان عفونی مستقر در این بیمارستان به این نکته اشاره داشته اند که نمی دانند ترخیص این بیماران با چه علایمی و در چه زمانی است؟ حتی مشخص نیست بیماران چه زمانی بهبود می یابند و باید از بیمارستان  ترخیص شوند! اکنون نیز بیمارستان کامکار به شدت در حال پرشدن است، بخش های ویژه پر شده، اورژانس نیز همچنین، تمام بخش ها در این بیمارستان از بیماران عادی تخلیه شده و تمام بخش ها به بیماران عفونی اختصاص یافته است. بیمارستان های بعدی نیز فرقانی و شهید بهشتی خواهند بود. بیمارستان شهید بهشتی نیز اخطارهای لازم را برای تخلیه بیماران عادی و آمادگی برای پذیرش بیماران تنفسی و عفونی دریافت کرده است.

این منبع آگاه می افزاید: سوابق بیماران مبتلا به کرونا نشان می دهد، این بیماران بیشتر بر اثر تماس با سطوح دچار بیماری شده اند تا تماس با افراد. حتی برادر یکی از فوت شدگان هم که از پزشکان متخصص بوده نیز تاکید داشت که در بین نزدیکان خود، شخصی با نشانه های این بیماری وجود نداشته است. نشانه های اولیه بیمارانی هم که اکنون در بخش های ویژه بستری شده اند، تب و لرز و تنگی نفس بوده است.

وی در پایان ادامه داد: با توجه به دوره کمون این ویروس که از 3 روز تا 14 روز اعلام شده، برخی از شهروندان قم در حال خروج از این شهر هستند و این باعث شیوع بیماری خواهد شد. با این حال می توان پیش بینی کرد قاعدتا تا 2-3 روز آینده انتشار این ویروس کشوری خواهد شد.

انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
0
0
چه دلیلی داره که ذسانه های معلوم الحالی مثل اعتدال,بهار نیوز و... تا این حد اخبار منفی از جمله کرونا را پوشش میدهند!؟ قطعا به زودی و با ورود دستگاه های اطلاعاتی و قوه قضاییه به این موضوع رسیدگی خواهد شد و ان شاالله این سایتهای زرد به زباله دان تاریخ افکنده خواهند شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
0
0
دولت چرا قم را قرنطینه نمی کند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
0
0
ااعتدال و بهار چقدر عاشق نابودی مردم ایران هستید وخودشما بدتر از دیروس کرونا هستید. هی فاز منفی میدهید. این اطلاع رسانی نیست .ایجاد رعب و وحشت و فراری دادن مردم از شهر قم وانتشار در کل ایران است .فکر کنم مثل اربابتان امریکایی ها از رای دادن مردم ناراحت هستید. نفرین بر بهار و شما ها . از خدا بترسید. کمک کنید کارها درست شود نه ویران
محمدحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
0
0
سلام
تنها یک کلام
مرگ بر دشمن ایران، وسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
0
0
یه ذره امید میدادی بد نبودا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
0
0
آفرین که بدون پرده واقعیت رو به مردم میگی....مرگ بر دشمن و.... چه فایده ای دارد. مردم باید حقیقت را بدانند.....چقدر تاسف بار است که پس از مردن افراد تشخیص بدهیم کرونا داشتند که مردند
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری