کد خبر: ۲۳۲۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
"آبه شینزو" نخست‌وزیر ژاپن پس از پایان سفر حسن روحانی به توکیو، به صورت تلفنی با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کرد. به نوشته روزنامه ژاپنی «نیکی»، آبه احتمالا در این گفت‌وگو ترامپ را در جریان دیدار روز جمعه خود با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران قرار داده است.
 "آبه شینزو" نخست‌وزیر ژاپن پس از پایان سفر حسن روحانی به توکیو، به صورت تلفنی با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از  رسانه‌های ژاپنی، نخست‌وزیر ژاپن عصر شنبه به صورت تلفنی با رییس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کرده است.

به نوشته روزنامه ژاپنی «نیکی»، آبه احتمالا در این گفت‌وگو ترامپ را در جریان دیدار روز جمعه خود با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران قرار داده است.

رییس جمهوری اسلامی ایران عصر روز جمعه در رأس هیأتی بلندپایه وارد توکیو شد و در کاخ نخست وزیری این کشور به طور رسمی از سوی «آبه شینزو» مورد استقبال قرار گرفت.

روحانی در بدو ورود به ژاپن و پس از استقبال رسمی، وارد گفت‌ وگوی خصوصی با آبه شینزو شد و بعد از این نشست نیز در مذاکرات مشترک با وی شرکت کرد.

رازنی برای رفع تحریم ها به مذاکره می انجامد؟

روحانی عصر شنبه با استقبال اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به تهران بازگشت.

حسن روحانی رئیس جمهور در بازگشت از سفر ژاپن به تهران گفت: شکستن تحریم های آمریکا یک کار ضروری، ملی و انقلابی است.

روحانی افزود: در این زمینه بحث مفصلی با ژاپنی ها داشتیم، بنا شد رایزنی ها را در این زمینه ادامه دهیم.

حسن روحانی شامگاه جمعه به وقت تهران پس از دیدار و گفت‌وگو با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن در توکیو، در حساب توییتری خود نوشت: ایران از هر طرحی که بتواند موجب افزایش تبادلات اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی و افزایش صادرات و فروش نفت بشود، استقبال می‌کند. در راستای منافع ملی خود از هیچ‌گونه مذاکره و توافقی، روی‌گردان نیستیم.

آبه همچنان در نقش میانجیگر در روابط ایران و آمریکا

این توئیت روحانی از دید برخی کارشناسان روابط بین الملل، اعلام موافقت ضمنی برای آغاز مذاکرات ابتدایی برداشت شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری