کد خبر: ۲۳۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
استاندار گیلان با بیان اینکه تلاش ها برای رفع مشکلات ناشی از برف ادامه دارد، گفت: از اواخر دیشب تمامی محورهای اصلی به ویژه محور رودبار به رشت بازگشایی شد.
استاندار گیلان با بیان اینکه تلاش ها برای رفع مشکلات ناشی از برف ادامه دارد، گفت: از اواخر دیشب تمامی محورهای اصلی به ویژه محور رودبار به رشت بازگشایی شد.

ارسلان زارع روز چهارشنبه در گفت و گویی تلویزیونی اظهار داشت: از ساعات پایانی شب گذشته خودروهای گرفتار در برف،  رها سازی شدند و به غیر از محور اسالم - خلخال سایر محورها باز است.

وی افزود : در پی بارش برف که از یکشنبه شب آغاز و تا دیروز ادامه یافت ارتفاع برف  در ارتفاعات از دو متر هم فراتر رفت و در بسیاری از شهرها از جمله شهر رشت رودسر ، لاهیجان  بیش از یک متر  برف بارید.

وی ادامه داد: بر اثر بارش برف سنگین محورهای مواصلاتی دچار مشکلات شدیدی شد ، به طوری که دو محور اصلی استان مسدود شد اما با تلاش های صورت گرفته از اواخر دیشب تمامی محورهای اصلی به ویژه محور رودبار به رشت بازگشایی شد  اما تردد به کندی صورت می گیرد.

وی به امدادرسانی به در راه ماندگان نیز اشاره و بیان کرد:  امدادرسانی به کسانی که در راه های استان مانده اند ،  ادامه دارد و تا کنون یک هزار و ۶۳۰ نفر اسکان اضطراری یافتند ؛ ضمن آنکه  یک هزار و ۸۰۰ پتو و دو وعده غذای چهار نفره هم توزیع شده است.

وی در ادامه با اشاره به قطع برق بیش از ۲۵۰ هزار مشترک گیلانی طی روز گذشته و بدنبال بارش سنگین برف گفت:  از ۲۵۰ هزار مشترکی که برق آنها قطع شده بود، با تلاش های انجام شده برق ۸۵هزار مشترک  وصل شد.

استاندار گیلان تصریح کرد: همچنین  از ۱۲ هزار مشترکی که آب شرب  آنها قطع شده بود، در حال حاضر آب شرب  شش هزار مشترک  وصل شده است.

وی با بیان اینکه از امروز تلاش برای بازگشایی راههای روستایی آغاز می شود، گفت:  البته در پی قطعی برق ، مشکلات ارتباطی هم در استان  ایجاد شده که حدود  ۵۰ درصد از شهروندان و روستاییان ما با مشکل قطعی اینترنت و تلفن ثابت روبرو شده اند.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت:  دستورات لازم از سوی رئیس جمهوری صادر شده و رئیس سازمان برنامه بودجه ، وزیر کشور و وزیر نیرو همواره پیگیر موضوعات و مشکلات ایجاد شده  ناشی از بارش برف از روز گذشته تا کنون بوده اند.

استاندار گیلان از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری به گیلان تا عادی شدن وضعیت خودداری کنند.

بارش برف در گیلان از شامگاه یکشنبه آغاز شد .میزان بارش برف اندازه گیری شده در ایستگاه های هواشناسی گیلان تا غروب سه شنبه شب در ارتفاعات تا یک و نیم متر اعلام شد.

راهداری گیلان اعلام کرد در ارتفاعات استان بیش از دو متر برف بر زمین نشسته است .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری