کد خبر: ۲۳۳۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
تنها گزینه‌های داخلی باقی مانده‌اند؛ کسانی مثل امیر قلعه‌نویی و علی دایی که این روزها زیاد از آنها نام برده می‌شود. طبیعی است که هر دو نفر بسیار مایل باشند پیشنهاد اغواکننده حضور در تیم ملی را بپذیرند اما باید بدانند کار بسیار بسیار سختی پیش رو دارند. در حقیقت پذیرفتن این پیشنهاد هر چقدر جذابیت دارد، به همان میزان با ریسک هم همراه است و اغراق نیست اگر بگوییم ناکامی احتمالی در آن شاید به پایان عمر مربیگری این گزینه‌ها بینجامد.

به گزارش اعتدال، روزنامه همشهری نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران همچنان بلاتکلیف است. تا زمانی که مهدی تاج اسما و رسما زمام امور فدراسیون را به‌دست داشت، مدام می‌گفت هنوز فرصت کافی برای انتخاب سرمربی این تیم وجود دارد و دیر نشده، اما روزها از پی هم می‌گذرند و حالا دیگر از خود تاج هم خبری نیست. این فرصت‌سوزی ظاهرا باعث شده برانکو ایوانکوویچ به‌عنوان یک گزینه مطلوب از کف فدراسیون برود. می‌گویند کار برانکو برای حضور در تیم ملی عمان تمام‌شده و به این ترتیب مردی که از همه بالا و پایین فوتبال ایران خبر داشت و می‌توانست در این موقعیت حساس به تیم ملی کمک کند، از دسترس خارج شده است. به این ترتیب تنها گزینه‌های داخلی باقی مانده‌اند؛ کسانی مثل امیر قلعه‌نویی و علی دایی که این روزها زیاد از آنها نام برده می‌شود. طبیعی است که هر دو نفر بسیار مایل باشند پیشنهاد اغواکننده حضور در تیم ملی را بپذیرند اما باید بدانند کار بسیار بسیار سختی پیش رو دارند. در حقیقت پذیرفتن این پیشنهاد هر چقدر جذابیت دارد، به همان میزان با ریسک هم همراه است و اغراق نیست اگر بگوییم ناکامی احتمالی در آن شاید به پایان عمر مربیگری این گزینه‌ها بینجامد.

عراق و بحرین را می‌بریم؟

حتما می‌دانید که تیم‌های اول گروه‌های هشت‌گانه پیش‌مقدماتی جام‌ جهانی به‌طور مستقیم به مرحله بعد این رقابت‌ها صعود می‌کنند و ۴تیم برتر گروه‌ها هم به آنها افزوده خواهند شد. ما هم‌اکنون در گروه سوم این مسابقات، با ۶ امتیاز پشت سر عراق ۱۱ امتیازی و بحرین ۹ امتیازی هستیم. یعنی اگر در دور برگشت هم دقیقا مثل دور رفت نتیجه بگیریم، کلا حذف خواهیم شد! شانس ما این است که در دور برگشت میزبان عراق و بحرین هستیم، اما نکته اینجاست که بردن این دو تیم در ورزشگاه آزادی هم اصلا کار ساده‌ای نیست. در مسابقات باقی‌مانده، بحرین مقابل هر دو تیم هنگ‌کنگ و کامبوج میزبان است و درصورت کسب ۶امتیاز آسان این دو بازی، شاید با یک مساوی هم در تهران کارش راه بیفتد. عراق هم با فاصله ۵ امتیازی از ما بخت بسیار خوبی برای صعود به‌عنوان تیم نخست دارد. یادمان باشد تیم ملی ایران در چند مسابقه آخرش مقابل عراق مشکلات بسیار جدی داشته است.

دوم می‌شویم؟

برخی ممکن است با خوش‌خیالی روی سهمیه ۴تیم برتر دوم حساب کنند، اما خیلی هم مطمئن نباشید ما بین این ۴ تیم جا شویم. هم‌اکنون تیم‌های دوم سایر گروه‌ها را چین ۷امتیازی، کویت ۱۰امتیازی، عربستان ۸امتیازی، عمان ۱۲امتیازی، قرقیزستان ۷امتیازی، مالزی ۹امتیازی و کره‌جنوبی ۸امتیازی تشکیل می‌دهند. نیازی به یادآوری نیست که ما فعلا فقط ۶امتیاز داریم!

شاید بدترین حذف تاریخ

از صمیم قلب آرزو می‌کنیم هر کسی سرمربی تیم ملی شد ما را از این مخمصه نجات بدهد، چون کنار رفتن از این مسابقات در مرحله پیش‌مقدماتی، احتمالا بدترین حذف تاریخ فوتبال ایران خواهد بود و کرکره تیم ملی را رسما تا سال ۱۴۰۱ پایین می‌کشد. قصد هم نداریم با نوشتن این مطلب کسی را بترسانیم یا ته دل گزینه‌ها را خالی کنیم. غرض فقط یادآوری این نکته است که انتخاب به‌عنوان سرمربی تیم ملی تنها به شور و حال روز اول و ژست گرفتن جلوی دوربین‌ها محدود نمی‌شود، چون خیلی زود روزهای پراسترس و بسیار سرنوشت‌سازی از راه می‌رسد که اگر به کام ما نباشد، آوار انتقادات میلیون‌ها ایرانی را روی سر کادرفنی خراب خواهد کرد. شاید مربی ناکام در این آزمون سخت، تا سال‌ها حتی برای پیدا کردن تیم باشگاهی هم با مشکل مواجه شود. از ما گفتن بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری