کد خبر: ۲۳۵۰۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
معاون حقوقی رئیس جمهور با اعلام این که دولت خواهان تداوم همکاری با نظام مالی و پولی دنیا است، گفت: نپذیرفتن FATF اقتصاد ایران را در مقابل نظام مالی و پولی بین‌المللی قرار خواهد داد.
لعیا جنیدی افزود: با توجه به تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا، نباید اجازه دهیم که ارتباطات مالی بین المللی ما در دیگر مناطق جهان آسیب پذیر شود.

به گزارش اعتدال، وی با تاکید بر این که دولت تمامی تلاشش را بر جلوگیری از قطع ارتباط مالی بین المللی گذاشته است، گفت: در صورت نپذیرفتن لوایح چهارگانه گروه اقدام مالی مشترک، تقریبا تمامی روابط پولی و مالی بین المللی خود را با خطر مواجه خواهیم کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با توضیح این که لوایح چهارگانه نگاه نظارتی و مشتورتی دارد و به دخالت در امور کشور‌ها نمی‌انجامد، افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ورود به اقتصاد بین المللی باید به این سیستم متصل شود.

جنیدی اظهار داشت: خوشبختانه تقریبا تمامی اقدامات و مکانیزم‌های مربوط به قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم چه در مجلس و قوانین کشور و چه در نظام بانکی اصلاح و عملیاتی شده است و تمامی بانک‌های کشور با محوریت بانک مرکزی ضوابط مربوط به رهگیری و پیگیری جا به جایی بین المللی مالی را اجرایی کرده اند و از این بابت نیز تقریبا در حال هماهنگی با نظام بانکی بین المللی هستیم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری درباره معاهده " پالرمو " یا کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم یا CFT نیز اظهار داشت: این مساله مربوط به نظام نظارتی کشور است و باید از مجرای مجمع تشخیص مصلحت نظام عبور کند.

وی افزود: انتظار می‌رفت که مجمع تشخیص مصلحت نظام با هماهنگی شورای نگهبان ۲ کنوانسیون پالرمو و CFT را نیز عملیاتی و تصویب کنند که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اظهار این که دولت تمام تلاشش را برای جلوگیری از بازگشت ایران به لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک به کار گرفته است، تاکید کرد: اکنون همه چیز از حوزه اختیارات دولت خارج شده است و باید چشم انتظار تصمیم نهاد‌های مربوطه باشیم.

نپذیرفتن FATF اروپاییان را به آمریکا نزدیکتر می‌کند

جنیدی اظهار داشت: نپذیرفتن قوانین گروه اقدام مالی مشترک نه تنها ما را وارد لیست سیاه مالی بین المللی می‌کند، بلکه موضع اروپایی‌ها را نیز به آمریکا نزدیکتر و از ایران دور می‌کند.

وی با اعلام این که دولت تمایل دارد که روابط مالی بین المللی را حفظ و آن را ارتقاع بخشد، افزود: با توجه به این که مهلت ما برای تصویب لوایح چهارگانه تمام شده است، تنها اقدام دولت برای جلوگیری از قرارگیری در لیست سیاه درخواست کمک فنی از گروه اقدام مشترک است که این اقدام هم می‌تواند برای کوتاه مدت ایران را از قرار گیری در لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک نجات دهد.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: قرار گیری نام ایران در لیست سیاه نه تنها تمامی تعاملات و روابط مالی بین المللی کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد، بلکه ما را در مقابل اقدامات مقابله‌ای اروپا قرار خواهد داد.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
0
خانم جنیدی!
آیاواقعا حقوقدان هستی یا مثل اربابت فقط ادای حقوقدان را درمی آوری؟ 6 سال عمر کشور و مردم را تلف کردید ولی هنوز باورنکرده اید که غرب برای شما پشیزی ارزش قائل نیست! برجام قرار بود چنان رونق اقتصادی ایجاد کند که مردم به پوب یارانه نیاز نداشته باشند پس چه شد؟ گفته شده بود اگر روحانی برای با دوم انتخاب نشود قیمت دلار 6000 تومان خواهد شد اما دیدیم که روحانی انتخاب شد و به قیمت دلار تا 25000 تومان هم رسید. بهتر است در این چند ماه باقی مانده از عمر دولت برای خودتان دعای خیر جمع کنید و مشکلات مردم را حل کنید نه این که دنبال همه پرسی و fatf و .... باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
0
0
که چی بشه اصلا نمی دانند پالرمو و و ... فقط مثل اردک تقلید کرکورانه می کنند. این همه تسلیم و خاک بر سر کردن بس نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری