کد خبر: ۲۳۲۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
ایرنا نوشت: وزیران امور خارجه روسیه و امریکا در مذاکره ای تلفنی درخصوص ترور حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرودگاه بغداد در جریان حمله آمریکا گفت و گو کردند و لاوروف این اقدام را شایسته محکومیت خواند .

وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه اعلام کرد: سرگئی لاوروف و مایک پمپئو در این مذاکره تلفنی وضعیت پیرامون ترور قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران در جریان حمله نیروهای امریکایی به فرودگاه بغداد را مورد بررسی قرار دادند.

لاوروف خاطرنشان کرد که اقدام هدفمندانه یک کشور عضو سازمان ملل برای حذف یک مقام رسمی کشور دیگر عضو سازمان ملل در قلمرو کشور ثالث بدون اطلاع ان کشور، قوانین بین المللی را بطور آشکار نقض و شایسته محکومیت است.

 وزیر خارجه روسیه گفت: این اقدام آمریکا پیامدهای سختی را برای امنیت و ثبات منطقه به همراه دارد و به تلاش های برای یافتن راه حل هایی برای مسائل پیچیده انباشته شده در خاورمیانه کمک نمی کند و برعکس منجر به موج جدید تشدید تنش ها می شود.

لاوروف از امریکا خواستار خودداری از شیوه های نظامی غیرقانونی برای دستیابی به اهداف خود در عرصه بین المللی و حل هر گونه مساله در پشت میز مذاکره شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری