کد خبر: ۲۳۱۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
این گزارش به روز رسانی می گردد؛
علاوه بر آلودگی هوا که باعث تعطیلی مدارس در برخی استان ها شده است، در برخی استانها بارندگی شدید و آبگرفتگی مدارس را به تعطیلی کشاند.
علاوه بر آلودگی هوا که باعث تعطیلی مدارس شده است، در برخی استانها بارندگی شدید و آبگرفتگی مدارس را به تعطیلی کشاند.

به گزارش اعتدال، در چند روز گذشته و در پی بروز پدیده وارونگی هوا و بالا رفتن میزان آلاینده‌های جوی هوای برخی استان‌های کشور به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسیده است. این امر باعث شد که کمیته اضطرار آلودگی هوا روز گذشته تمام مدارس و دانشگاه‌های استان تهران را تعطیل اعلام کند.

همچنین تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران به غیر از فیروزکوه و دماوند فردا سه شنبه نیز تعطیل شد.

مدارس شهرستان بوشهر فردا تعطیل شد

مجید اجرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر مبنی بر ادامه بارش شدید باران در بوشهر اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی با تصمیمات اتخاذ شده همه مدارس شهرستان بوشهر در نوبت صبح و بعد ازظهر فردا سه‌شنبه تعطیل است.

وی با بیان اینکه اعلام تعطیلی مدارس با هماهنگی فرمانداران شهرستان‌ها انجام می‌شود افزود: هنوز تصمیمی در مورد مدارس دیگر نقاط استان بوشهر گرفته نشده است.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: بر این اساس مدارس شهرها و روستاهای شهرستان‌های، عسلویه، کنگان، جم، دیر، دشتی و مناطق کاکی و بردخون در نوبت صبح فردا تعطیل است.

وی بیان کرد: هنوز تصمیمی در مورد مدارس دیگر نقاط استان بوشهر گرفته نشده است.

مدارس 13 شهر استان خوزستان تعطیل شد

مدارس برخی شهرستان های استان های خوزستان به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر در استان خوزستان، در روز سه شنبه 26 آذر تعطیل اعلام شد.

سعید حاجیان فرماندار شهرستان شادگان اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی و با تصمیمات اتخاذ شده همه مدارس شهرستان شادگان در نوبت صبح فردا سه شنبه 26 آذر تعطیل است.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان نیز اعلام کرد: به علت ادامه بارندگی فردا مدارس و دانشگاه‌های شهرستان آبادان تعطیل هستند.

براساس تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌های شهرستان های  اهواز، حمیدیه، کارون ،باوی، سوسنگرد، خرمشهر، رامشیر، رامهرمز، ماهشهر ، هندیجان و امیدیه در نوبت صبح به علت آبگرفتگی معابر و بارش باران تعطیل شد.

مدارس استان البرز فردا تعطیل شد

معاون استاندار البرز از تعطیلی مدارس ابتدایی در این استان به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا خبر داد.

علی درویش‌پور اظهار داشت: با تصمیم کارگروه آلودگی هوای استان البرز همه مدارس ابتدایی استان البرز به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا  فردا سه شنبه 26 آذرماه فقط در نوبت صبح تعطیل است.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی روز سه شنبه از ماموریت غیرضروری خودداری کنند.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه مدارس در شهرستان طالقان و بخش آسارا دایر است بیان کرد: فعالیت‌های معادن شن و ماسه در استان البرز تا اطلاع ثانوی به‌حالت تعلیق درآمد.

مدارس در برخی از نقاط استان فارس به دلیل شدت بارندگی تعطیل شد

 آموزش و پرورش استان فارس نیز اطلاعیه‌ای درباره تعطیلی مدارس در برخی از نقاط استان به دلیل شدت بارندگی‌ها صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: « با توجه به شدت بارندگی در استان فارس، بنا بردرخواست روسای ادارات آموزش و پرورش و فرمانداران برخی از شهرستان‌های استان و با هماهنگی و اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس، تمامی مدارس تمامی دوره‌های تحصیلی شهرستان‌ها و مناطق: لارستان، بیرم، لامرد، اشکنان، علامرودشت، اوز، خنج، گراش ، قیر ، فراشبند ، فیروزاباد ، کازرون ،کوه چنار ، ممسنی ، جهرم ،فسا ، ششده، شیبکوه، مهر، گله دار ، زرین دشت ،کوار ، داراب ، شیراز و ارژن روز سه شنبه 26 آذرماه 98 تعطیل هستند. 

بارندگی شدید مدارس برخی شهرستان‌های هرمزگان را به تعطیلی کشاند

حمید جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد اظهار داشت: مدارس شهرستان حاجی آباد به جز مدارس مرکز شهرستان(شهر حاجی آباد) به علت شدت بارش ها در کلیه مقاطع تحصیلی روز سه شنبه تعطیل خواهند بود.

وی افزود: بر طبق تصمیم مدیریت بحران شهرستان حاجی آباد تمام تدابیر در خصوص بارندگی ها در نظر گرفته شده و شهرستان در آمادگی کامل به سر می برد و تصمیم گیری در‌ خصوص  تعطیلی مدارس شهر حاجی آباد نیز ساعت 6 صبح فردا(سه شنبه) انجام می گیرد. 

فرماندار شهرستان بستک نیز از تعطیلی مدارس این شهرستان خبر داد و گفت: تمامی مدارس شهرستان بستک در دو شیفت صبح و عصر روز سه شنبه تعطیل هستند. 

فرماندار بندرلنگه نیز تصمیم گیری در خصوص باز یا تعطیل بودن مدارس را منوط به وضعیت بارندگی در صبح سه شنبه اعلام کرد و گفت: مدیریت بحران شهرستان بندرلنگه ساعت 6 صبح نسبت به باز یا تعطیل بودن مدارس این شهرستان تصمیم گیری خواهد کرد.

در شهرستان بندرخمیر نیز مدارس همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح تعطیل است. 

در شهرستان بشاگرد نیز همه مدارسی که دانش آموزان با سرویس جابجا می شوند، تعطیل است.در شهرستان بندرلنگه نیز مدارس ابتدایی نوبت صبح تعطیل و دیگر مدارس با یک ساعت تاخیر آغاز به کار می کند.

بنا بر اطلاعیه سازمان هواشناسی و تصمیم گیری ستاد بحران شهرستان کلیه مدارس شهرستان میناب در تمامی مقاطع تحصیلی(ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم) در شیفت صبح سه شنبه ۲۶  آذر ماه تعطیل است.

فرماندار بندرعباس گفت: با توجه به تداوم بارش باران و احتمال آبگرفتگی و وجود آب نما در مسیرهای روستایی شهرستان بندرعباس، مدارس همه مقاطع تحصیلی در روستاهای شهرستان بندرعباس امروز سه شنبه تعطیل است و مدارس شهر بندرعباس و سایر مدارس شهری شهرستان بندرعباس باز است.

مدارس قشم تعطیل شد

در همین حال؛ رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قشم گفت: به علت پیش‌بینی شرایط جوی نامساعد، تمامی مدارس استثنایی شهرهای قشم، سوزا و مرکز بخش حرا و کلیه مقاطع ابتدایی شیفت صبح فردا سه‌شنبه تعطیل است.

علیرضا نصری اظهار کرد: بنابر تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قشم، تمامی مدارس استثنایی این شهرستان در شهر قشم، سوزا و روستای طبل فردا تعطیل است.

وی بیان کرد: همچنین کلیه مقاطع ابتدایی شیف صبح نیز در روز سه‌شنبه تعطیل هستند.

دانشگاه‌های استان البرز فردا تعطیل است

کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا در استان البرز دانشگاه‌های سراسر استان البرز به جز شهرستان طالقان را تعطیل اعلام کرد. 

تعطیلی مدارس چهارمحال و بختیاری در روز سه‌شنبه

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در اطلاعیه‌ شماره ۲ جزئیات تعطیلی و تاخیر در آغاز به کار مدارس چهارمحال و بختیاری را در روز سه‌شنبه ۲۶ آذر ماه اعلام کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، فرحناز قائدامینی اظهار کرد: به اطلاع کلیه هم استانی‌ها می‌رساند به علت بارش شدید برف و لغزندگی معابر و جاده‌های مواصلاتی استان کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی به جز آموزش و پرورش لردگان در نوبت صبح تعطیل هستند.

وی گفت: آموزش و پرورش لردگان با یک ساعت تاخیر فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.


اطلاعیه تعطیلی برخی مدارس کردستان

آموزش و پرورش استان کردستان، طی اطلاعیه ای اعلام کرده است، به دلیل بارش شدید برف، برودت هوا و لغزندگی معابر، بنا به درخواست مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه و موافقت فرمانداران، امروز سه شنبه ۲۶ آذر ماه ۹۸  برخی از مدارس استان کردستان در نوبت صبح به شرح ذیل تعطیل است:

کلیه مدارس دوره تحصیلی شهرستان دهگلان در سطح شهر و روستا

مراکز پیش دبستان و مدارس ابتدایی سطح شهر و روستایی شهرستان بیجار

مراکز پیش دبستان و مدارس ابتدایی سطح شهر و کلیه مدارس مقاطع تحصیلی سطح روستاهای شهرستان قروه


تعطیلی مدارس همدان

مدیرروابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان از تعطیلی مدارس استان به علت بارش برف خبر داد.

سهرابی اظهار کرد: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر عمومی، مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول نواحی ۱و۲ همدان، بهار و لالجین، کبودراهنگ و گل تپه، رزن، درگزین و سردرود، فامنین و قهاوند و جوکار امروز در نوبت صبح تعطیل است.

وی ادامه داد:مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در اسدآباد، ملایر و سامن، تویسرکان و قلقل رود، نهاوند و خزل نیز در نوبت صبح امروز -سه شنبه ۲۶ آذرماه- تعطیل است.

تعطیلی مدارس ۵ شهرستان اصفهان به دلیل بارش برف و باران

در پی تداوم بارش برف و باران در استان اصفهان، سه شنبه- ۲۶ آذر مدارس ۵ شهرستان استان در هر سه مقطع تحصیلی تعطیل اعلام شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار کرد: به دلیل شدت بارش برف در مناطق غرب و جنوب استان اصفهان و بارش باران در مناطق مرکزی، پیش بینی کاهش دما در ساعات اولیه بامداد و لغزندگی معابر و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، مدارس شهرستان های فریدونشهر، چادگان، بوئین میاندشت، فریدن و تیران در هر سه مقطع تحصیلی تعطیل است.

رحمت الله ممیز با بیان اینکه در شهرستان سمیرم نیز مدارس ابتدایی و پیش دبستانی تعطیل است، افزود: مدارس سایر مقاطع تحصیلی شهرستان سمیرم نیز با یک ساعت تاخیر، از ساعت ۹ شروع می شود.  

مدارس و دانشگاه های اهواز در نوبت عصر هم تعطیل است

به علت ادامه آبگرفتگی معابر مدارس و دانشگاه‌های شهرستان های اهواز و كارون در دو نوبت صبح و عصر سه شنبه تعطیل است.

تعطیلی مدارس و مراکز دانشگاهی شیفت بعداز ظهر در البرز

رئيس كارگروه اضطرار آلودگى هوا  استان البرز گفت: با توجه به روند افزایشی آلاینده ها، به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا، در بقیه مناطق استان مهدهای کودک و تمامی مقاطع تحصیلی امروز سه شنبه بیست و ششم آذرماه در نوبت عصر نیز تعطیل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری