کد خبر: ۲۳۳۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
مجلس نمایندگان آمریکا امروز درباره قطعنامه اختیارات جنگی رئیس جمهور برای محدود کردن هرگونه اقدام نظامی ترامپ علیه ایران رای‌گیری می‌کند.
مجلس نمایندگان آمریکا امروز درباره قطعنامه اختیارات جنگی رئیس جمهور برای محدود کردن هرگونه اقدام نظامی ترامپ علیه ایران رای‌گیری می‌کند.

به گزارش اعتدال به نوشته روزنامه نیویورک پست، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای مجلس روز پنج‌شنبه (امروز)  محدود کردن اختیارات رئیس جمهور برای استفاده از اقدام نظامی علیه ایران را به رای‌گیری خواهند گذاشت.

وی در ادامه این بیانیه تاکید کرد: دولت ترامپ هفته گذشته یک حمله نامناسب و تحریک‌آمیز علیه فرماندهان نظامی ارشد ایران انجام داد. دولت بدون مشورت با کنگره دست به این اقدام زد. حمله‌ای که با تشدید تنش‌ها موجب به خطر افتادن جان نیروهای نظامی و دیپلمات‌هایمان در منطقه شد.

پلوسی افزود: رئیس جمهور آشکارا نشان داد که یک استراتژی منطقی و منسجم برای ایمن نگه داشتن مردم آمریکا، کاهش تنش با ایران و تضمین ثبات در خاورمیانه ندارد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت که اعضا برای انجام وظیفه خود در حفظ ایمنی مردم کشور به دنبال تصویب قطعنامه اختیارات جنگی با هدف محدود کردن اقدامات نظامی رئیس جمهور هستند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، دموکرات‌ها به دنبال اقداماتی دیگر برای محدود کرد اختیارات نظامی ترامپ هستند که شامل قانونی برای مسدود کردن بودجه تامین مالی اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری