کد خبر: ۲۳۴۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
بازار خودرو همواره یکی از فعال‌ترین و پرچالش‌ترین بازارهای خرید و فروش در کشور بوده است. متاسفانه پس از 2 سال، باز هم شاهد نوسانات در بازار خودرو هستیم؛ نوساناتی که باعث شده خودرو از یک محصول مصرفی به یک محصول کاملا سرمایه‌ای تبدیل شود و در نتیجه حساسیت‌ها در معاملات خودرو افزایش یابد.
بازار خودرو همواره یکی از فعال‌ترین و پرچالش‌ترین بازارهای خرید و فروش در کشور بوده است. متاسفانه پس از 2 سال، باز هم شاهد نوسانات در بازار خودرو هستیم؛ نوساناتی که باعث شده خودرو از یک محصول مصرفی به یک محصول کاملا سرمایه‌ای تبدیل شود و در نتیجه حساسیت‌ها در معاملات خودرو افزایش یابد.

با دقیق‌ترین ابزار برآورد قیمت خودرو

حال در این اوضاع بازار رسیدیم به بهمن ماه که به‌اصطلاح بهشت واسطه‌های خودرو است. هرساله در ماه‌های منتهی به بهمن، واسطه‌ها سعی بر خواباندن بازار دارند و با شروع بهمن، اقدام به تزریق خودروها در بازار می‌کنند و در نتیجه برآورد قیمت روز خودرو تبدیل به یک چالش مهم و جدی برای فعالان حوزه خودرو اعم از خریدار و فروشنده می‌شود.


چرا تعیین قیمت خودرو با استفاده از سایت‌های آگهی توصیه نمی‌شود؟

با پیشرفت تکنولوژی روش‌های جدیدتری برای خرید و فروش خودرو به وجود آمد و آگهی‌های خودرو از روزنامه‌های کثیرالانتشار به سایت‌های آگهی‌دهنده منتقل شد. سایت‌های آگهی خودرو این فرصت را در اختیار کاربران قراردادند تا خودرو خود را به هر قیمتی که دوست‌دارند، آگهی کنند و همین مسئله بر نوسانات بازار خودرو دامن زد.

اگرچه نظارت نسبی بر روی این سایت‌ها پس از التهابات بازار باعث شد تا کاربران طی مدتی قادر نباشند هر قیمتی را وارد کنند، اما این محدودیت هم مانعی برای آگهی نکردن خودرو نیست و تنها باعث شده که کاربران برای دسترسی به قیمت خودرو مجبور باشند با آگهی‌‌دهنده تماس بگیرند. این تعدد تماس‌ها برای رسیدن به قیمت دقیق یک مسئله بسیار زمانبر است و از حوصله بسیاری از افراد خارج است.

به عنوان مثال فکر کنید سایت دیوار را باز می‌کنید و یک مدل خودروی خاص را انتخاب می‌کنید، اکنون تعداد زیادی آگهی روبروی شماست که هرکدام مربوط به سال یا تیپ متفاوت از خودروی مدنظر است و پیدا کردن قیمت واقعی از بین اینهمه آگهی کار ساده‌ای نیست.

البته که روش‌های سنتی مراجعه به نمایشگاه و بازار خرید و فروش خودرو نیز برای محاسبه قیمت خودرو پیش روی شماست اما پیشنهاد نمی‌شود زیرا در این روش‌ها، افراد با توجه به سود خود قیمت خودرو را مشخص می‌کنند.


با دقیق‌ترین ابزار برآورد قیمت خودرو

دقیق‌ترین ابزار محاسبه قیمت خودرو

چند سالی است که ابزار محاسبه قیمت خودرو همراه مکانیک به ابزاری دقیق و قابل اطمینان برای تعیین قیمت خودرو تبدیل شده است. ماهانه 3 میلیون نفر از ابزار برآورد قیمت خودرو همراه مکانیک استفاده می‌کنند که همین آمار حاکی از مرجع بودن این ابزار تعیین قیمت خودرو است. شما به‌غیر از ورود به سایت همراه مکانیک و مراجعه به بخش قیمت خودرو، می‌توانید با دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک، به قیمت روز خودروهای کارکرده و صفر دسترسی پیدا کنید.


چرا ابزار محاسبه قیمت خودروی همراه مکانیک

· ارائه قیمت خودرو به تفکیک تمام تیپ‌ها

یکی از نقاط تمایز همراه مکانیک نسبت به سایر سایت‌ها، ارائه قیمت خودرو به تفکیک تیپ‌ها و مدل‌های مختلف است. در سایت و اپلیکیشن همراه مکانیک قیمت ماشین برای حدود سه هزار مدل خودرو ارائه شده است. همراه مکانیک تنها مرجعی است که در آن شما امکان دسترسی به قیمت همه خودروهای موجود در بازار ایران را دارید.

مسئله تعیین قیمت خودرو در خودروهای لوکس به دلیل تعدد تیپ‌ها پیچیده‌ است. به‌طور مثال سانتافه 2016 دارای بیش از 4 تیپ است که تفاوت این تیپ‌ها به 100 میلیون تومان هم می‌رسد. از طرفی تشخیص تیپ خودرو به واسطه اطلاعات مالک همواره با خطا روبروست؛ زیرا بسیاری از مالکان از آپشن‌های دقیق خودرو اطلاعی ندارند.

· ارائه قیمت برمبنای معاملات بازار

یکی از نکات بسیار مهم در مورد ابزار محاسبه قیمت همراه مکانیک ارائه قیمت‌ها بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار است و یکی از دلایلی که تعیین قیمت خودرو بر اساس آگهی‌ها توصیه نمی‌شود همین مسئله است؛ چرا که آگهی‌دهنده خودرو را به قیمت دلخواه خود آگهی می‌کند اما قطعا خودرو با قیمت آگهی‌شده فروخته نمی‎شود. قیمت خودرو در همراه مکانیک به واسطه دسترسی داشتن به قیمت روزانه معاملات، بر مبنای داده واقعی بازار تعیین می‌شود.

· تاثیر فاکتور‌های موثر در قیمت خودرو (رنگ، تعویض، بیمه، آپشن و ...)

یکی دیگر از وجوه تمایز ابزار قیمت همراه مکانیک با رقبا، تعیین قیمت خودرو بر مبنای فاکتورهای موثر در قیمت است. به عنوان مثال فاکتورهایی مانند میزان کارکرد، رنگ خودرو، قطعات رنگ یا تعویض‌شده و مدت زمان بیمه مواردی هستند که در قیمت نهایی خودرو تاثیرگذار هستند. در ابزار قیمت همراه مکانیک میزان تاثیر این فاکتورها در قیمت نهایی خودرو قابل اندازه‌گیری است.


با دقیق‌ترین ابزار برآورد قیمت خودرو

اپلیکیشن قیمت خودرو همراه مکانیک

اپلیکیشن همراه مکانیک این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به راحتی به قیمت خودرو‌های داخلی و انواع خودروهای خارجی دسترسی داشته باشید. کافی است مشخصات خودروی مدنظر را وارد کنید تا در قسمت مدیریت خودرو از نوسانات قیمت آن خودرو در طی هفته‌های مختلف اطلاع یابید. در ضمن اگر خریدار و یا فروشنده خودرو هستید، می‌توانید با اپلیکیشن همراه مکانیک معامله خودروی مورد نظر را انجام دهید.

برای دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک کلیک کنید

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری