کد خبر: ۲۳۲۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
در صورت جدایی استراماچونی از آبی پوشان پایتخت سه گزینه وطنی برای جایگزینی او وجود دارند.
در صورت جدایی استراماچونی از آبی پوشان پایتخت سه گزینه وطنی برای جایگزینی او وجود دارند.

به گزارش اعتدال به نقل از شفقنا، با توجه به شرایطی که استراماچونی در استقلال دارد بسیار بعید است که او برای ادامه همکاری با آبی پوشان به تهران برگردد.

هیئت مدیره استقلال با بسیاری از خواسته های سرمربی موفق ایتالیایی موافقت کرده است اما خواسته های جدید استراماچونی غیر معقولانه است و باید هر چه سریعتر جایگزینی برای او انتخاب شود.

در  صورتی که استراماچونی به ایران برنگردد چه کسی بیشترین شانس را برای جایگزینی او دارد؟

بسیار بعید است که استقلال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و ارز دنبال سرمربی خارجی برود و آوردن یک مربی خارجی دیگر در شرایط حساس لیگ و با توجه به قیمت بالای قرارداد آنها مثل خودکشی است و سودی برای تیم نخواهد داشت. بهترین گزینه ها برای هدایت استقلال مربی داخلی است.

و اما نام های که این روزها برای هدایت استقلال مطرح است:

جواد نکونام


سرمربی فولاد خوزستان در فصل جاری توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد. او در نساجی هم نتایج خوبی کسب کرد و نشان داده که آینده درخشانی در انتظارش است. نکونام در استقلال سابقه بازی کردن هم دارد و به خوبی با شرایط باشگاه آشنا است.

مشکلی که برای حضور نکونام در استقلال وجود دارد این است که او با فولاد قرارداد دارد و همین بزرگ ترین مانع برای پیوستن او به آبی پوشان است.

فرهاد مجیدی


گزینه اول و اصلی استقلال برای جایگزینی استراماچونی به شمار می آید و مرد ایتالیایی جایگزین  این مربی جوان شد.

مجیدی اسطوره باشگاه استقلال است و در بین هواداران این تیم از محبوبیت زیادی هم برخوردار است. او در مدت کوتاهی که  هدایت استقلال را برعهده گرفت عملکرد خوبی از خود نشان داد و شخصیت لازم را برای جایگزینی استراماچونی دارد.

مجیدی با شرایط تیم کنونی به خوبی آشنا است و بسیاری از این بازیکنان قبلا زیر نظر او کار کرده اند و بهترین گزینه برای جایگزینی استراماچونی خواهد بود.

محمد تقوی

گزینه سوم سرمربی سابق تراکتور سازی است که از استقلالی های قدیمی است.

او هم با شرایط فوتبال ایران به خوبی آشنا است و تجربه زیادی هم کسب کرده است. مرد خارج نشین استقلالی گزینه باکلاسی برای جایگزینی استراماچونی به شمار می آید و بسیار بعید است که استقلالی مشکلی برای مذاکره با این مربی داشته باشد.

پاسخ اولیه فرهاد مجیدی مخالفت با بازگشت و جایگزینی استراماچونی است و از طرف دیگر هم نکونام با فولاد قرارداد دارد اما تقوی هدایت هیچ تیمی را برعهده ندارد و می تواند راهی استقلال شود و باید دید که در روزهای پیش رو چه تصمیمی گرفته خواهد شد.

منبع : شفقنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری