کد خبر: ۲۳۳۴۷۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
نماینده تهران گفت: اگر قرار است مجلس در رأس امور نداشته باشیم یک مجلس مشورتی با اعضای انقلابی تشکیل دهید چراکه بیش از ۹۰ نفر در این مجلس رد صلاحیت شده‌اند.
نماینده تهران گفت: اگر قرار است مجلس در رأس امور نداشته باشیم یک مجلس مشورتی با اعضای انقلابی تشکیل دهید چراکه بیش از ۹۰ نفر در این مجلس رد صلاحیت شده‌اند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایلنا، عبدالرضا هاشم‌زایی امروز در نطق میان دستور خود گفت: من لازم می‌دانم به براداران و خواهران هموطن خود که از آبان‌ماه تا حادثه کرمان تا حادثه هواپیما جان خود را از دست داده‌اند تسلیت بگویم.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: سانحه هواپیمایی اوکراین اتفاقی بود که افتاد و در زمان جنگی ممکن است در برخی مناطق این اتفاق رخ دهد اما اعتراض مردم این است که دیر اعلام شده و متاسفانه برخی کارشناسان را به تلویزیون آوردیم و به مردم دروغ گفته شد. امیدوارم این مسأله روشن شود تا این اعتماد برگردد.

نماینده مردم تهران گفت:‌ برادر عزیزمان حاج قاسم سلیمانی یک نماد ملی بود، یک قهرمان ملی بود و مردم نشان دادند ایشان جناحی نبود و فراجناحی بود، کاش این حوادث اتفاق نمی‌افتاد و ما از این اتحاد در زمان انتخابات استفاده می‌کردیم.

هاشم‌زایی گفت: مهمترین شوکی که طی این ۴۰ سال به بنده وارد شد، شهادت ایشان بود شوک بعدی نیز صلاحیت‌ها و رد صلاحیت‌ها بود. اگر قرار است مجلس در رأس امور نداشته باشیم یک مجلس مشورتی با اعضای انقلابی تشکیل دهید.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ نفر در این مجلس رد صلاحیت شده‌اند. من نمی‌توانستم به علت سنم ثبت نام کنم از عده‌ای پرسیدیم که گفتند ما چون دیدیم کاره‌ای نیستم، نیامدیم.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران گفت:‌ من به شورای نگهبان تبریک می‌گویم و سخنگوی این شورا به عنوان فتح‌الفتوح در تلویزیون حاضر می‌شود و درباره بررسی صلاحیت‌ها صحبت می‌کند. بنده از رهبری می‌خواهم یک دادگاه صالحه تشکیل شود و این ۹۰ نفر به همراه سخنگوی شورای نگهبان با هم محاکمه شوند.

وی افزود: افرادی رد صلاحیت شدند که برادر شهید هستند به شهدا هم احترام نمی‌گذاریم؟ برادر شهید رد صلاحیت می‌شود. گرفتاری‌های مردم را با این مسائل دوچندان نکنیم. زمانی که قانون اساسی نوشته می‌شد خبرگان اول آن را می‌نوشت، آنجا بحث بود که نظارت را به چه کسی بدهیم از اعضای شورای نگهبان می‌خواهم آن مذاکرات را بخوانند. ما این را به شورای نگهبان دادیم که شش فقیه عادل آنجا هستند.

وی در پایان گفت: امیدوارم شورای نگهبان همین امروز نظر خود را برگرداند.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ali
|
-
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
آقا مهدی خسته نشدی بابا!! برو استراحت کن تیم شما لو رفته دست از سر ما بردارید وگرنه مستندات را منتشر می کنیم
مهدی
|
Sweden
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
مثلا الان که مجلس شون در راس اموره چه گلی به سر مردم زدند اهانت به شعور مردم از این بالاتر که وزیر راه آخوندی تو روز رای اعتماد دولت رایش کمتر از رای اعتماد بعد از استیضاحش به خاطر سقوط هواپیما و حادثه ی قطار بوده کسی که باید استعفا میداد و یا بهتر برکنار میشد تازه توسط این مجلس در راس امور تشویق هم میشه بعد همین بی حیا ها میگن فرمانده هوافضا الستعفا بده
ناشناس
|
-
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
مهم حال افراد است پدر شهید یا فرزند شهید باشد فرق نمکند
ایرانی
|
-
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
سلام-با کمال احترام برای شهدای گرانقدر و خانوادههای معظم آنان، مگر برادر شهید معصوم است که فرمودند برادر شهید را رد صلاحیت کردند، چه بسا اعضای خانواده شهدا که جرم های فراوان انجام داده اند. پس این موضوع قابل دفاع نیست. با تشکر
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری