کد خبر: ۲۳۳۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو مرد و یک دختر دانشجوی کارگردانی به جرم کیف قاپی از اتباع عراقی خبر داد.
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو مرد و یک دختر دانشجوی کارگردانی به جرم کیف قاپی از اتباع عراقی خبر داد.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند گفت: دختر دانشجو کارگردانیِ به سرقت‌ها اعتراف کرده و هر سه متهم روانه زندان شدند. وی با اعلام این خبر گفت: یازدهم اردیبهشت ماه امسال یکی از اتباع عراقی به دادسرای شهرری مراجعه و شکایتی در خصوص سرقت کیف دستی‌اش طرح کرد.

پرونده او برای بررسی‌های تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت. به گفته یوسف‌وند، شاکی با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در خصوص اتفاق رخ داده، اظهار کرد: از کشور عراق برای معالجه به تهران آمدم. ساعت ۱۱ صبح درحالی که به همراه همسرم قصد رفتن به بیمارستان را داشتم سرنشین یک دستگاه خودرو سواری پراید از خودرو پیاده و با قاپیدن کیف دستی‌ام که حاوی دو میلیون تومان وجه نقد، یک صد هزار دینار عراقی و دو دستگاه تلفن همراه بود، سوار بر خودرو شده و از محل گریختند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: کارآگاهان با حضور در محل وقوع سرقت، تصویر ناخوانایی از پلاک خودروی سارقان به‌دست آوردند که با تلاش کارآگاهان شماره اصلی خودروی سارقان شناسایی شد ولی پس از استعلام مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در محدوده پایگاه سوم پلیس آگاهی دارد.

تا اینکه خودرو سرقتی توسط ماموران کلانتری حکیمیه تهرانپارس به صورت رها شده کشف شده و به پارکینگ انتقال می‌یابد.رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه کارآگاهان در بررسی از داخل خودروی سرقتی یک قطعه کارت ملی مربوط به خانمی میانسال را کشف کردند، افزود: احتمال سرقت توسط این خانم ضعیف بود ولی در اقدامات پلیسی مشخص شد این خانم فرزندی به نام فرید ۲۵ساله دارد که سابقه‌دار بوده و به دفعات مختلف به جرم سرقت دستگیر شده است.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه تصویر فرید به مالباخته نشان داده شد، گفت: مالباخته به محض مشاهده تصویر فرید، او را به عنوان سارق اموالش و سرنشین خودرو شناسایی کرد.یوسف‌وند ابراز داشت: تلاش برای شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و سرانجام محل اختفای او در محدوده نارمک شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی اولین متهم پرونده در مخفیگاهش دستگیر شد و به پایگاه نهم پلیس آگاهی انتقال یافت.

فرید در تحقیقات اولیه اظهار داشت: نقشه سرقت را همدستم به نام روشا که دختری ۲۲ساله و دانشجوی کارگردانی است کشید و در ابتدا خودرو را در محدوده فاطمی سرقت کردیم. تردد شاکی و همسرش توسط فردی دیگری به روشا اعلام می‌شد تا اینکه در محل خلوتی روشا خودرو را متوقف و پس از سرقت کیف دستی اتباع عراقی از محل گریختیم.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی عنوان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه روشا در محدوده نیاوران شناسایی و با دستور قضایی وی نیز دستگیر و به پایگاه نهم انتقال یافت .دومین متهم پرونده اظهار داشت: دانشجوی کارگردانی هستم و به خاطر رابطه دوستی با فرید در سرقت‌ها با وی همکاری داشتم.

فردی عراقی به نام محمود و ساکن دولت آباد آمار تردد شاکی را به من اطلاع‌رسانی می‌کرد. با توجه به اعترافات روشا، محمود نیز در یک عملیات پلیسی دستگیر و در پایگاه نهم به جرم خود اعتراف کرد. با شناسایی و دستگیری متهمان پرونده، هر سه متهم با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری