کد خبر: ۲۳۱۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد، در این مرحله نمی‌توان حمله رخ داده در پایگاه وابسته به نیروی دریایی این کشور در فلوریدا که توسط یک سعودی صورت گرفت را "تروریستی" خواند.
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد، در این مرحله نمی‌توان حمله رخ داده در پایگاه وابسته به نیروی دریایی این کشور در فلوریدا که توسط یک سعودی صورت گرفت را "تروریستی" خواند.

به گزارش اعتدال، به نقل از اسکای نیوز، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس دفاع ملی ریگان در ایالت کالیفرنیا گفت: نه نمی‌توانم در این مرحله این حادثه تیراندازی را "تروریستی" بخوانم.

وی ادامه داد، تصور می‌کند باید به بازپرسان اجازه داد کارشان را انجام دهند.

در این راستا دفتر تحقیقات فدرال آمریکا روز شنبه اعلام کرد، تحقیقات درباره ابهامات این حادثه تیراندازی ادامه دارند.

این در حالی است که تیم ناظر بر محتویات و پیام‌های افراطی در اینترنت موسوم به "سایت" گزارش داده بود، فرد مظنون چند ساعت قبل از انجام حمله انتقاداتی از جنگ‌های آمریکا در شبکه‌های اجتماعی کرده و نقل قولی از اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود.

"سایت" اعلام کرده بود، عامل حمله در پیام خود از آمریکا به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی و تامین مالی جرایم علیه مسلمانان انتقاد کرده بود.

محمد سعید الشمرانی، دانشجوی هوانوردی عربستانی که در آمریکا و در پایگاه نظامی پنساکولا مشغول به تحصیل بود با شلیک به سوی سربازان و کارمندان این پایگاه سه نفر را کشت و چندین نفر دیگر را زخمی کرد و سپس با شلیک مستقیم کشته شد. این دومین تیراندازی مرگبار در پایگاه‌های نظامی آمریکا طی یک هفته گذشته بود.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز اعلام کرد، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با او تماس گرفته و به او به دلیل قربانیان این حمله تسلیت گفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری