کد خبر: ۲۳۱۵۸۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
وزارت خزانه‌داری آمریکا ۵ نهاد ایرانی، دو کشتی و یک فرد را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.

به گزارش اعتدال، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یک فرد 5 نهاد و دو کشتی مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده یک شبکه دخیل در انتقال تسلیحات از ایران به یمن را تحت تحریم قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آقای «عبدالحسین خدری» به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته است.

آمریکا همچنین شرکت‌های «خدمات هوایی گیت‌ویک»، مستقر در امارات، «خدمات هوایی گومی»، مستقر در چین و شرکت «شرکت گردشگری و مسافرتی جهان دستینیشنز»، مستقر در دبی را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی «ماهان‌ایر» در فهرست تحریم قرار داده است.

 شرکت کشتی‌رانی «خدری جهان دریا»، مستقر در تهران و «راه ابریشم دریایی خدری جهان‌دریا»، مستقر در عمان دو شرکت دیگر هستند که به اتهام ارتباط با آقای خدری تحریم شده‌اند.

به علاوه دو کشتی تحت پرچم ایران به نام‌های «ژنو ۱۱» و «ژنو ۱۲» نیز به اتهام ارتباط با شرکت خدری جهان‌دریا تحریم شده‌اند. 

«استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا هم در بیانیه‌ای امروز مدعی شده ایران از صنایع هوایی و کشتی‌رانی برای انتقال تسلیحات به سوریه و یمن استفاده می‌کند.

مایک پمپئو ادعاهای آمریکا را علیه کشورمان تکرار کرد

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران گفت: «کارزار فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت.»

با آنکه دولت ترامپ حتی تلاش کرده قوانینی برای سخت‌تر کردن واردات مواد غذایی و دارویی به ایران وضع کند، پامپئو امروز چهارشنبه مدعی شده که هدف تحریم‌ها مردم ایران نیست.

وزیر خارجه آمریکا گفت: تضمین این موضوع را خواستاریم که همه کشورها از جمله چین، بر ایران اعمال فشار کنند.

او مدعی شد: تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، علیه ملت ایران نیست؛ بلکه نظام ایران را تحریم کردیم تا به عنوان یک کشور عادی رفتار کند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: امیدواریم تبادل زندانیان با ایران به آزادی شمار بیشتری از بازداشت شدگان آمریکایی بینجامد. برخی آمریکایی‌ها در زندان‌های ایران به سر می‌برند و برای آزادی آنها اعمال فشار می‌کنیم.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
غلام
|
Moldova, Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
واقعا مردم ایران نیست . انها در حقیقت عراقی ها و لبنانی ها و سوری ها و یمنی ها و دیگر یاران ما را تحریم میکنند .چون اصلا ما ایرانی ها را ادم فرض نمی کنند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری