کد خبر: ۲۳۱۴۴۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
دولت در لایحه‌ای که یکشنبه ۱۷ آذر ماه به مجلس تقدیم کرد، براساس آن میان بودجه در نظر گرفته شده برای سازمان اوقاف، دفتر تبلیغات اسلامی، شورای عالی حوزه‌های علمیه، ستاد اقامه نماز، سازمان تبلیغات، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و... مشخص شده است.
همزمان با تحویل بودجه سال ۹۹ به مجلس شورای اسلامی سهم شورای عالیه حوزه‌های علمیه، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی و... در حالی مشخص شد که بیشتر آن‌ها با افزایش بودجه در قیاس با سال گذسته مواجهه شده‌اند، اما در این بین بودجه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با کاهش ۸۰ درصدی مواجهه بوده است.

به گزارش اعتدال؛ دولت در لایحه‌ای که یکشنبه ۱۷ آذر ماه به مجلس تقدیم کرد، براساس آن میان بودجه در نظر گرفته شده برای سازمان اوقاف، دفتر تبلیغات اسلامی، شورای عالی حوزه‌های علمیه، ستاد اقامه نماز، سازمان تبلیغات، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و... مشخص شده است.

*برآورد بودجه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ۱،۵۰۰،۰۰۰ میلیون ریال پیش بینی شده که نسبت به سال 98 بدون تغییر بوده است.

*برآورد بودجه سازمان تبلیغات اسلامی ۲،۰۰۸،۰۰۰ میلیون ریال است که از میان زیرمجموعه‌های آن، سهم پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی (۲۰۷،۰۶۰ میلیون ریال)، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه (۲۹۵،۰۰۰ میلیون ریال)، مرکز رسیدگی به امور مساجد (۳۱۰،۰۰۰ میلیون ریال)، ستاد اقامه نماز (۱۶۰،۰۰۰ میلیون ریال)، موسسه دایره‌المعارف فقه اسلامی (۵۰،۰۰۰ میلیون ریال) است. نکته جالب در بودجه پیشنهادی سازمان تبلیغات اسلامی، کاهش 42 درصدی بودجه این سازمان است.

* بودجه شورای نظارت بر صداوسیما 5.7 میلیارد تومان پیش بینی ده که نسبت به سال 98 بیش از 100 درصد افزایش ذاشته است.

*برآورد بودجه موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ۱۴۶،۱۳۶ میلیون ریال پیش بینی شده است.

*برآورد بودجه شورای عالی حوزه‌های علمیه ۳،۴۵۰،۰۰۰ میلیون ریال است. این رقم در مقایسه یا سال جاری رشدی 12.6 درصدی را تجربه کرده است.

*برآورد بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ۷،۹۹۶،۰۰۰ میلیون ریال و ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ۳۱۵،۰۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

*برآورد بودجه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی ۲۰۰،۰۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. پرداخت بودجه قرآن اتفاقی است که از سال ۱۳۹۰ باهدف توسعه فرهنگ قرآنی در کشور آغاز شده و سال گذشته برآورد بودجه این صندوق ۱۰۰ میلیارد تومان بود و امسال ۲۰ میلیارد تومان برای این صندوق در نظر گرفته شده و با کاهش ۸۰ درصدی روبه رو بوده است.

*برآورد بودجه شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران ۱،۹۲۰،۰۰۰ میلیون ریال در بودجه سال ۹۹ برآورد شده که نسبت به سال جاری 13 درصد رشد داشته است.

* برآورد بودجه جامعه‌المصطفی العالمیه ۳،۰۸۷،۱۹۱ میلیون ریال و دانشگاه امام صادق (ع) ۱۳۲،۹۲۵ میلیون ریال پیشنهاد شده است.

*برآورد بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ۲،۳۰۰،۰۰۰ میلیون ریال در این بین بودجه‌های پیش‌بینی شده برای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (۳۲۰،۰۰۰ میلیون ریال)، مجمع جهانی اهل بیت (ع) (۴۰۰،۰۰۰ میلیون ریال)، دانشگاه اهل بیت (ع) ۱۱۱،۷۷۵ میلیون ریال، دانشگاه مذاهب اسلامی (۱۹۴،۲۵۰ میلیون ریال) برآورد شده است.

*برآورد بودجه سال ۹۹ سازمان اوقاف و امور خیریه ۵۳۸،۶۰۰ میلیون ریال است که در این میان دانشگاه علوم و معارف قرآنی (۳۳۹،۲۵۰ میلیون ریال) سازمان اوقاف و امور خیریه - حمایت از مدارس علوم دینی اهل سنت کمک به معیشت روحانیون (۱،۲۲۰،۰۰۰ میلیون ریال) از این بودجه سهم خواهند داشت.

سهم ائمه جمعه، حوزه‌های علمیه، شورای نگهبان و بسیج از بودجه کشورسهم ائمه جمعه، حوزه‌های علمیه، شورای نگهبان و بسیج از بودجه کشورسهم ائمه جمعه، حوزه‌های علمیه، شورای نگهبان و بسیج از بودجه کشور
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
0
1
شما را بخدا ! حیف و میل این همه بودجه ؟؟؟
کشور هایی که نه این همه حوزه دارند و نه این همه اردوی راهیان زور و نه این همه تریبون نماز جمعه و شورای تبلیغات ؟؟؟؟ از ما خیلی سعادتمند تر و انسان تر زندگی می کنند !!!
جواب ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
1
0
خواستم جوابت رو بدم
اما هر چی فکر میکنم میبینم :
جواب ابلهان خاموشی ست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
0
0
البته وقتی ذره بین شما در میان بودجه های سرسام اور سازمانهای دولتی روی یک بخش کوچک میرود باید هم زیاد به نظر آید
چرا بودجه همه نهادها و سازمانها را یک جا منتشر نمیکنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری