کد خبر: ۲۳۱۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
سرمربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید برای جدایی از این تیم سخت‌ترین تصمیم را گرفته است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید برای جدایی از این تیم سخت‌ترین تصمیم را گرفته است.

به گزارش اعتدال، آندرا استراماچونی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی درباره ترک ایران اظهار کرد: من ایران را ترک کردم طبیعتاً روز جمعه از این بابت ناراحت بودم چون زمانی که سوار هواپیما شدم می‌دانستم تصمیم سختی گرفته‌ام.

او درباره اینکه عنوان کرده اگر مشکلاتش حل شود به ایران باز خواهد گشت و اینکه دقیقا خواسته‌اش چیست، گفت: قبل از هر چیز باید بگویم تا هواداران استقلال این را مستقیما از زبان من بشنوند. طرفداران استقلال باید بدانند که اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر رخ داده است. ما هشدارهایی در این زمینه داده بودیم اما به خاطر خودم و هواداران و باشگاه در نهایت به جایی رسیدیم که باشگاه قادر نبود که به تعهدات خود در قبال ما عمل کند. این رفتار آنها با یک مربی حرفه‌ای درست نیست چون این موضوع ادامه کار را ممکن نمی‌کرد. برای من کافی است که استقلال نشان بدهد مشکل حل شده است و قادر است تعهدات خود را که در قرارداد امضا کرده را برآورده کند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اظهارات اسماعیل خلیل‌زاده عضو هیات مدیره این باشگاه که عنوان کرده ۳۴۰ هزار یورو استراماچونی دریافت کرده است، گفت: قبل از هر چیز باید بگویم نمی‌دانم این فرد چرا اینگونه صحبت کرده است. چون وقتی من می‌گویم استقلال به تعهدات خود عمل نکرده هرگز دور از حقیقت صحبت نکرده‌ام. شاید به آقای خلیل‌زاده و دیگر اعضای هیات مدیره اطلاعات درستی نرسانده‌اند. آقای خلیل‌زاده حرفی را می‌زند که در ایمیل‌های رسمی آنها چیزی متضاد این اظهارات مطرح شده است. آنها دقیقا می‌دانند چه اتفاقی رخ داده و به کدام تعهدات خود عمل نکرده‌اند. آنها باید به تعهدات خود عمل کنند چون این قوانین فیفا در همه جای دنیا یکسان است.

استراماچونی در ادامه درباره اینکه خلیل‌زاده گفته او از باشگاه‌های همسایه ایران پیشنهادات بهتری داشته و به همین خاطر می‌خواسته قراردادش یکساله شود، گفت: من فکر می‌کنم یکی از مشکلات استقلال که توانستم طی چند ماه اخیر آن را به طور ملموس لمس کنم، این نوع رفتار باشد. نباید پشت‌سر من صحبت کند و بگوید از باشگاه دیگری پیشنهاد بهتری دارد چون این موضوع صحت ندارد و اینگونه اظهارات بی‌احترامی به من و باشگاه است. من آقای خلیل‌زاده را نمی‌شناسم چون فقط یک بار او را دیده‌ام و او یک بار هم به تمرین ما نیامده است اما الان چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کند و دروغ‌هایی را می‌گوید. من از دروغ بیزارم اما چیزی که در ذهن من است سرنوشت و آینده استقلال است. این تیم مثل خانواده من می‌ماند. لازم نیست شرایطی که شفاف است را گل‌آلود کنیم.

وی در ادامه درباره اینکه آیا بازی امروز تیمش را تماشا کرده است یا خیر، گفت: من بازی استقلال را تماشا کردم و هیچ وقت به خاطر تماشای بازی تیمم انقدر زجر و عذاب نکشیده بودم چون خودم را جای بازیکنان می‌گذاشتم. من حرفی برای گفتن به بازیکنانم ندارم و فقط می‌خواهم از آنها حمایت کنم. چون آنهایی که در استقلال هستند بازیکنان خیلی خوبی هستند و بهترین فوتبال را در ایران بازی می‌کنند. من می‌فهمم شاید الان مشکلاتی داشته باشم. آنها با من یا بدون من هر مسابقه‌ای را می‌توانند با پیروزی پشت‌سر بگذارند چون بازیکنان خیلی خوبی هستند. ما یک گروه و یک تیم هستیم و من در طرف بازیکنان ایستاده‌ام.

به گزارش ایسنا، استراماچونی در پایان درباره اینکه آیا به ایران باز خواهد گشت یا خیر،‌ گفت: این امید من و همه ماست. این اتفاق باعث غم و اندوه من شده است اما من مغرورم و افتخار می‌کنم که مربی استقلال بوده‌ام چون الان همه جهان می‌بینند استقلال چه تیمی است و شور و شوق و احساسات هواداران این تیم چطور است. متاسفانه خیلی‌ها در دنیا نمی‌دانند ایران چه کشور بزرگ و دوست‌داشتنی است و مردم این کشور چقدر مهمان‌نواز هستند. ایرانی‌ها طوری با مهمان رفتار می‌کنند که گویی او در خانه خودش است. این مساله شاید درباره ایران خیلی خوب به دنیا معرفی نشده است و امیدوارم یک روز به ایران برگردم و دوباره مربی استقلال باشم اما این چند ماهی که در ایران تجربه کردم همواره در قلب من می‌ماند و هرگز آن را فراموش نخواهم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری