کد خبر: ۲۳۴۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
شبکه اسکای نیوز به نقل از عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق اعلام کرد نیروهای آمریکایی عقب‌نشینی خود را از ۱۵ پایگاه در عراق آغاز کرده‌اند.
شبکه اسکای نیوز به نقل از عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق اعلام کرد نیروهای آمریکایی عقب‌نشینی خود را از ۱۵ پایگاه در عراق آغاز کرده‌اند.

به گزارش اعتدال، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، علی الغانمی، عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق گفت: نیروهای آمریکایی عقب‌نشینی از ۱۵ پایگاه نظامی را آغاز کرده‌اند و صرفا در دو پایگاه یکی در اربیل و دومی پایگاه عین الاسد در الانبار می‌مانند.

وی افزود: آمریکا می‌خواهد نیروهایش در این دو پایگاه بمانند اما مردم و پارلمان بر عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از تمامی پایگاه‌ها تأکید دارند.

از سوی دیگر درحالی که کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق اعلام کرده بود فرانسه، آلمان و استرالیا درخواستی را به فرماندهی عملیات مشترک برای تهیه جدول زمانی جهت خارج کردن نیروهایشان از عراق داده‌اند فرماندهی عملیات مشترک این خبر را تکذیب کرد.

تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک گفت: اخباری که درباره درخواست فرانسه، آلمان و استرالیا برای تهیه جدول زمانی جهت خارج کردن نیروهایشان از عراق منتشر شده صحت ندارد. ما از رسانه‌ها می‌خواهیم در انتشار اخبار دقت لازم را به خرج دهند و اخبار را از منابع رسمی دریافت کنند.

رسانه‌ها به نقل از بدر الزیادی، عضو کمیته دفاع و امنیت در پارلمان عراق گفته بودند: فرانسه، آلمان و استرالیا درخواست‌هایی را به فرماندهی عملیات مشترک برای تهیه جدول زمانی جهت خارج کردن نیروهایشان از عراق ارائه کرده‌اند.

الزیادی گفته بود: تمامی نیروهای ائتلاف عملیات خود را به عنوان گام اول برای عقب‌نشینی متوقف کرده‌اند. دولت مسئول تهیه جدول زمانی است. درحال حاضر هیچ گونه تحرک یا سورتی پروازی توسط نیروهای ائتلاف انجام نمی‌شود. نیروهای عراقی مسئولیت حمایت از کشور را برعهده دارند و پارلمان از نیروی هوایی ارتش برای در دست گرفتن زمام امور حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا،وی درباره نیروهای ترکیه در موصل گفت: نیروهای ترکیه جزو ائتلاف بین المللی نیستند و توافق نظامی با ترکیه وجود ندارد. اخراج ترکیه از عراق جزو مسئولیت دولت است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری