کد خبر: ۲۳۱۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
ادعای مقام آمریکایی:
یک مقام آمریکایی بار دیگر ادعاهای دیگر مقامات این کشور مبنی بر آمادگی رئیس‌جمهور آمریکا برای گفتگوی بدون پیش‌شرط با ایران را تکرار کرد.
یک مقام بلندپایه آمریکایی در گفتگو با رویترز مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور آماده است تا بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی با مقامات ایرانی گفتگو کند.

به گزارش اعتدال، این مقام ارشد آمریکایی که رویترز به نامش اشاره نکرده، اظهار داشته است: «رئیس‌جمهور ترامپ همچنان به انجام گفتگوهای بدون قید و شرط با ایران متعهد است.»

وی در ادامه مدعی شده است: «کارزار فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران موفقیت‌آمیز و مؤثر بوده است.»

این مقام آمریکایی همچنین درباره تبادل دو زندانی ایرانی و آمریکایی که بامداد شنبه صورت گرفت، به رویترز گفته است: «آزادی زندانی آمریکایی نشانه‌ای از این است که ایران مایل به گفتگو و بحث در مورد همه موضوعات است.»

در حالی که دولت آمریکا از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ماه 97 تاکنون از هیچ تلاشی برای تشدید فشارهای اقتصادی علیه ایران فروگذار نکرده و همواره با افتخار از «کارزار فشار حداکثری علیه ایران» سخن گفته است، مقامات این کشور به‌ویژه شخص دونالد ترامپ بارها از آمادگی برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران سخن گفته‌اند.

علاوه بر این، مقامات آمریکایی تلاش می‌کنند به‌نوعی ایران را «مشتاق مذاکره» نشان دهند؛ در حالی که ایران بارها قاطعانه مذاکره با آمریکا را رد کرده‌ است. مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار، آن هم با کشوری که به توافقات بین‌المللی پایبند نیست، را بپذیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری