کد خبر: ۲۳۲۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
«آقای وزیر بعضی از بازیکنان خارجی که وارد ایران می‌شوند ایدز دارند و هپاتیت. شما باخبرید؟ باخبرید در این فوتبال چه اتفاقاتی می‌افتد؟» این صدای اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس بود که سه‌شنبه دو هفته قبل مقابل چشمان وزیر ورزش بلند شد.
«آقای وزیر بعضی از بازیکنان خارجی که وارد ایران می‌شوند ایدز دارند و هپاتیت. شما باخبرید؟ باخبرید در این فوتبال چه اتفاقاتی می‌افتد؟» این صدای اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس بود که سه‌شنبه دو هفته قبل مقابل چشمان وزیر ورزش بلند شد.

به گزارش اعتدال، بعد از آنکه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ادعا کرد به خاطر قرارداد عجیب ویلموتس به هیچ‌کس حتی نمایندگان مجلس توضیح نمی‌دهد، وزیر او را فراخواند و گفت: «اتفاقاً شما باید جواب بدهی.» این بود که هر دو به بهارستان و خانه ملت رفتند تا درباره جنجال‌های فوتبال توضیح بدهند.

در این جلسه، اما صحبت به درازا کشید و بعضی از نمایندگان مجلس موضوعی را باز کردند که با شگفتی وزیر ورزش روبه‌رو شد. در اواخر جلسه، این نمایندگان فاش کردند بنا به اطلاعات موثقی که گرفته‌اند، بازیکنی ایدزی وارد ایران شده است. یکی از نمایندگان به مسعود سلطانی‌فر گفت: «خبر ندارید بعضی باشگاه‌ها چه بازیکنانی می‌خرند. طرف ایدز دارد و به چند نفر منتقل کرده. یکی دیگر هپاتیت دارد. مگر نبود چند سال قبل که بازیکنی به خاطر ایدز در ایران مُرد؟ روی این مسائل چقدر نظارت دارید؟ همین حالا چند بازیکن خارجی مشکوک در ایران هستند. بروید تحقیق کنید…» این حرف‌های نمایندگان مجلس باعث شد وزیر ورزش در جای خود تکانی بخورد و به مهدی تاج نگاهی بیندازد. رئیس فدراسیون فوتبال، اما مکثی کرد و جواب داد: «ما تست‌های پزشکی لازم را می‌گیریم. حواس‌مان به این مسائل هست.» یکی از نمایندگان، اما می‌گوید از طریق منابع موثق مطلع هستند چنین مواردی در لیگ برتر هست و اگر نمی‌توانند اقدامی کنند، حداقل برای ورود بازیکنان به لیگ برتر قوانین محکمی وضع کنند.

در این بین یکی از مسئولان پزشکی سازمان لیگ گفت قطعاً چنین چیزی صحت ندارد و حداقل در حال حاضر بازیکنی در ایران نیست که به ایدز مبتلا باشد. او در این باره توضیح داد: «ما قبل از شروع لیگ برتر از بازیکنان تست‌های مختلفی می‌گیریم از جمله هپاتیت و ایدز. در حال حاضر به جرأت می‌گویم هیچ بازیکنی در ایران ایدز ندارد.» او در پاسخ به این سؤال که آیا در گذشته هم مورد ایدزی در لیگ برتر نبوده است، گفت: «از سال ۲۰۱۳ به بعد که تست‌های ما دقیق بوده، بعید می‌دانم موردی وجود داشته باشد ولی از قبل از آن اطلاعی نداریم.» آیا فسخ قرارداد بعضی از بازیکنان خارجی لیگ برتر مربوط به این مسئله نیست؟ او جواب داد: «خیر. این را باید از باشگاه‌ها بپرسید. ولی این را مطمئن باشید که اگر بازیکنی مشکلی داشته باشد، مجوز بازی‌اش صادر نمی‌شود. در یکی از باشگاه‌های بزرگ این اتفاق افتاد. با بازیکنی در خارج از ایران قرارداد بستند که مشکل داشت و نمی‌توانست بازی کند. ما موافق امضای قرارداد نبودیم و به آن باشگاه هشدار دادیم ولی قرارداد را بستند. بعد از تست‌های پزشکی مشخص شد مشکل او حاد است. بنابراین مجوز بازی‌اش را صادر نکردیم، چون گفتیم اگر اتفاقی برای آن بازیکن بیفتد، ما مقصر می‌شویم. اجازه ندادیم و در نهایت مجبور شدند قراردادش را فسخ کنند و غرامت بدهند.»

سازمان لیگ و فدراسیون موضوع را تکذیب می‌کنند ولی بعضی از نمایندگان مجلس می‌گویند قصه کاملاً درست است و در آن شک و تردید ندارند. آن مسئول پزشکی سازمان لیگ هم گفت: «ببینید اگر مثلاً هپاتیت هم باشد، هپاتیت فعال نیست و خطر ایجاد نمی‌کند ولی در کل ما روی این مسائل حساسیت داریم.»

خبر می‌رسد وزیر ورزش در این زمینه حساسیت زیادی به خرج داده. فدراسیون فوتبال هم قرار است گزارشی آماده و ارائه کند. مجلس هم منتظر توضیح است. در این سال‌ها قصه‌ها و داستان‌های باورنکردنی زیادی درباره خارجی‌های بنجل شنیده‌ایم. حتی یکی مثل خداداد عزیزی گفت آن‌ها را وانتی می‌آورند و در تیم‌های مختلف پخش می‌کنند.

منبع: خبرورزشی
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری