کد خبر: ۲۳۲۵۲۳
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
افرادی که نمی‌خواهند افزایش قیمت بنزین به نفع مردم اصلاح شود مدام تکرار می‌کنند که رهبری مخالف است در صورتیکه نظر ایشان کاملا مشخص بود.
اعتدال- ابوالفضل میرزایی: بهرام پارسایی، درباره پیگیری طرح دو فوریتی تک نرخی شدن قیمت بنزین، گفت: باتوجه به شرایط کشور و محقق نشدن برخی از وعده‌هایی که به واسطه افزایش قیمت بنزین داده شده بود؛ طرح دو فوریتی تک نرخی شدن قیمت بنزین را چهارم آذر ماه به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کردیم و بعد از آن بیش از ٦٠ امضا برای در اولویت قرار گرفتن طرح، جمع‌آوری شد که تا این لحظه اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و با خبرنگار اعتدال، ادامه داد: چاره‌ای که برای اعلام وصول شدن این طرح دیدیم این بود که آن را در قالب پیشنهاد به کمیسیون تلفیق مجلس ارائه دهیم که هفته گذشته این کار صورت گرفت و امیدواریم با توجه ادله‌ قوی و قانع‌کننده که وجود دارد این کمیسیون همکاری کند تا این پیشنهاد تصویب و به صحن مجلس بیاید.

وی درباره این‌که برخی از نمایندگان در پی این بود که طرح‌هایی را ارائه دهند تا مثلا بنزین به صورت تک‌نرخی ۲ هزار تومان باشد و یا این که به صورت دیگری در اختیار مردم قرار گیرد اما از سوی برخی از افراد با این پاسخ روبه‌رو شدند به دلیل آن‌که رهبری در خصوص افزایش قیمت بنزین دستورهایی داده‌اند، باید از این طرح تمکین شود، گفت: اولاً این را بگویم که بنزین بالای هزار و ۵۰۰ تومان مجدداً نارضایتی و اعتراض‌های دیگری در کشور ایجاد خواهد کرد.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دوماً اینکه در حال حاضر تاکسی‌ها، آژانس‌ها، وانت‌بارها و تاکسی‌های اینترنتی و قایق‌های صیادی از این قبیل سهیمه هزار و ۵۰۰ تومانی استفاده می‌کنند و اگر ما بیایم یک شوک دیگر وارد کنیم قیمت را از این بالاتر ببریم قطعا تبعات اجتماعی دیگری به وجود خواهد آمد.

وی با بیان این‌که دستور رهبری هم در قضیه افزایش قیمت بنزین کاملا مشخص بود، ایشان فرمودند من کارشناس موضوع نیستم اما باتوجه به نظر کارشناسی از این طرح حمایت می‌کنم، خاطرنشان کرد: امروز به نظر کارشناسی در خصوص افزایش قیمت بنزین نقد وارد است، مشاهده می‌کنید هیچ کدام از سران قوا مسئولیت این کار را مستقیماً بر عهده نمی‌گیرند و توپ را در زمین دیگران می‌اندازند.

پارسایی ادامه داد: رهبری برای حمایت از این طرح مواردی را مانند این‌که طرح مذکور باعث ایجاد تورم و نارضایتی مردم نشود و در مقابل آن‌چه که به دست می‌آید به مستمندان برسد، در نظر داشتند که هیچ کدام محقق نشد.

وی با بیان اینکه هر جا صحبت از دونرخی شدن به میان آید چه ارز باشد و چه بنزین قطعا فساد صورت خواهد گرفت، گفت: در نظر داشته باشید کنترل اقتصاد و تورم یک علم است و دستوری نیست، اما بعضی‌ها فکر می‌کردند با بخشنامه و دستور می‌تواندن مانع از تورم ناشی از گرانی بنزین شوند که عملا نشد.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از گرانی بنزین ما شاهد تورم شدید و نارضایتی مردم هستیم، حالا به این فشار اقتصادی که به وجود می‌آید را اضافه کنید؛ بر اساس همین بود که طرح دوفوریتی ۴ آبان ماه تقدیم هیأت رئیسه شد.

وی تاکید کرد: افرادی که نمی‌خواهند این افزایش قیمت به نفع مردم اصلاح شود، مدام تکرار می‌کنند که رهبری مخالف است در صورتی که نظر ایشان کاملا مشخص بود.

پارسایی ادامه داد: پیشنهاد تک نرخی کردن بنزین را با تعداد امضا بالا به هیات رئیسه دادیم تا در اولویت قرار گیرد که محقق نشد و همین موضوع را در بودجه ٩٩ پیشنهاد دادیم و در کمیسیون تلفیق در تبصره ۱۴ مطرح خواهد شد که ظاهرا به این تبصره هنوز نرسیده‌اند، هر زمانی که از ما دعوت کنند آن‌جا توضیحات لازم را خواهیم داد هرچند که خود اعضای کمیسیون به حقایق آگاه هستند و می‌دانند مردم تحت فشارند.

وی با اشاره به اینکه گفته می‌شد گرانی بنزین به خاطر مردم است، گفت: امروز مردم می‌گویند بسته‌های معیشتی را نمی‌خواهیم و بنزین را گران نکنید، پیشنهاد ما این است که بنزین هزار و ۵۰۰ تومان شود بسته‌های معیشتی به جای آن که به ۶۰ میلیون نفر داده شود به ۱۰ میلیون نیازمند واقعی داده شود.

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی بسته‌های معیشتی راهکار قانونی ندارد و مشخص نیست که چگونه در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد و امروز بسیاری از مردم می‌گویند که آن را دریافت نکرده‌اند!

وی ادامه داد: برای رفع ابهامات و شبهات موجود، جلوگیری از تورم افسار گسیخته که اگر بدون شک اصلاح نشود تا پایان سال سیر صعودی پیدا خواهد و همچنین شفاف شدن درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین بهتر است سیاست تک نرخی صورت گیرد تا دردهای مردم التیام پیدا کند.


انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سراج
|
-
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
0
0
سلام - شما را به خدا جلوی این گلابی ها را بگیرید. این چه پیشنهادی است؟؟!! اگر می خواهید یک کاری کرده باشید، اون 3000 تومن را بکنید 2000 تومن. عَی خدا !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
0
0
تک نرخی شدن بنزین به قیمت1700تومن باعث کاهش تورم و کاهش قیمت کلیه اقلام مصرفی خانواده ها میشود مثل کرایه وانتها جهت جابجایی تره و بار.گوشت.مرغ.کرایه تاکسیها و چیزهای دیگر که به بنزین مرتبط میشود.
علی نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
0
0
ای کاش بنزین ۱۵۰۰ بشه ویارنه معیشتی ندهند خیلی بنفع مردم است همه چی گرون شده وقابل کنترل نیست مگر در هر سوپری وبغالی وگارخونه وتاکسی ووانت وتعمیرکاران وید فروشان وغیره ......یک مامور از طرف دولت ثابت بگذارن که این هم نمیشه شاید جلوی تورم را میشه تا یه حدی کنترل کرد
توحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
0
0
عرض کنم خدمت باسعادت شما که برای رانندگان آژانس ها و تاکسی ها ووانت بارها شغل کاذب دیگری ایجاد شده دیگه با خودروهاشون کار نمیکنند و بنزین رو لیتری ۲۵۰۰ میفروشند
شکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
0
0
تو رو به ادیان آسمانی بنزین را تک نرخی کنید 1500 ما سه نفریم جهت ایاب و ذهاب به محل کار و مدرسه و روزانه 10 لیتر بنزین مصرف داریم در ما 900 تومان میشود
مگر ما چقدر حقوق میگیریم که 900 تومان بنزین پس از بقیه هزینه ها چی؟
به همان خدایی که میپرستید خودتون
یک لحظه بگذارید جای قشر ضعیف و متوسط و چتکه بندازید ببینید این
ملت بدبخت چقدر تحت فشار مالی هستند
باتشکر اگر رسیدگی میکنید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
0
0
بنزین تک نرخی ۱۵۰۰ بشود کمی ازدرد جامعه کم خواهدشد
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
0
0
جون عزیز ترین کستون ارزون کنید کمرمون شکست زیر این گرونی تورو به امام زمان قسم ارزون کنید همین هزار پونصد که صحبتش هست انجامش بدین به والله کم اوردیم کشوری که روی ترلیون ترلیون سرمایه خابیده مردمش باید مثل گشنگان سومالی زندگی کنن اخه چه وضعشه مثلا کشور اسلامیه ناسلامتی . انشالله امام زمان ظهور کنه از این فلاکت بدبختی نجات پیدا کنیم به فکر ما مردم باشید الل خصوص قشر ضعیف جامعه پولدارها پولدار تر شدن فقیرها بدبخت تر این چجور انصافیه اخه کمک معیشتی نمیخایم یارانه نمیخایم هیچی نمیخاااااایم فقط فقط تورم بشکنید همه چی به وضع معمولی برگرده بخدا مملکت گلستان میشه تورو به خدا درتش کنید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
0
0
درامد 11 هزار و 500 میلیارد کمه که باهمین 500 تومن افزایش قیمت گیرشون میاد،؟توروخدا نگین به 1800 یا 2000تومن راضیم.بزارید لااقل حالا که به تب راضیمون میکنند همون 1500 بشه.تشکر از مهندس پارسایی
مریم رازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
0
0
سلام از وقتی بنزین گرون شده هزینه سرویس مدارس ها رفته بالا پدرم با شغل کارگری و درامد کم برامون سرویس گرفت دیگه نمیتونه سرویس بگیره خیلی چیزهایی ک ارزوش داشتیم دیگه نمیتونیم ارزو کنیم داشته باشیم اخه اینم شد زندگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
0
0
روحانی بره زیر قطار له له ....تا همه راحت بشن بخاطر ندونم به کاریه این ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
0
0
اصلا معلوم نیست این ۶۰ میلیون نفری که دولت میگه یارانه معیشت گرفتن کیا هستن ما تو یه مدرسه ۱۰ معلم هستیم کلا ۳ نفر گرفتن . از کارگرا که دیگه اصلا نگو . کی رفته شمرده ببینه واقعا ۶۰ میلیون نفر گرفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
0
0
اصلا معلوم نیست این ۶۰ میلیون نفری که دولت میگه یارانه معیشت گرفتن کیا هستن ما تو یه مدرسه ۱۰ معلم هستیم کلا ۳ نفر گرفتن . از کارگرا که دیگه اصلا نگو . کی رفته شمرده ببینه واقعا ۶۰ میلیون نفر گرفته اند
سعید
|
-
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
0
0
میگن مورچه که میخواهد بمیره بال در میاره.
نماینده ها هم که میبینن توی حداقل چهار سال گذشته کاری نکرده و اوضاع خرابه ژست حمایت از مردم رو میگیرن.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری