کد خبر: ۲۳۱۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
آندره‌آ استراماچونی در شرایطی در آستانه بازگشت دوباره به ایران قرار گرفته که از ابتدای فصل تا همین امروز فراز و نشیب‌های زیادی را به عنوان سرمربی در استقلال تجربه کرده.
آندره‌آ استراماچونی در شرایطی در آستانه بازگشت دوباره به ایران قرار گرفته که از ابتدای فصل تا همین امروز فراز و نشیب‌های زیادی را به عنوان سرمربی در استقلال تجربه کرده.

به گزارش اعتدال، همه چیز از وقتی شروع شد که شکست مقابل ماشین سازی و شروع بد لیگ نوزدهم، امید طرفداران استقلال به پایان روند ناکامی های چند سال اخیر را به حداقل رساند. اوضاع اطراف باشگاه خیلی آرام نبود. شکست در تبریز با عصبانیت سرمربی ایتالیایی و تازه کار استقلال در کنفرانس خبری بعد از بازی همراه شد. استراماچونی که از روند طی شده تا روز مسابقه ناراضی بود، بعد از چشیدن طعم تلخ شکست، تحمل نکرد و حسابی از کوره در رفت. این پایان مشکلات هفته های ابتدایی استقلال نبود. عوض شدن برد خانگی در دقیقه نود با تساوی مقابل فولاد خوزستان وضعیت را برای آبی های تهران بدتر کرد. استراماچونی در روز کسب تساوی مقابل تیم نکونام از کنار زمین به دلیل اعتراض های بیش از حد اخراج شد و این دومین شکاف بزرگ در ابتدای فصل بین مرد ایتالیایی و فوتبال ایران بود.

در همان روزها مطلبی در خبرآنلاین در خصوص وضعیت عجیب استقلال منتشر شد. عصبانیت آندره‌آ استراماچونی از وضعیت حاکم بر فوتبال ایران و باشگاه استقلال آن روزها اصلی ترین بحث در رسانه ها بود. حتی در همان هفته های ابتدایی شائبه هایی در خصوص رفتن استراماچونی از ایران به گوش رسید. در واقع قبل از اینکه اتفاق این چند روز برای سرمربی آبی ها رخ دهد، استرا یکبار ساز جدایی کوک کرده بود اما چنین اتفاقی رخ نداد تا امید استقلالی ها برای رسیدن به روزهای خوب دوباره در وجودشان ایجاد شود.

مسیر افتادن استقلال به جاده موفقیت بعد از دربی تهران و شکست مقابل پرسپولیس برای آبی ها ترسیم شد. حتی بعد از دربی هم صحبت هایی در خصوص پایان کار استرا در ایران مطرح شد اما اعتماد مسئولان باشگاه و البته حمایت هواداران از سرمربی ایتالیایی باعث شد خبری از اخراج و استعفا نباشد. استقلال در لیگ به قدری خوب نتیجه گرفت و رکوردها را پشت سر گذاشت که در نهایت از انتهای جدول به بالای جدول رسید و تبدیل به یکی از مدعیان اصلی شد. استقلال با استراماچونی شهرخودرو را شکست داد و ضمن رکوردشکنی بعد از مدت ها صدرنشین لیگ شد. این رکورد را اما کسی نشکست جز آندره‌آ استراماچونی؛ استرا استقلال را صدرنشین لیگ کرد اما هر بار بعد از کسب پیروزی های حساس و حیاتی، صحبت هایش در کنفرانس های خبری استقلالی ها را شوکه کرد.

استراماچونی بعد از پیروزی پرگل استقلال مقابل صنعت نفت در نشست خبری از این گفت که اگر شرایط همینطور ادامه داشته باشد، قادر به ادامه همکاری نخواهد بود. در ابتدا اهالی فوتبال در ایران تصور می کردند استراماچونی از این شیوه می خواهد برای دریافت پولش استفاده کند و قصد خروج ایران را ندارد. همین چند روز پیش اما داستان به حدی جدی شد که رفتن استراماچونی از ایران دیگر فقط یک شوخی نبود. استرا ابتدا در تمرین استقلال حاضر نشد تا شایعه رفتن او از ایران جدی تر شود. در فاصله چند ساعت شایعه خروج استراماچونی از ایران تبدیل به یک واقعیت تلخ برای طرفداران استقلال شده باشد. صبح روز یکشنبه انتشار تصویر استراماچونی در فرودگاه باعث شد طرفداران استقلال به روزهای تاریک و عصبانی خود برگردند. ناراحتی طرفداران تا حدی بود که آنها حتی مقابل درب باشگاه تجمع کردند و با اعتراض های زیاد خود حتی درب باشگاه را هم شکستند تا اینطور خشم خودشان را به مسئولان باشگاه نشان دهند. این اوج خشم هوادارانی بود که در بازی روز دوشنبه هم سرمربی محبوب و ایتالیایی خودشان را روی نیمکت ندیدند. مردی که در ابتدا شاید صحبت های زیادی در خصوص ترفندهای او برای گرفتن پول و تهدید باشگاه مطرح شد اما حالا بعد از مشخص شدن بلوکه شدن حساب های او در ایتالیا و پیگیر شدن پلیس این کشور، طرز فکرها نیز تا حد زیادی نسبت به استرا تغییر کرده و خیلی ها حق را به او می دهند. اگرچه در سمت مقابل خیلی ها نیز در این خصوص صحبت می کنند که سرمربی ایتالیایی بد راهی را برای گرفتن حقوق خودش انتخاب کرد. حتی وریا غفوری هم بعد از بازی مقابل پیکان از استراماچونی به نوعی گله کرد و گفت سرمربی ایتالیایی تیمش نباید در این وضعیت تیم را رها می کرد. استقلال روز دوشنبه بدون استراماچونی بعد از مدت ها متوقف شد. رکورد پیروزی های متوالی استقلال از بین رفت و حالا نه این رکوردها و نه این توقف ها، فعلا برای طرفداران استقلال فقط همین مهم است که شنبه سرمربی تیم شان را دوباره روی نیمکت می بینند؟ چراکه شب گذشته سرپرست مدیرعاملی استقلال از فراهم شدن پول و مقدمات حضور دوباره استراماچونی در ایران صحبت کرد.

منبع: خبرآنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری