کد خبر: ۲۳۲۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان می گوید: با کمال تاسف برخی مسئله FATF را به یک پرونده سیاسی تبدیل کردند که هر روز گره بیشتری به آن زده می شود. اما آن که ضرر می کند کشور و ملت ماست.
عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان می گوید: با کمال تاسف برخی مسئله FATF را به یک پرونده سیاسی تبدیل کردند که هر روز گره بیشتری به آن زده می شود. اما آن که ضرر می کند کشور و ملت ماست.

به گزارش اعتدال، محمود میرلوحی با انتقاد از به تاخیر افتادن تصویب لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام به خبرآنلاین گفت: مجمع برای گره‌گشایی مسائل کشور تشکیل شد و بعدا هم در قانون اساسی تاکید شد که اگر اختلافی بین شورای نگهبان و مجلس پیش آمد آن را حل کند. اما متاسفانه امروز مجمع تشخیص خود به مانع جدیدی تبدیل شده است و به جای این که راهگشایی کند، در همین مسئله به مرکز قانونگذاری جدیدی تبدیل شده است که لوایح FATF را به سرنوشت مبهمی مبتلا کرده است.

او افزود: بحث این است که کشور ما سالانه حدود ۳۰۰ میلیارد دلار مبادله با کشورهای دیگر دارد و کشوری با چنین ظرفیت اقتصادی باید کنوانسیون های بین المللی را رعایت کند که مبادلات بانکی را تنظیم می کنند. نمی توان امروز در دنیا کار اقتصادی کرد الا این که وجه خرید و فروش خود را در بانکی قرار دهیم.

این فعال سیاسی تصریح کرد: با کمال تاسف برخی از این دوستان مسئله FATF را به یک پرونده سیاسی تبدیل کردند که هر روز گره بیشتری به آن زده می شود. اما آن که ضرر می کند کشور و ملت ماست؛ به خصوص این که در حال حاضر در شرایط تحریم قرار داریم و با این نوع تصمیم‌گیری‌ها خودمان هم به این شرایط دامن می زنیم.

میرلوحی در ادامه تاکید کرد: به هر حال پولشویی مسئله مهمی در اقتصاد امروز دنیا و کشور ماست و راه حل جلوگیری از قاچاق و فرار مالیاتی همین لوایح است. اما کسانی که می گویند با تایید این لوایح نمی توان به نهضت های آزادی‌بخش منطقه کمک کرد فقط می خواهند موضوع را سیاسی کنند وگرنه این مسائل به یکدیگر مرتبط نیست. از سویی کسانی که زمان دولت احمدی نژاد این لوایح را امضا کرده بودند امروز از مخالفان آن هستند و این نشان می دهد موضوع کاملا سیاسی شده است.

او با استقبال از پیشنهادِ «اعلام اسامی مخالفان و موافقان لوایح FATF» گفت: باید منتشر شود تا مردم و افکار عمومی بدانند با تصمیم چه کسانی امروز هزینه خریدهای خارجی غذا و دارو را برای کشور گران می خریم و این هزینه ها از جیب مردم است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری