کد خبر: ۲۳۱۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
امریکا هیچ سند و مدرکی ارائه نمی‌کند که نشان دهد ایران در حال گسترش و تکثیر تسلیحات کشتار جمعی است. دولت ترامپ در حالی این ادعا‌ها را علیه ایران مطرح می‌کند که خود در معرض استیضاح قرار دارد.
راشاتودی نوشته است که پس از گذشت بیش از یک سال، امریکا در سیاست تحریمی خود علیه تهران شکست خورد. امریکا امیدوار بود تهران تحت فشار ناشی از تحریم‌های حداکثری پای میز مذاکره بازگردد، اما این‌گونه نشد. اکنون امریکا موضوع سلاح‌های کشتار جمعی را مطرح کرده است؛ همان بهانه تکراری که پیش از حمله سال ۲۰۰۳ میلادی علیه عراق مطرح کرده بود.

به گزارش اعتدال؛ این شبکه خبری روسی می‌نویسد: "وزارت خزانه‌داری امریکا اخیرا مدعی شده که ماهان ایر در حمل تسلیحات کشتار جمعی نقش داشته است. هدف از تحریم آن شرکت ترساندن سایر شرکت‌های خارجی از همکاری با ماهان ایر و سایر شرکت‌های هواپیمایی و صنعتی ایرانی است. نکته جالب توجه آن است که امریکا خود به تروریست‌های به اصطلاح میانه‌رو در سوریه تسلیحات ارائه داده و در بمباران مردم یمن با عربستان همکاری کرده است! با این حال، هیچ‌کس حق ندارد امریکا را تحریم کند. ترامپ در حالی از کتاب راهنمای عراق ۲۰۰۳ این بار در قبال ایران استفاده می‌کند که خود از منتقدان جنگ علیه عراق بود. با این حال، به نظر می‌رسد از دید او اگر این سناریو درباره ایران تکرار شود ایرادی ندارد".

"راشا تودی" در ادامه می‌نویسد: "امریکا هیچ سند و مدرکی ارائه نمی‌کند که نشان دهد ایران در حال گسترش و تکثیر تسلیحات کشتار جمعی است. دولت ترامپ در حالی این ادعا‌ها را علیه ایران مطرح می‌کند که خود در معرض استیضاح قرار دارد".
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری