کد خبر: ۲۳۳۱۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
یکی از پیام های مهم شهادت سردار سلیمانی را با توجه به شخصیت وی مساله وحدت ملی است.
عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه نباید انسجام ملی ایجاد شده پس از شهادت سردار سلیمانی را خراب کرد، گفت: خوب است صدا و سیما صحبت‌های اردشیر زاهدی را پخش کند تا مردم باید بدانند که حتی وزیر امور خارجه رژیم سابق هم از مردم ایران دفاع می کند و از رفتار آمریکا اعلام انزجار می‌کند.

«علی مطهری» عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یکی از پیام های مهم شهادت سردار سلیمانی را با توجه به شخصیت وی مساله وحدت ملی عنوان کرد.

وی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سپهبدشهید سلیمانی یک فرد متفکر با بینش اجتماعی و سیاسی معتدل بود. به عبارتی می‌توان وی را انسانی خوش فکر و به دور از تندروی توصیف کرد. فردی که مصلحت و وحدت در جامعه را همواره در نظر داشت.

مطهری با ارزشمند توصیف کردن وحدتی که در کشور پیرامون تشییع پیکر سردار سلیمانی ایجاد شده است، تاکید کرد: وظیفه افرادی چون ما که برای بزرگداشت شهادت وی تلاش می‌کنیم این است که باید به آرمان او احترام بگذاریم و این وحدتی که الان در کشور ایجاد شده است را حفظ کنیم. نباید با مصادره به مطلوب کردن شخصیت و جایگاه سپهبد سلیمانی و فرصت‌طلبی، از محبوبیتی که میان ایرانیان داشتند به وجهه وی ضربه بزنیم. این که پس از این یک عده مدعی شوند این شهید بزرگوار متعلق به ما بوده است، برخلاف رویه آن شهید است.

نماینده مردم تهران با یادآوری دیدار خود با سردار شهید سلیمانی افزود: ایشان فرد بسیار معتدلی بود. من وقتی با وی ملاقات داشتم، متوجه شدم کاملا مشی اجتماعی و سیاسی معتدلی دارند و حتی به من گفتند که نظرات و مواضع شما را می‌بینم و با عبارتی تاییدآمیز از آنها صحبت کردند.

وی با تاکید بر ضروت استفاده از انسجام و وحدت ایجاد شده در سایه شهادت سردارسلیمانی خاطرنشان کرد: نخستین بهره‌برداری ما از شرایط ایجاد شده می تواند در همین انتخابات پیش‌رو محقق شود تا مردم حضور پرشور داشته باشند. ارکان دخیل در انتخابات، چه شورای نگهبان و چه وزارت کشور، باید به گونه ای عمل کنند که میدان انتخاب مردم باز باشد و مشارکت بالا برود. چرا که میزان حضور مردم در انتخابات پیام صریحی برای دنیا دارد. از آنجا که بخشی از تبلیغات غربی‌ها بر این اساس است که مردم ایران ناراضی و معترض هستند، اگر مشارکت در انتخابات افزایش پیدا کند، تبلیغ آن‌ها خنثی می‌شود و حساب کار خودشان را خواهند کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: نباید این انسجام ملی را خراب کرد. حتی به نظر من خوب است که صدا و سیما صحبت‌های اردشیر زاهدی را پخش کند، ایشان زمانی نماینده ایران در سازمان ملل بوده و زمانی هم وزیر امور خارجه بوده است. مردم باید بدانند که حتی وزیر امور خارجه رژیم سابق هم از مردم ایران دفاع می‌کند و از رفتار آمریکا اعلام انزجار می‌کند. اگر این کار صورت بگیرد مردم ارزش انقلاب را بیشتر می‌فهمند. اگر نظام ما در جهت استفاده از این ظرفیت‌های وطن‌دوستانه بتواند استفاده کند، آنگاه دشمنان جمهوری اسلامی نیز با این اقدام پیام خود را دریافت می‌کنند و عبرت می‌گیرند.
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
0
0
اقای مطهری اینجا عاقل ها زمام را در اختیار ندارند مستانه به سمت نابودی و تفرقه می تازند!
کجا درد خدمت و ... دارند تنها شیفته قدرت و مست حال هستند و بس
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
0
0
ما مردم مسئولان انقلابی و جهادی می خواهیم نه منفعل و به اصطلاح روشنفکرنمای غربزده . مسئولانی که مثل شهید سلیمانی بیشتر عمل کنند نه اینکه فقط حرف بزنند و خود را موجه نشان دهند . هنگامه عمل و جهاد انقلابی است اگر واقعا به آرمانهای شهید سلیمانی اعتقاد دارید . .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
0
0
ای بابا ! جناب مطهری !
این رصانه ( سدا و صیمای ملٌی) اصلا به دنیال افزایش مشارکت نیستند ! اگر هم تصور کنی بی شعورند ! اشتباهه ! عملا و با برنامه دارند در مسیر کم کردن مشارکت پیش میروند ! اینها پیرو شیفتگان قدرتند ! ... ؟؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری