کد خبر: ۲۳۴۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
اصلاح طلبان بنا بر تصمیم اجماعی و راهبرد مصوب چنانچه کاندیدای شاخص داشته باشند لیست معرفی خواهند کرد اما اگر نداشته باشند، طبیعتا لیستی هم نخواهند داشت.
قائم مقام حزب اتحاد ملت در گفت و گو خود مطرح کرد؛ اصلاحات برای ما اصلاح طلبان بن بستی ندارد و به راه خود ادامه می دهیم. می دانیم با حذف اصلاحات تهدیدات پیش روی کشور بیشتر خواهد شد، تکیه گاه اصلی اصلاح طلبان مردم هستند. اصلاح طلبان از این به بعد باید اهتمام و تمرکز بیشتری بر اصلاحات جامعه محور داشته باشند.

به گزارش اعتدال؛ آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت در گفت و گو با اصلاحات نیوز پیرامون موضوع رد صلاحیت شخصیت های برجسته اصلاح طلب و احتمال تجدید نظر در رد صلاحیت ها گفت؛ اگر مبنای پاسخ به اعتراضات را اظهارات سخنگوی شورای نگهبان بدانیم، اتفاق قابل توجهی در بررسی اعتراض ها رخ نخواهد داد.

خاصه آنکه آقای کدخدایی ضمن تایید نظرات هیات های نظارت استانها به رد صلاحیت شدگان توسط این نهاد اتهاماتی زده اند که در جای خود باید پیگیری شود.

اما اگر مبنا اظهارات رهبری در نماز جمعه باشد و قرار است انتخابات کشور را در این بزنگاه سخت بیمه کند حداقل اقدام برای تحقق این امر تن دادن به انتخابات آزاد است و علی القاعده باید در هیات نظارت مرکزی تجدید نظر جدی در این رویه اتفاق بیفتد. در هر حال تا تاریخ اعلام نظر هیات نظارت هر دو گزینه محتمل است.

در ادامه منصوری به تشریح برنامه اصلاح طلبان در انتخابات پرداخت و گفت؛ اصلاح طلبان بنا بر تصمیم اجماعی و راهبرد مصوب چنانچه کاندیدای شاخص داشته باشند لیست معرفی خواهند کرد اما اگر نداشته باشند، طبیعتا لیستی هم نخواهند داشت.

در شرایط فعلی در کمتر از ۱۰درصد حوزه ها امکان رقابت آن هم نیم بند وجود دارد و طبیعی است در صورت ادامه این روند ما به مردم خواهیم گفت لیستی نداریم. اما برای مردم تعیین تکلیف نخواهیم کرد. در چنین شرایطی قطعا مردم مخیرند به هر که می خواهند رای بدهند، اما به طور قطع با این شرایط اساسا رقابتی شکل نخواهد گرفت.

قائم مقام حزب اتحاد ملت درباره این که آیا با شورای نگهبان مذاکره ای انجام شده یا از مسولان ارشد نظام برای مذاکره با این شورا استفاده شده مطرح کرد؛ مذاکره ای که به صورت رسمی از طرف شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان باشد، خیر.

البته از بدو امر با تشکیل شورای عالی رویکرد ما نسبت به انتخابات مشارکت حداکثری بود. برای گفتگو در چهارچوب تامین الزامات مشارکت حداکثری هم اعلام آمادگی کردیم.اما پاسخ شورای نگهبان به این اعلام آمادگی و حضور قلع و قمع بی سابقه ای اصلاح طلبان بود. به نظرم موضوع روشن است. البته افراد ممکن است شخصا برای اعتراض و پیگیری گفتگوهایی داشته باشند، اما از جایگاه شورای عالی، بیشتر ترجیح داده شد که مخاطب ما مجموعه دست اندرکاران و مردم باشند.

این هم در اعلام مواضعی روشن با تاکید بر برگزاری انتخاباتی آزاد، عادلانه و قانونی که لازمه مشارکت حداکثری و همچنان منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم.

آذر منصوری درباره وضعیت فعلی و شعار های اصلاح طلبان افزود ؛ اصلاحات برای ما اصلاح طلبان بن بستی ندارد و به راه خود ادامه می دهیم. می دانیم با حذف اصلاحات تهدیدات پیش روی کشور بیشتر خواهد شد. تا زمانیکه امکانی برای پیشبرد اصلاحات وجود داشته باشد این راه ادامه خواهد یافت. انتخابات تنها یکی از بزنگاههای حضور اصلاح طلبان برای دمکراتیزه کردن ساختار قدرت و تقویت نهاد جمهوریت نظام است، اما تنها گزینه پیش روی اصلاح طلبان نیست.

قائم مقام حزب اتحاد ملت در پایان گفت؛ تکیه گاه اصلی اصلاح طلبان مردم هستند. به نظرم اصلاح طلبان از این به بعد باید اهتمام و تمرکز بیشتری بر اصلاحات جامعه محور داشته باشند. تلاش کنند سرمایه اجتماعی خود را حفظ و‌تقویت کنند و در ادامه راه از فرصت انتخابات هم برای تحقق هم اصلاحات جامعه محور و هم دمکراتیزه کردن ساختار قدرت و بروز رسانی مبانی گفتمانی خود نیز استفاده کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری