کد خبر: ۲۳۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
سرویس های اطلاعاتی آمریکا با بهره برداری از ناآرامی ها در اطراف سفارت ایالات متحده در عراق در راستای اهداف خود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را که اهمیت شخصیت سردار قاسم سلیمانی را بطور کامل درک نمی کرد، گمراه کردند.
خانم یلنا پانینا، عضوکمیته امور بین الملل دوما، مجلس نمایندگان پارلمان روسیه معتقد است سرویس های اطلاعاتی آمریکا با بهره برداری از ناآرامی ها در اطراف سفارت ایالات متحده در عراق در راستای اهداف خود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را که اهمیت شخصیت سردار قاسم سلیمانی را بطور کامل درک نمی کرد، گمراه کردند.

به گزارش اعتدال به نقل از اسپوتنیک، این نماینده دوما با اظهار نظر در مورد ترور سردار قاسم سلیمانی گفت یکی از دلایل این رویداد غم انگیز می تواند درگیری طولانی میان نیروهای مسلح آمریکا و ایران در خلیج فارس و عراق باشد.

به گفته پانینا، به تازگی این رویارویی با تعدادی از حوادث  تحقیرآمیز برای آمریکا همراه بوده که قضیه "شبیه سازی  موفقیت آمیز انهدام ناو نفربر اسکس ژنرال جوزف ووتل،  رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) توسط شناور های سپاه پاسداران  از جمله آنها بوده است. به گفته این نماینده دوما،  احتمالاً از سردار سلیمانی به دلیل خودکشی دریابان استیرنی فرمانده ناوگان پنجم آمریکا که پس از این وقایع در دسامبر 2018  اتفاق افتاد، انتقام گرفته اند.

وی گفت: "در این شرایط ، نباید منتفی دانست که نظامیان و سرویس های اطلاعاتی آمریكا از ناآرامی ها در نزدیكی سفارت آمریكا در عراق در راستای اهداف تنگ نظرانه خود بهربرداری کرده و دونالد ترامپ را که اهمیت شخصیت سردار قاسم سلیمانی را که در ایران در سطح قهرمان ملی قرار دارد، بطور کامل درک نمی کرد، گمراه نموده باشند".
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری