کد خبر: ۲۳۴۰۶۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
عضو هیات رئیسه مجلس از احتمال پرداخت یارانه نقدی۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم و خلق منابع جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
عضو هیات رئیسه مجلس از احتمال پرداخت یارانه نقدی۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم و خلق منابع جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

احمد امیرآبادی فراهانی با انتقاد از نحوه پرداخت کمک معیشتی به مردم، گفت: دولت در پرداخت یارانه بنزین عمل مناسبی نداشته است به همین دلیل افراد بسیاری به نمایندگان مراجعه کرده و از این روند ناراضی هستند.نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه کمیته متشکل از آقایان تاجگردون، محبی‌نیا، بنده و نمایندگان دولت تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ را در روزهای گذشته بررسی کردند، افزود: در این جلسه نمایندگان سازمان برنامه و بودجه اذعان کردند که اطلاعی از لیست دریافت کننندگان یارانه بنزین، ندارند.او با اشاره به بررسی نحوه پرداخت کمک معیشتی در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹، پیشنهاد داد: بهتر است ۵ هزار میلیارد تومان از ۳۱ هزار میلیارد تومان حاصل از افزایش قیمت بنزین، در اختیار نهادهای حمایتی قرار گیرد تا یارانه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بیش از یک صد هزار تومان شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: ۲۶ هزار میلیارد تومان باقی مانده از درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین نیز میان ۷۸ میلیون نفر توزیع و یارانه هر فرد ۳۰ هزار تومان بیشتر شود. در صورت موافقت با این پیشنهاد یارانه نقدی هر ایرانی ۷۵ هزار تومان می‌شود.عضو هیات رئیسه مجلس همچنین درباره افزایش منابع موردنیاز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹، تصریح کرد: دولت یک درصد از هزینه شرکت‌های دولتی سودده را به عنوان منبع شناسایی کرده بود که به پیشنهاد بنده این رقم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ به ۲ درصد افزایش یافت بنابراین منبع جدیدی حدود ایجاد شد که می توان از این اعتبار برای افزایش بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان، رتبه بندی معلمان و.... استفاده کرد.عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ از اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای از بین بردن محرومیت توسط بسیج سازندگی خبر داد که این اعتبار از محل دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس تامین می‌شود.
منبع : خانه ملت
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
0
0
یارانه نفری 300 هزارتومان هم بشود غلط است .
متاسفانه ما به اسم جراحی بزرگ اقتصادی و اصلاح حامل های انرژی ملت ایران را هم تهدید می کنیم هم تنبیه !!!
جراحی اقتصادی در کشوری که گرفتار تحریم های شدید و بی سابقه است امری اشتباه و خلاف استانداردهای بین المللی اقتصاد است دولتی که بدهی اش زیاد است نرخ سودش باید 3 درصد باشد که اگر بیشتر از آن باشد نماد تسخیر شدگی است ، جمهوری اسلامی ایران متاسفانه چیزی حدود 6 برابر جهان دارد سود می دهد این یعنی چه ؟

از همه ی این ها گذشته ؛ اگر همین فردا صبح دولت محترم تصمیم جدی بگیرد ، یارانه ها را قطع ، قیمتها را به قبل از دولت نهم (سال1384) بازگرداند حتی دلار و قیمت بنزین ، در کمتر از شش ماه می تواند هم بر اوضاع مسلط شود هم جهش اقتصادی 8 درصدی دولت خاتمی را تا 12 مرداد 1400 محقق کند به دو شرط
1- با مردم صادق باشد و دروغ نگوید حتی مصلحتی .
2- تمام قوانین دست و پاگیر از جمله :
اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده لغو شود ( تا رفع کامل تحریم ها ) به عنوان اصلی ترین ضمانت خروج از رکود و بازگشت تولید به چرخه ی اقتصادی کشور
اصلاح سریع شیوه نامه مالیات بر درآمد ( مالیات زوری ممنوع تا رفع کامل تحریم ها )
حذف قوانین یک طرفه و مخرب تامین اجتماعی با هدف رشد و توسعه رفاه اجتماعی
شکل گیری بخش خصوصی واقعی مدار نه دولتی مدار
من قول می دهم و به وحدانیت خداوند سوگند می خورم ایران عزیز تغییرات چشمگیری را تجربه می کند فقط باید باید بجای غارت بیت المال باور کنیم که این پولها صاحبانی دارند و این صاحبان خدایی .
والسلام
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری