کد خبر: ۲۳۲۱۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
تعطیلی تمام مدارس استان تهران تا پایان هفته؛
تمامی مقاطع مدارس استان تهران به جز مدارس شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در دو نوبت صبح و عصر تا پایان هفته تعطیل شدند./ فردا و پس فردا تمام مقاطع تحصیلی مدارس اصفهان و برخی از شهرستان های استان تعطیل است./دانشگاه ها و کلیه مقاطع تحصیلی مدارس البرز به جز طالقان و آسارا فردا دوم دی ماه تعطیل است./مدارس ارومیه در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام شد.
در پی تداوم آلودگی هوا و تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، تمامی مقاطع مدارس استان تهران به جز مدارس شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در دو نوبت صبح و عصر تا پایان هفته تعطیل شدند.

به گزارش اعتدال، انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران با اشاره به تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در پی تداوم آلودگی هوا در تهران و شهرستان‌های استان تهران، اظهار کرد: بر اساس مصوبه امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، کلیه مقاطع تحصیلی مدارس استان تهران به جز مدارس فیروزکوه و دماوند و در دو نوبت صبح و عصر تا پایان هفته تعطیل شدند.

استاندار تهران تاکید کرد: همچنین تا پایان هفته طرح زوج و فرد از در منزل اعمال خواهد شد.

وی افزود: ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران نیز اعمال می‌شود و پلیس راهور با خودروهای دودزا برخورد خواهد کرد.

استاندار تهران تاکید کرد: کلیه مراکز علمی و دانشگاه‌های استان تهران دایر هستند.

 مدارس و دانشگاه های البرز تعطیل شد

علی درویش پور، رئیس کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز گفت: با توجه به افزایش آلایندها و ناسالم بودن هوا مهدهای کودک، مدارس پیش دبستانی و دبستان و مدارس متوسطه اول و دوم و کلاس های آموزشی دانشگاه و تمام مراکز و آموزشگاه های خصوصی زبان و فنی و حرفه ای تمام شهرهای استان به جز طالقان و آسارا، فردا دوشنبه دوم دی ماه تعطیل است.

درویش پور در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا افزود: در حال حاضر با افزایش غلظت آلاینده ها شاخص آلودگی هوا برای تمامی گروه ها ناسالم است.

او گفت: با نظارت و کنترل شهرداری ها، زباله سوزهای غیرمجاز به طور جد پیگیری و و از فعالیت آن ها ممانعت شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی افزود:  شهرداری شهر کرج نسبت به عدم ترد اتوبوس های درون شهری دود زا اقدام کند.

او گفت: دستگاه های متولی باید با بسیج تمامی ظرفیت ها از هر عاملی که در سطح شهر موجب آلودگی می شود جلوگیری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: معادن شن و ماسه به طور موقت برای فردا هیچگونه فعالیتی نداشته باشند.

درویش پور در جلسه افزود: سازمان محیط زیست استان نسبت به مصرف سوخت نیروگاه ها کنترل و نظارت مستمر داشته باشد.

او گفت: محدودیت تردد خودروهای سنگین و ممنوعیت تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح استان به ویژه در شهرهای کرج، فردیس، نظرآباد و اشتهارد توسط پلیس راهور اعمال شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان با ارائه برنامه های آموزشی در مورد آگاه سازی شهروندان اقدامات لازم را اتخاذ کند.

او گفت: هیئت های ورزشی در فضای باز هیچ گونه فعالتی نداشته باشند و در فضاهای روبسته نیز فعالیت های ورزشی به حداقل برسد.

درویش پور افزود: تمامی مراکز آموزشی آزاد، اعم از آموزشگاه های زبان و مهدهای قرآن نیز باید برای فردا تعطیل باشند.

اعلام تعطیلی مدارس اصفهان و برخی شهرستان ها

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: با تداوم شرایط آلودگی هوا، فردا و پس فردا تمام مقاطع تحصیلی مدارس اصفهان و برخی از شهرستان های استان تعطیل است.

منصور شیشه فروش مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان با اشاره به استمرار پایداری نسبی هوا و جلوگیری از انباشت آلاینده‌های جوی گفت: کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا برای مدیریت وکنترل افزایش آلاینده ها تصمیم گرفت فردا و پس فردا دوم و سوم دی ماه تمام مقاطع تحصیلی نواحی شش گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش کاشان و آران و بیدگل، زرین شهر، فولادشهر، فلاورجان، پیربکران، شاهین شهر، برخوار و خمینی شهر تعطیل شود .


تعطیلی تمامی مدارس ارومیه

پیرو تصمیم کارگروه ویژه آلودگی هوا مبنی بر ادامه وجود آلایندگی‌های جوی و پایداری هوا، با هدف مقابله و کاهش آلایندگی‌ها، تمامی مدارس نواحی یک و دو ارومیه. انزل، نازلو، صومای برادوست و سیلوانا و آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌های خارجی دارای مجوز از آموزش و پرورش بجز امتحانات نهایی و هماهنگ استانی مدارس آموزش از راه دور و بزرگسالان فردا دوشنبه دوم دی ماه ۹۸ در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل اعلام می‌شود.
 
مجدد تاکید می‌گردد امتحانات نهایی دی ماه و هماهنگ استانی مدارس آموزش از راه دور و بزرگسالان برقرار می‌باشد.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری