کد خبر: ۲۳۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
شاهکار امام این بود که تلفیق، تنظیم و عینیت و در هم تنیدگی اسلامیت و جمهوریت را به عنوان یگانه راه اداره درست کشور و نظام سیاسی ایران جایگزین نظام استبدادی موروثی شاهنشاهی کردند.
حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع فعالان سیاسی، اجتماعی و انتخاباتی پهنه شرق تهران، گفت: یادی می کنم از معمار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) که ‌راه جمهوریت از متن اسلام را به ما آموختند و امروز نام ایشان به عنوان افتخار مردم ایران، روحانیت و مرجعیت می درخشد. طبیعی بود که نظام پیشنهادی امام  بعد از اوج گرفتن جریان انقلاب و در آستانه پیروزی، ماهیت اسلامی داشته باشد اما شاهکار امام این بود که تلفیق، تنظیم و عینیت و در هم تنیدگی اسلامیت و جمهوریت را به عنوان یگانه راه اداره درست کشور و نظام سیاسی ایران جایگزین نظام استبدادی موروثی شاهنشاهی کردند.

وی تصریح کرد: محتوای جمهوری اسلامی ایران چیزی جز این نیست که مردم صاحب کشورند و خود باید تصمیم بگیرند که کشورشان چگونه و توسط چه کسانی اداره شود و چه قوانینی بر کشور حاکم باشد. از آنجاییکه اکثریت قاطع مردم کشور مسلمان هستند، طبعا خواست آن ها، اداره وتقنین کشور بر مدار احکام اسلام است، این انتخاب داوطلبانه مردم بوده که در سال 58 به نظام جمهوری اسلامی رای دادند نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد .

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه ما در مسیر جمهوریت و به کرسی نشاندن رای مردم با مشکلاتی مواجه شده ایم گفت: انتخابات آزاد ابزار خود را می طلبد و ابزار انتخابات آزاد، احزاب آزاد فراگیر و گسترده است اما متاسفانه در کشور ما این مشکل وجود دارد که هر زمان حزبی قدش به یک حدی برسد، سر آن را می زنند و آن حزب کوچک می شود. چرا باید در کشور 30 حزب اصلاح طلب داشته باشیم؟ چون هر حزبی شکل گرفت، آن را تضعیف کردند و ناچارا بدلیل وجود تعهدات، حزب دیگری ایجاد شد، هرچند احزاب با هم همگرایی دارند اما یقینا اگر دیگران به قواعد دموکراسی واقعی در قوانین و اجرا پایبند باشند، حتما کشور می تواند یک یا چند حزب قدرتمند فراگیر برای اداره امور سیاسی کشور داشته باشد و اگر اختیارات واقعی احزاب به آن ها اعطا شود، نیازی به ورود شورای نگهبان در بررسی صلاحیت های داوطلبان نیست که اکنون بهانه بیاورند که ما دو هفته بیشتر مهلت نداریم تا صلاحیت 16 هزار نفر را بررسی کنیم. در اینجا باید گفت که شما میدان را برای احزاب آزاد بگذارید تا آن ها خودشان کاندیداها را انتخاب و به  بررسی صلاحیت ان ها بپردازند.
وی ادامه داد: باید به ساختارهای مدنی و مردمی اعتماد شودتا احزاب یک بانک اطلاعاتی از نیروهای کیفی داشته باشند تا همزمان با  انتخابات، احزاب از افراد شایسته برای حضور دعوت کنند تا در یک رقابت درون حزبی بهترین ها بالا بیایند یا حتی وقتی به مدیران  برجسته نیاز است، احزاب از بانک اطلاعاتی خود افرادی را پیشنهاد کنند، در این صورت کار شورای نگهبان بسیار ساده خواهد شد. هیچ حزبی بخصوص اصلاح طلبان به دنبال راهی کردن نمایندگان مساله دار به مجلس نیستند.

مجلس تک صدایی پارلمان نیست، پادگان است

حل مشکل اقصادی جز با توسعه سرمایه گذاری و توسعه روابط با جامعه جهانی محقق نمی شود


حجت الاسلام مجید انصاری با انتقاد از عملکرد نهادهای نظارتی در یکدست شدن مجلس گفت: ما آمده ایم چون مجلس تک صدایی را پارلمان نمی دانیم، نمایندگان تمام جریانات سیاسی و اقشار مردم باید در مجلس حضور داشته باشند، مجلس تک صدایی پارلمان نیست، پادگان است. مگر در مجلس اول ضرر کردیم که اکنون از آن برگشتیم؟ ما چرا از گذشته درس نمی گیریم. من نه اهل تملق و چاپلوسی هستم، نه اهل سازش و نه اهل دعوا و جنجال، ما مجلس را محل دعوا و جنجال نمی دانیم، مجلس محل تبادل افکار، تعقل و اندیشه برای تامین منافع ملی است.

کاندیدای انتخابات دوره یازدهمین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در یک پیچ خطرناک قرار دارد، گفت: امروز بزرگترین مشکل کشور ما مساله اقتصادی است و حل مشکل اقتصادی معیشت مردم و جوانان جز با توسعه سرمایه گذاری بدست نخواهد آمد و توسعه سرمایه گذاری جز با توسعه روابط با جامعه جهانی بدست نمی آید، اکنون ما با رییس جمهور قلدر آمریکا روبه رو هستیم که هیچکس حاضر به گفت و گو با او نیست اما مگر آمریکا و اسراییل، همه عالم هستند؟ چرا امروز باید انبارهای کشور پر  از کالاهای تولید داخل باشد و روی دست تولید کنندگان بماند؟

وی با انتقاد از برخی رفتار ها با وزیر امور خارجه کشور گفت: این افتخار نیست که آقای ظریف سردار دیپلماسی کشور که 18 ماه مردانه در برابر امریکا ایستاد و سند حقوقی محکمی را برای ملت گرفت، تهمت خیانت بزنند، در حالیکه نام این مرد بزرگ  در تاریخ ایران به عنوان یکی از انقلابی ترین مردان کشور ثبت خواهد شد. امروز انقلابی گری در این است که با دیپلماسی اقتصادی و سیاسی و فعال راه را به روی بازارهای جهانی برای تولیدکنندگان باز کرد. ما درکشورمان افراد تحصیلکرده و شایسته زیادی داریم که اگر سازمانی در کشور باشد که با دنیا ارتباط داشته باشد می توانیم به عنوان مثال به ژاپن صادرات خدمات فنی و مهندسی داشته باشیم یا به کشورهای پیشرفته دنیا خدمات دانش بنیان صادر کنیم.

انصاری در پایان افزود: ما برنامه ای را تهیه کردیم و محورهایی را برای رفع مشکلات کشور در عرصه های مختلف بخصوص سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و معیشتی  طراحی کردیم،‌ اگر مردم روز جمعه پای صندوق های رای بیایند، هم پیمان می شویم تا با تعقل و در تعامل با دیگر نمایندگان برای تامین منافع مردم تلاش کنیم.

عنوان کلی عدم التزام به اسلام تهمت بزرگی است

مردم اگر از حکومت فاصله بگیرند، نمی توان مانع خطرات شد

کاندیدای انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی که سیستم درست نباشد، ظلم رواج پیدا می کند و با عنوان کلی عدم التزام به اسلام به گروه بزرگی از افراد اتهام زنی می شود.  
حجت الاسلام مجید انصاری افزود: آیا این درست است که صدها نفر که از افراد ثبت نامی از جمله جوانان برومند، زنان تحصیلکرده، انسان های شایسته  که ریسک کرده اند و در این زمستان سرد مردم سالاری به میدان آمده اند با عنوان عدم التزام به اسلام کنار گذاشته شوند؟ لذا من اعلام خطر می کنم و به شورای نگهبان و  به کسانی که دلسوز نظام هستند هشدار می دهم که مسدود و محدود کردن، به واگرایی می انجامد. اگر از صدای علی مطهری که با صراحت و شجاعت به بیان نظرات و انتقادات خود می پردازد می ترسید و این صدا را با نظارت استصوابی و با تهمت به عدم التزام به اسلام خاموش می کنید نباید توقع داشته باشید در حوادث آبان عده ای در خیابان ها فریاد نزنند و از کوره در نروند و درشت گویی نکنند. چرا افرادی همچون دکتر صادقی و زنان شایسته ای را که نارسایی ها را بیان می کردند را رد کردید؟ چرا با عناوین کلی با حیثیت افراد بازی می شود؟ مجلس محل شنیدن صدای همه مردم است.

وی با اشاره به اینکه عده ای دانسته یا ندانسته راهی را در پیش گرفته اند که نتیجه اش براندازی در دراز مدت یا میان مدت است، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی عبارت است از جمهوریت و اسلامیت، وقتی که نظام در گود جمهوریت از محتوا، تهی و تضعیف گردید، این یک حرکت براندازانه است حال با هر نیتی که باشد. مردم اگر از حکومت فاصله بگیرند، نمی توان مانع خطرات شد. مگر در سال 57، مردم ما در برابر رژیم تا دندان مسلح شاه با دست خالی در برابر گلوله پیروز نشد، چرا ما از تجربیات گذشته استفاده نمی کنیم و تجربیات را هدر می دهیم؟

نیروی نظامی قدرتمند زمانی کارآیی داردکه همه ملت پشتیبان آن باشند

انصاری ادامه داد: من خواهان و پشتیبان نیروهای مسلح قوی هستم و زمانی که ریاست  کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ششم را به عهده داشتم با همکاری دوستانمان برای تقویبت بنیه دفاعی بخصوص در زمینه تولیدات دانش بنیان از قبیل صنعت هوایی و ... بودجه خوبی تخصیص دادیم اما موشک و نیروی نظامی قدرتمند زمانی می تواند بخوبی از ایران دفاع کند که همه ملت پشتیبان آن باشند. نیروهای مسلح زمانی می توانند کنار مردم باشند و  مانند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جایگاهی بالاتر از حزب، جناح و دسته و گروه قرار بگیرند و قلب آن ها برای همه اقشار مردم و احزاب بتپد. ما خواهان سپاه و نیروهای مسلح قدرتمندی از این دست هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری