کد خبر: ۲۳۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
شخصیت‎های مختلف سیاسی در آمریکا در واکنش به شهادت سردار سلیمانی، دولت «دونالد ترامپ» را مورد انتقاد قرار داده‌ و تاکید کردند این اقدام نتیجه معکوس در پی خواهد داشت.
شخصیت‎های مختلف سیاسی در آمریکا در واکنش به شهادت سردار سلیمانی، دولت «دونالد ترامپ» را مورد انتقاد قرار داده‌ و تاکید کردند این اقدام نتیجه معکوس در پی خواهد داشت.

به گزارش اعتدال به نقل از میزان، «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، می‎گوید که «کنگره آمریکا مجوز ترور سردار سلیمانی را صادر نکرده است.»

«شیف» با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: «کنگره مجوزی صادر نکرده و مردم آمریکا نیز خواهان جنگ با ایران نیستند.»

«جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز در واکنش به ترور سردار سلیمانی نوشت: «بیانیه دولت ترامپ می‌گوید که دلیل این عملیات جلوگیری از حملات آینده است اما به طور قطع این عملیات اثر معکوس خواهد داشت.»

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمیکا در این باره گفت: این حمله باعث تشدید تنش‌ها خواهد شد.

پلوسی می‌گوید: دولت آمریکا بدون کسب اجازه از کنگره، مقام‌های ارشد نظامی ایران را هدف قرار داده است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید: کنگره در جریان این ترور قرار نداشت.

«کریس مورفی»، سناتور دموکرات آمریکا در واکنش به ترور سردار سلیمانی می‌گوید: آیا دولت آمریکا بدون مجوز کنگره دومین فرد قدرتمند ایران را ترور کرده و یک جنگ بالقوه را آغاز کرده است؟ توجیه ارائه شده برای این کار جلوگیری از حملات آتی بوده است؛ دلیلی که عموما به خاطر آن مقامات خارجی را ترور نمی‌کنیم، این اقدام باید باعث نگرانی واقعی و عمیق ما باشد.

«اد مارکی»، عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در صفحه توییتر خود می‌نویسد که اقدام ترامپ در ترور سردار سلیمانی تشدید گسترده، عامدانه و خطرناک تنش با ایران است. رئیس جمهور آمریکا با این اقدام جان همه افراد و نیروهای آمریکایی در منطقه را به خطر انداخته است.

وی در توییت دیگری می‌نویسد: کنگره تنها نهادی است که می‌تواند مجوز عکلیات نظامی را صادر کند. ما نمی‌توانیم و نباید وارد جنگ با ایران شویم.

«الیزابت وارن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترور سردار سلیمانی را موجب افزایش تنش‌ها با ایران توصیف کرده و در صفحه توییتر خود نوشت: اولویت ما باید جلوگیری از یک جنگ پر هزینه دیگر باشد.

«برنی سندرز»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: اقدام خطرناک ترامپ ما را به یک جنگ فاجعه‌بار دیگر در خاورمیانه نزدیک کرد که می‌تواند به جان افراد بیشمار و تریلیون‌ها دلار هزینه بیشتر منجر شود

وی افزود: ترامپ قول داده بود که به جنگ‌های بی‌پایان خاتمه دهد اما این اقدام ما را در مسیر یک جنگ دیگر قرار می‌دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری