کد خبر: ۲۳۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
خبرنگاری می‌گوید ما برای بی‌طرفی تصویر کسی را نشان نمی‌دهیم ولی از آن سو برنامه ۱۰۰ درصد تبلیغاتی شهردار سابق را در دانشگاه علامه طباطبایی نشان می‌دهند.
ایسنا نوشت:نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد صداوسیما اظهار کرد: خبرنگاری می‌گوید ما برای بی‌طرفی تصویر کسی را نشان نمی‌دهیم ولی از آن سو برنامه ۱۰۰ درصد تبلیغاتی شهردار سابق را در دانشگاه علامه طباطبایی نشان می‌دهند.

 بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: یکی از بحث‌های مهم این روزهای کشور این است که آیا مجلس شورای اسلامی در راس امور قرار دارد یا خیر؟ افرادی که در این خصوص موضوعاتی را مطرح می‌کنند دارای چه انگیزه‌ای هستند؟ چرا افرادی به دنبال تضعیف مجلس شورای اسلامی بوده و این موضوع را که مجلس نسبت به مجالس گذشته عملکردی ضعیف داشته را طرح می‌کند؟

وی ادامه داد: این در حالی است که در این دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۰۵ طرح و لایحه را به قانون تبدیل کرده است و در حوزه نظارتی نیز به همین صورت عمل شده است. تعداد کل تذکرات به رییس جمهور تا به امروز ۹۴۹۲ فقره سوال از رییس جمهور در یک مرحله و آن هم ۵ سوال، بیش از ۳۳۳۶ سوال از وزرا بیش از ۲۱۲ مورد تحقیق و تفحص، ۹۹ مورد درخواست ماده ۲۳۴ و ۳۱ مورد گزارشات نظارتی ارائه شده توسط کمیسیون‌های ویژه و کمیسیون اصل ۹۰، ۳۹ مورد استیضاح نیز در این دوره انجام شده است.

وی ادامه داد: حال با وجود این عملکرد چرا این مجلس را مورد حمله قرار می‌دهند؟ با مروری بر این موضوعات می‌توان نتیجه گرفت عده‌ای به هر دلیلی که در دوره گذشته نتوانستند اکثریت مجلس را داشته باشند از همان روزهای اول به دنبال تخریب مجلس بودند. با تشکیل گروه‌های هفت نفره، برگزاری جلسات متعدد در مراکز و مساجد هتک حرمت به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان توسط برخی روحانیون که مجلس هم نسبت به آن عکس‌العملی نشان نداد که همه و همه از این موضوع نشأت می‌گیرد که عده‌ای شکست خوردند ولی شکست را نپذیرفته و به دنبال تخریب مجلس شورای اسلامی بودند.

نعمتی اشاره کرد: در صداوسیما نیز مباحثی علیه مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود و مباحثی که در اخبار ۲۰:۳۰ اشاره می‌شود بیشتر موضوعاتی است که علیه مجلس بوده است. شب گذشته یکی از خبرنگاران اعلام کرد تصاویر افراد را به دلیل این‌که به طرفدارای از عده‌ای متهم نشویم منتشر نمی‌کنیم، ولی در همان زمان سخنان شهردار سابق تهران را در دانشگاه علامه که برنامه‌ای ۱۰۰ درصد انتخاباتی بود را نشان دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در سخنرانی برخی گفته می‌شود مجلس را به توپ ببندند. برادر روحانی که می‌گویی مجلس شورای اسلامی را باید به توپ ببندند آن مجلس آن مجلس رضاخانی بود و این مجلس، مجلس جمهوری اسلامی است. با این وجود عملکرد و هدف تخریب‌ها هم مشخص است. متاسفانه این تخریب‌ها توسط عده‌ای از برادران ما در مجلس هم تایید شده این یعنی خودزنی مجلس. آنهایی که می‌گویند این مجلس ضعیف است زمانی که خودشان چندین دوره در مجلس بودند از تضعیف مجلس شورای اسلامی چیزی نگفتند؛ اگر خودشان در مجلس باشند مجلس قوی است ولی وقتی خودشان در مجلس نباشند مجلس ضعیف است.

نعمتی در پایان در خصوص موضوع افزایش قیمت بنزین بیان کرد: در جلسات علنی و غیرعلنی مخالفت خودم را با این موضوع بیان کرده بودم و اکنون هم می‌گویم این کار نباید انجام می‌شد، ولی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری این موضوع را پذیرفتیم. این‌که ۵۰ هزار تومان به افراد جامعه بدهیم کار درستی نیست. ما باید از محل این موضوع مشکل اشتغال را حل کنیم. باید فارغ از این‌که استانی برخوردار است یا خیر به هر استان ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال اختصاص دهیم. به موضوع کشته شدگان و بازداشتگان نگاه کنیم. آنها افرادی هستند که بیکار بوده و به دنبال شغل بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری