کد خبر: ۲۳۲۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
هم‌زمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران خبرنگاران و رسانه‌های خارجی در حال انتشار اخبار مربوط به حضور میلیونی مردم در این مراسم هستند.
هم‌زمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران خبرنگاران و رسانه‌های خارجی در حال انتشار اخبار مربوط به حضور میلیونی مردم در این مراسم هستند.

به گزارش اعتدال، خبرنگار نیویورک تایمز با انتشار پیام‌هایی متعدد در حساب کاربری خود در توئیتر به پوشش لحظه به لحظه این مراسم پرداخته است.

دریایی بیکران از مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی حضور یافته‌اند

وی نوشت: من همیشه راهپیمایی‌های چند هزار نفره در ایران را شاهد بوده‌ و آنها را پوشش خبری داده‌ام. زمانی که جمعیت زیادی حضور دارند اما هیچ‌گاه این گونه نبوده است. اکنون میلیونی آمده‌اند. آنها همه به میل خود آمده‌اند.

این خبرنگار همچنین ویدئوهایی از حضور مردم منتشر کرده و نوشته است: مراسم تشییع ژنرال سلیمانی در حالی در تهران برگزار شده است که دریایی بیکران از مردم از ساعت شش صبح به محل آمده‌اند. در طول 25 سال فعالیت در ایران تاکنون چنین چیزی ندیده‌ام.

وی در پیامی دیگر نیز صحبت‌های اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این سخنرانی را منتشر کرده است.

حتی مراسم‌های مذهبی مردم را این گونه جمع نمی‌کند که قاسم سلیمانی کرده است

یک خبرنگار المانیتور با اشاره به مراسم تشییع شهید سلیمانی در توئیتر خود نوشت: من تاکنون چنین چیزی در ایران ندیده‌ام. حتی مراسم‌های مذهبی این گونه (مردم) را جمع نمی‌کند که قاسم سلیمانی کرده است.

وی علاوه‌براین تصاویری از حضور میلیونی مردم و پلاکاردهای حاضر در این مراسم را در صفحه خود منتشر کرده است.

دستور ترامپ برای ترور سلیمانی نتیجه عکس می‌دهد

خبرنگار شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی با انتشار تصویری هوایی از حضور پر شور مردم تهران در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش نوشت: دستور ترامپ برای ترور ژنرال سلیمانی دارد نتیجه عکس می‌دهد. اجازه دهید که یادآوری کنم او چقدر خطرناک است.

مرگ بر آمریکا " شعار صفوف چند کیلومتری تشییع‌کنندگان سردار سلیمانی

شبکه الجزیره در گزارشی از مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی در تهران نوشت: صبح امروز دوشنبه هزاران نفر از مردم ایران با حضور رهبر، رئیس جمهور و رئیس پارلمان این کشور در مراسم تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند و سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید سپاه قدس در این مراسم آمریکا را به خروج از منطقه تهدید کرد.

در این گزارش آمده است که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و معاونش صالح العاروری نیز به تهران آمدند و در مراسم تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند.

این شبکه قطری در ادامه نوشت که در این مراسم مقام معظم رهبری بر پیکر سردار سلیمانی نماز خواند و جمعیت فراوان که دانشگاه تهران را احاطه کرده بودند و در صفوفی به مساحت چند کیلومتر پرچم هایی قرمز در دست داشتند و شعار "مرگ بر آمریکا"و "مرگ بر اسرائیل می دادند".

این شبکه در ادامه به سخنان زینب سلیمانی، دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و سردار قاآنی، فرمانده سپاه قدس پرداخت.

رویترز در گزارشی به مراسم پرشکوه وداع با پیکر سردار سلیمانی پرداخت و نوشت:آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی، نماز خواند. تصاویر پخش شده از تلویزیون ایران نشان داد که تعداد زیادی از مردم تهران در این مراسم حضور داشتند.

همچنین بسیاری از رسانه‌های معتبر پاکستان و روزنامه‌های این کشور مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران را در صفحه نخست خود به صورت تصویری به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری «سچ تایمز» نیز نوشت: میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع فرمانده نیروی قدس ایران شرکت کرده و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند. شبکه خبری "۹۲ نیوز" پاکستان با بیان اینکه میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع سردار سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران و عراق شرکت کردند، افزود: پیکر سردار سلیمانی قرار است روز سه شنبه در زادگاهش در شهر کرمان به خاک سپرده شود. شبکه‌های خبری پاکستان نیز در بولتن‌های خبری خود تصاویری از تشییع سردار دل‌ها سپهبد قاسم سلیمانی را منتشر کردند.

شبکه رادیویی «فرانس انفو» تصاویر مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران را به صورت مستقیم پوشش داد و در صفحه توئیتر خود نوشت: مرکز تهران برای بزرگداشت سردار سلیمانی مملو از جمعیت است.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر پیکر ژنرال (سردار قاسم) سلیمانی نماز خواند. صبح امروز دوشنبه مرکز تهران برای ادای احترام به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد جمعه در حمله آمریکا به عراق شهید شد، مملو از جمعیت بود.

بی بی سی انگلیسی از جمله رسانه‌هایی بود که مراسم تشییع سرلشکر «‌سلیمانی» را با عبارت «سیل جمعیت مردم ایران در خیابان‌ها» توصیف کرد.

«الجزیره» نیز از برگزاری مراسم‌ گرامیداشت سردار «قاسم سلیمانی»‌ در شهرهای مختلف ایران خبر داد.

«فرانس ۲۴» نیز با تیتر «سیل ‌ده‌ها هزار نفری عزاداران برای مراسم شرکت در مراسم ترحیم [سردار] «سلیمانی» در شهرهای ایران روانه شدند» به بازتاب حضور عزاداران سیاه‌پوش در اهواز و مشهد پرداخت و از تبرک چفیه‌ها با تابوت حامل پیکر سردار «سلیمانی» توسط مردم گفت.

نشریه «نیویورک‌تایمز» نیز با استفاده از تیتر «راهپیمایی سیل عظیم جمعیت عزاداران [سردار] «سلیمانی» در خیابان‌های ایران»‌ به پوشش خبر مراسم تشییع شهید سپهبد «سلیمانی» پرداخته است. این نشریه در بخشی از خبر خود حضور جمعیت عظیم عزاداران روز یکشنبه را ادای احترام به سرلشکر «قاسم سلیمانی» عنوان کرد.

این نشریه نوشت: «جمعیت انبوه مردم در خیابان‌های اصلی شهر و بر روی پل طولانی که از رودخانه «کارون»‌ می‌گذرد به عزاداری پرداختند. جمعیتی شامل مردان و زنانی که پرچم‌های سیاه در دست داشتند، سینه‌زنان طول مسیری حدود ۳۰ کیلومتر را پیمودند.»

 گسترده‌ترین تجمع در ایران بعد از رحلت امام

«ژرژ ملبرونو»، خبرنگار روزنامه فرانسوی لوفیگارو در توئیتی نوشت: تجمعاتی که از دیروز در ایران به مناسبت بزرگداشت سردار سلیمانی برگزار می شود به احتمال زیاد گسترده ترین تجمع بعد از رحلت آیت الله خمینی(ره) در سال ۱۹۸۸ است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری