کد خبر: ۲۳۳۴۴۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
ترامپ نوشت: رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های ما علیه ایران، گلوی آن‌ها را فشار داده است و آن‌ها مجبور خواهند بود مذاکره کنند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین توییت خود دوباره به ایران اشاره کرد.

به گزارش اعتدال، بر این اساس، ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های ما علیه ایران، گلوی آن‌ها را فشار داده است و آن‌ها مجبور خواهند بود مذاکره کنند.

وی مدعی شد: حقیقت این است که من به مذاکره با ایران اهمیتی نمی‌دهم. این موضوع کاملا به آن‌ها بستگی دارد؛ اما آن‌ها نه به سلاح هسته‌ای دست پیدا خواهند کرد و نه می‌توانند معترضان داخلی خود را قتل عام کنند.

ترامپ: مذاکره با ایران برایم اهمیتی ندارد اما...

گفتنی است دولت ترامپ در ادامه دشمنی ها با ایران تحریم‌های ظالمانه متعددی را علیه تهران به اجرا درآورده است و از یک سال پیش نیز همزمان با خروج از برجام، به کارزار فشار حداکثری علیه این کشور روی آورده است.

ترامپ دیروز اقدام به انتشار یک سلسله توییت ها به زبان فارسی کرد. او با حمایت از ناآرامی های ایران، مردم را به شورش علیه حکومت تشویق کرد. ترامپ خود را حامی مردم ایران معرفی کرد، این در حالی است که تحریم های ظالمانه آمریکا مستقیما بر روی مردم ایران اثر می گذارد.

روز گذشته، «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی دفاع کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفی مدعی شد: ترور قاسم سلیمانی باعث بازگشت بازدارندگی آمریکا به حالت قبل شده است.

اوبراین در ادامه مدعی شده که با ترور سردار سلیمانی احتمال توافق با ایران به میزان زیادی بیشتر شده است.

او در توجیه این ادعا، گفت: «فکر می‌کنم ایرانی‌ها دریافته‌اند که خواهان تقابل نظامی با ایالات متحده نیستند و اینکه کارزار فشار حداکثری پایان نمی‌یابد.»

اوبراین افزود: «فکر می‌کنم آن روزها به سر آمده است... تصور می‌کنم که ایرانی‌ها دارند آرام می‌شوند.»

در ادامه، اوبراین به تحولات عراق و اعتراضات ضدآمریکایی در این کشور اشاره کرد و مدعی شد که در جریان تظاهرات روبروی سفارت آمریکا در بغداد، ما خیلی زود واکنش نشان دادیم تا معترضان بفهمند که این سفارت را نمی‌توانند اشغال کنند.

وی گفت: «ما خیلی سریع داشته‌های هوایی خود، [بالگردهای] آپاچی را به هوا بلند کردیم، تا آن جمعیت بفهمند که این سفارت را نمی‌توانند اشغال کنند. ما نمی‌‌خواستیم بگذاریم تهران ۱۹۷۹ (تسخیر سفارت آمریکا) تکرار شود. نمی‌خواستیم بگذاریم [حمله به سفارت آمریکا در] بنغازی تکرار شود.»

اوبراین همچنین این ادعا را نیز تکرار کرد که واشنگتن اطلاعاتی در اختیار داشته که نشان می‌داد که سردار سلیمانی در تدارک انجام حمله‌ای علیه نیروهای آمریکایی بوده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین هدف حضور هزاران نیروی آمریکایی در منطقه را «ایجاد بازدارندگی» در برابر ایران عنوان کرد.

اوبراین هدف حضور هزاران نیروی آمریکایی در منطقه غرب آسیا را هم «ایجاد بازدارندگی» در برابر ایران خواند و گفت تهران «باید پیش از حمله به ایالات متحده و منافعش در آن منطقه، به دقت فکر کند.»

وی در پایان در پاسخ به اینکه چرا آمریکا مسئولیت ترور را بر عهده گرفت و امکان انکار این حمله را برای خود باقی نگذاشت، گفت کشورهای زیادی امکان انجام چنین حمله‌ای را نداشتند و ضمنا «دلیلی برای عدم تملک این [حمله] وجود نداشت.»
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محبوبه نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
بسمه تعالی
ایران پیش از این نیز در تحریم بوده است و این تحریم ها نمی توانند اراده ی ملت ایران را سست کند بلکه کشور آمریکا با تحریم و فشار نفرت و دشمنی ایرانیان را نسبت به خود افزایش میدهد ما مقاومت کرده ایم و خواهیم کرد
حقانی
|
-
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
آره جان خودت ، فکر نکن قتلهایت یادمان می رود ، بدان جانهایی را ک گرفتی را روزی از تو یا خانواده ات خواهیم ستاند.
فرهاد
|
-
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
تاوان سنگینی خواهیدداد( ان الباطل کان زهوقا)
ناشناس
|
-
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
0
0
ابله
ناشناس
|
-
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
0
0
ترامپ ابله و احمق کورخواندی
نام:
ایمیل:
* نظر: