کد خبر: ۲۳۴۵۱۱
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
فعال سیاسی اصلاح‌طلب خطاب به سخنگوی شورای نگهبان گفت: ۳ هزار میلیارد تومانی که دزدی شده بود اسراف نبود حالا ۹ متر عمامه ما، از نظر شما اسراف است؟
حجت الاسلام والمسلمین «هادی غفاری»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پاسخ به این سوال که آیا از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اید یا خیر؟ گفت: هنوز  به بنده در این باره اطلاع نداده‌اند. بنده قبلا گفته بودم که با ۹ متر عمامه به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت شدم. آقای کدخدایی به شوخی در پاسخ به بنده گفتند که ۹ متر عمامه اسراف است. اسراف نیز از گناهان کبیره است. از این رو گناه کبیره، التزام عملی به اسلام ندارد. به هر حال این گفته کدخدایی است که در سایت‌ها منتشر شده است.

غفاری در پاسخ به این سوال که پاسخ شما به این شوخی کدخدایی چیست؟ عنوان کرد: بنده در پاسخ نوشتم سرانجام ۳ هزار میلیارد تومانی که دزدی شد، چه بود؟  آن اسراف نبود؟! که حالا ۹ متر عمامه ما از نظر شما اسراف است؟  

او در پاسخ به این سوال که نتیجه رد یا تأیید صلاحیت چه زمانی اعلام می‌شود؟ بیان کرد: قرار است اعلام کنند. ما با خدا معامله کردیم و یک ذره هم دلگیر نیستم و  هرچه اتفاق بیفتد خدا را شاکر هستم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا توضیحات شما در جلسه با شورای نگهبان قانع کننده بود؟ گفت: ۱۹ مورد به من تهمت و اتهام وارد کردند. بنده هم قرآن را آوردم. وضو هم داشتم و رو به قبله ایستادم و محکم روی قرآن دست گذاشتم و گفتم به این قرآن قسم،  همه ۱۹ اتهام شما به بنده دروغ است. قسم جلاله خوردم و با دست گذاشتن روی قرآن رو به قبله ایستادم. آنقدر محکم روی قرآن دست می‌گذاشتم که تصور می‌کردم کتاب قرآن پاره می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که می‌توانید اتهامات را بیان کنید؟ گفت: بله. یکی از این اتهامات، این بود که به بنده گفته شد ۲ میلیون تومان چک بلامحل کشیدید. بنده خطاب به کدخدایی گفتم اولا ۳ هزار میلیارد تومان اختلاس را پیدا کنید بعد از آن می‎توانید به سراغ ۲ میلیون تومان بنده بیایید. این در حالی است که همین هم، خلاف واقعه بود و چک بلامحل ندارم.

او ادامه داد: اتهام دیگر این بود که شما تشویش اذهان عمومی کردید. اتهام دیگر که دروغ مطلق بود این بود که به من گفته شد، ۷۰۰ میلیون تومان وام از بانک دریافت کرده‌ام، اما پس نداده‌ام. بنده گفتم کدام بانک؟ همین الان می‌روم ماشین و زندگی‌ام را می‌فروشم و بدهی‌ام را تسویه می‌کنم،  اما کدخدایی در پاسخ به من گفت: بهتر است اکنون بی‌خیال شوید. بنده اصرار کردم باید به من بگوئید، اما دروغ مطلق بود.

حجت الاسلام غفاری در ادامه و در پاسخ به این سوال که در مورد عدم التزام به اسلام چه توضیحاتی دادید؟ بیان کرد: من نمی‌دانم این ایراد را چگونه مطرح کرده‌اند. برای مثال سال‌های سال در کمیسیون بودجه بودم و میلیارد‌ها پول با دست من جابجا می‌شده من به اندازه یک ریال خدا را شاهد  می‌گیرم، نگرفتم. یک ماشین از دولت نگرفتم و یک متر  زمین از دولت نگرفتم. من هم فرزند شهید هستم، هم آزاده و هم رزمنده و جانباز.

او در پاسخ به این سوال که آیا از شما مدرک خواستند، اظهار کرد: من به کدخدایی گفتم اگر مدرکی دارید من ۷۰۰ میلیون تومان وام گرفتم همین الان بگوئید کدام بانک است تا خانه‌ام را بفروشم و بدهی‌ام را پس بدهم. آن‌ها دروغ می‌گفتند.  من به شوخی مطلبی برای کدخدایی نوشتم البته او آدم متدین و سالمی است با او مشکلی ندارم، چون  کدخدایی مزاح کرد من هم به شوخی نوشتم: وقتی کدخدایی در کوچه خاک بازی می‌کرد سر هادی غفاری بالای دار بود.

غفاری ادامه داد: به یکی از آقایان سخن بدی گفتم که در دفتر حسین نصر کار می‌کرد. دفتر سیدحسین نصر متعلق به فرح پهلوی همسر شاه بود. به او گفتم آن زمان که در آن دفتر نوشابه می‌خوردند من شیشه نوشابه می‌خوردم. در واقع نوشابه را آن‌ها می‌خوردند، اما شیشه نوشابه را ما می‌خوردیم و اسراف هم نمی‌کردیم!

گفتنی است؛ عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال برنا مبنی بر اینکه چرا آقای هادی غفاری با ۹ متر عمامه رد شده است، گفته است: آن فردی که این بحث را مطرح کرده بود به شوخی به ایشان گفتم اگر این متراژ (۹ متر عمامه) را برای عمامه استفاده می‌کنید، این حکم اسراف است و اسراف هم یکی از  گناهان کبیره است پس می‌توانیم بگوییم شما ملتزم به احکام اسلامی نیستید. این یک شوخی بود.

انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
وقتی هادی غفاری صلاحیت نداشته باشد یا باید در اصل شک کرد یا باید در حال بالاخره یکی اشتباه فاحش است پس لاجرم چون ه دو یکی انگاشته می شود هر دو غلط است
سایبرخان
|
-
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
یکی از از بدرین داوری ها را شورای نگهبان داشت و عملا مخالف سخنان رهبری عمل کرد. ایشان در آخرین خطبه های نماز جمعه صراحتا بر لزوم مشارکت پر شور مردم و فراهم نمودن زمینه این حضور تاکید کردند. گویا اینها فکر می کنند کی هسند که این قدر مغرور هستند
فضول محله
|
Russian Federation
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
غفاری من از گذشته و کارهایت اصلا خوشم نمی آید چون تو هم یک روز افراطی بودی و هنوز از رفتار زشت آن موقع خود عذر خواهی نکردی. اما قبولت دارم چون انصار طلبان و داعشیان داخلی تا اسم تو را می شنوند ترس و لرزه بر اندامشان می افتد
کسری
|
-
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
دیر زمانی است که در این دیار سنگ ها را بسته و سگ ها را رها کرده اند. ترحم به گرگ تیز دندان تظلم در حق انسان
دولت در سایه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
شورای نگبهانی که هاشمی رفسنجانی، محمود احمدی نژاد، سید محمد خاتمی و بسیاری دیگر را رد صلاحیت کرده است خود سالهاست به مشروعیتش پایان داده است البته از ماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
به نام خدا
آقای غفاری، به نشانه ی اعتراض صورت اموال خود را منتشر کنید تا همگی به کذب گفته های آقای کدخدایی پی ببریم وگرنه شما سیاست را خوب بلد هستید، خیلی خیلی خوب...
ضد سایبری
|
-
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
آقای محترم فکر کردی تو آزادی هر غلطی که دوست داری بکنی اینجا هیچ چیز در هم نیست غفاری جان رفتار شما عاقبتش همین بود ما گفتیم تو باور نکردی !!
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
سلام
از کسایی دفاع کنید که ارزشش رو داشته باشن و فردا مجبور نشین خودتون بکوبیدش، بنده اگه جای شما باشم از بیخ و بن منکر اصلاح طلب بودن چنین افرادی میشدم، هرکس کمی آشنایی با ایشون داشته باشه یا ی نگاهی به صفحه ویکی پدیا بندازه رد صلاحیت روهم لطف بزرگی به این فرد میدونه!
احمد رضا
|
-
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
حالا صبر کنید این اولش است یاد شما سخنانی را خواهد آورد که فکر می کردید چرت و پرت است. یک روز هم می رسد که خود این کدخدایی و بقیه نوبت حذفشان می رسد. فکر می کنید از احمدی نژاد بالاتر هستید یا قدرت شما بیشتر از هاشمی است؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
عدم التزام به اسلام به عمامه و کراوات نیست . گاهی شیطان هم تو لباس پیامبر ها جلوه میکند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
عدم التزام به اسلام به عمامه و کراوات نیست . گاهی شیطان هم تو لباس پیامبر ها جلوه میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
مس.ول رسیدگی به دزدی کس دیگری است اما تایید صلاحیت چرا خیلی به خودتان فشار نیاورید
حمید
|
-
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
حکایت ملاست که روی طناب کنجد پهن کرده بود
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری