کد خبر: ۲۳۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: تا کنون چیزی مبتنی بر تعطیلی مدارس و مراکز براساس آلودگی هوا به ما ارائه نشده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: تا کنون چیزی مبتنی بر تعطیلی مدارس و مراکز براساس آلودگی هوا به ما ارائه نشده است.

محسن جعفری نژاد بسطامی در گفت وگو با بخش خبری ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه شبکه همدان، اظهار کرد: شاخص اعلام شده از کیفیت هوای همدان در سامانه پایش کیفی هوای کشور نشانگر وضعیت تمام نقاط شهر همدان نیست چرا که در شهر همدان تنها یک ایستگاه پایش داریم که در میدان پروانه ها و نقطه پر ترافیک شهر واقع شده است و شاخص اعلام شده بیانگر وضعیت آلودگی هوا در همان نقطه از شهر است نه میانگین نقاط گوناگون شهر که وضعیت ناسالم به علت تجمع خودروها و افزایش ترافیک و بروز پدیده اینورژن ایجاد شده است.

وی ادامه‌ داد: وضعیت ناسالم اعلام شده در سامانه را نمی توان نشانگر وضعیت هوا در همه نقاط شهر همدان دانست بنابراین درصدد هستیم در کمیته اضطرار شرایط آلودگی هوای همدان برای نصب ایستگاه سنجش آلودگی هوا در سایر نقاط مصوباتی منجر به اجرا داشته باشیم تا بتوان میانگین ایستگاه های متعدد را ملاک اعلام شاخص واقعی هوای شهر دانست و شاخص هوا در کل شهر همدان را گزارش کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان تصریح کرد: برای اعلام تعطیلی مدارس برآیند اطلاعات از جمله شاخص اعلام شده، شعاع دید، پایداری هوا و تغییرات در حوزه سلامتی و مراجعات مردم به مراکز پزشکی ملاک قرار می گیرد و ما گزارش های لازم را به مراکز ذیربط اعلام می کنیم تا تحلیل و بررسی و نتیجه گیری شود اما تاکنون چیزی مبتنی بر تعطیلی مدارس و مراکز بر اساس آلودگی هوا به ما ارائه نشده است.

وی بیان کرد: شرایط همدان با تهران متفاوت است. در تمام نواحی تهران ایستگاه سنجش آلودگی هوا نصب شده است و در بعضی قسمت ها حتی شاخص به بالای ۲۰۰ می رسد که آنچه اعلام می شود میانگین شرایط تمام شهر است بنابراین مقایسه شاخص آلودگی هوای شهر همدان با تهران منطقی نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری