کد خبر: ۲۳۴۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
رییس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید گفت: جنگ با ایران نزدیک‌تر از چیزی بود که شما فکر می‌کنید.
ترامپ: جنگ با ایران نزدیک‌تر از چیزی بود که فکر می‌کنیدرییس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید گفت: جنگ با ایران نزدیک‌تر از چیزی بود که شما فکر می‌کنید.

به گزارش اعتدال، نشریه وال‌استریت ژورنال بامداد چهارشنبه در گزارشی به نقل از خبرنگاران حاضر در کاخ سفید هنگام صرف ناهار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نوشت که او به خبرنگاران گفت: جنگ با ایران نزدیک‌تر از چیزی بود که شما فکر می‌کنید.

ترامپ قرار است تا ساعاتی دیگر سخنرانی سالانه خود را در مجلس نمایندگان آمریکا در حضور نمایندگان و سناتورها در حالی انجام دهد که فردا (به وقت واشنگتن) سنای این کشور آخرین جلسه محاکمه او را برگزار خواهد کرد.

تنش میان ایران و آمریکا ماه گذشته پس از اقدام تروریستی ارتش ایالات متحده در به شهادت رساندن سردار سپبهد شهید قاسم سلیمانی در عراق به اوج رسید.

مقام‌های آمریکایی در توجیه اقدام تروریستی خود مدعی شدند که سردار سلیمانی در حال طرح‌ریزی برای آسیب رساندن به نیروها و اماکن آمریکایی در عراق بود.

استدلال مقام‌های واشنگتن از جمله مایک پمپئو وزیر امور خارجه و مارک اسپر وزیر دفاع ترامپ به قدری سست بود که در نشست غیرعلنی با سناتورهای آمریکایی نیز نتوانستند آن‌ها را قانع کنند.

بسیاری از سناتورها پس از آن نشست گفتند که مقام‌های کاخ سفید مدارک کافی برای اثبات ادعایشان درباره قریب‌الوقوع بودن تهدید از سوی ایران در دست نداشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری