کد خبر: ۲۳۱۲۵۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
کنایه های سنگین قالیباف به رقیب سابق؛
نگاه کنید به همین ماجرای بنزین. وقتی با مردم و بین مردم نیستید، ناگزیر از پشت شیشه ماشین نظرسنجی می‌کنید، تصمیم غیر کارشناسی می‌گیرید. بعد هم اجرای غلط انجام می‌دهیدو تازه بعدش هم که با عواقب تصمیم غلط خودتان روبرو می‌شوید فشار می‌آورید برای مذاکره، آن هم پس از خلف وعده و زیر میز زدن آنها.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به دانشجویان گفت: به‌جای کلید قلابی باید به دنبال کلید واقعی بود، کلید واقعی حل مشکلات کشور دست شماست که همان روحیه کار و تلاش است، نه کلید قلابی آقای روحانی.

به گزارش اعتدال، محمّدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز (شنبه ۱۶ آذر) در ویژه برنامه "دوباره لبخند" که به‌مناسبت روز دانشجو و از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) برگزار شد، پس از تبریک روز دانشجو به دانشجویان و دانش‌پژوهان، آنان را قلب همیشه تپنده این سرزمین برای معنی بخشی و حرکت نامید و گفت: شمایید که عجین شده با آزادی و استقلال و تلاش و پیشرفت برای تحقق حق‌طلبانه عدالتید. این روز‌ها که در جلسات مختلف حضور پیدا می‌کنم و با مخاطبان مختلف گفتگو می‌کنم، وقتی که خسته و کسل از مشکلات و ناکارآمدی‌ها می‌شوم، با دیدن دانشجویان و حضور در کلاس درس، نشاط و انگیزه می‌گیرم. با همه مشکلاتی که با آن‌ها روبرو هستید، هنوز امید ما به شماست.

شهردار اسبق تهران در ادامه با برشمردن سه ویژگی «عدالت‌خواهی»، «استکبارستیزی» و «کار و تلاش» برای دانشجویان و جنبش دانشجویی، افزود: «استکبارستیزی یعنی ایمان به سنت‌های الهی و وعده الهی، یعنی نفی دخالت بیگانه، یعنی توانمند بودن، باور به ما می‌توانیم و تکیه به مردم وتوان داخلی. مردم با هر سلیقه و گرایشی، با هر دین و مذهبی، با هر نژاد و قومیتی بر سر استقلال کشور و عزت مردم در مقابل با زورگویی هم‌نظر هستند و اختلافی ندارند. همه می‌گویند باید مستقل بمانیم. اما مشکل اینجاست که مستقل ماندن نیازمند توانمندی و اتکا به ظرفیت‌های داخلی است. مشکل اینجاست که برای حل مسائل داخلی، مسیر خارجی را دنبال می‌کنند.

قالیباف در ادامه به حوادث اخیر پس از گران شدن قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: «نگاه کنید به همین ماجرای بنزین. وقتی با مردم و بین مردم نیستید، ناگزیر از پشت شیشه ماشین نظرسنجی می‌کنید، تصمیم غیر کارشناسی می‌گیرید. بعد هم اجرای غلط انجام می‌دهیدو تازه بعدش هم که با عواقب تصمیم غلط خودتان روبرو می‌شوید فشار می‌آورید برای مذاکره، آن هم پس از خلف وعده و زیر میز زدن آنها.»

قالیباف در ادامه سخنانش با اشاره به ویژگی عدالتخواهی جنبش دانشجویی افزود: عدالت دو چهره دارد. عدالت در توزیع فقر و عدالت در توزیع فرصت‌ها و ثروتها. قدرت‌های خارجی هیچ مشکلی با توزیع فقر ندارند. اما مسیر درست عدالت، عدالت در توزیع فرصت‌ها و ایجاد توانمندی در افراد است. استکبارستیزی و عدالت در گرو کار و تلاش است. به قول معروف، پنیر مفت فقط در تله موش پیدا می‌شود.

وی ادامه داد: این اصل حرف ما با آقای روحانی است. این که ایشان کشور را متوقف کرده است. این همه ظرفیت و توان داخلی را رها کرده و چشم امیدش به مذاکره است. این یعنی تمنای از بیگانه، این یعنی توزیع فقر که منجر به فساد و تبعیض می‌شود. این یعنی حکومت ۴ درصدی‌ها بر مردم و تعطیل کردن کارخانه‌ها. این یعنی دادن ارز ۴۲۰۰ تومانی به سفارش شده‌ها و ورشکست کردن تولیدکنندگان و صادرکنندگان و بیشتر شدن واردات لوازم آرایشی و خودور‌های لوکس کذایی و دلالی و قاچاق. یعنی روزانه هزار میلیارد تومانا به نقدینگی کشور اضافه کردن. یعنی از بین بردن آینده شما.

قالیباف با اشاره به موضوع مبارزه با فساد گفت: در حقیقت مشکل امروز ما نه فقر و بی عدالتی که دولتی است که تولید فقر و بی‌عدالتی می‌کند. با فساد باید مبارزه کرد و قوه قضاییه این کار را شروع کرده است و باید با قدرت به آن ادامه بدهد، ولی باید بدانیم که ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره کشور است که ماحصل تفکر غرب‌گراست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به وجود چند خزانه در کشور عنوان کرد: چرا در کشور یک خرانه وجود ندارد؟ چرا اخذ برخی مجوز‌ها در اختیار یک گروه خاص است؟ در همین جریان بنزین اگر مردم می‌دانستند که مسئولان با آن‌ها صادق هستند مطمئن باشید که چنین مشکلاتی پیش نمی‌آمد. مردم در جربان قرار نگرفتند. رئیس جمهور می‌گوید من از مردم دیرتر متوجه شدم، آن هم با پوزخند. بدترین شیوه اجرا را انتخاب کردند. چند روز قبلش هم صراحتا گفتند بنزین گران نمی‌شود.

شهردار اسبق تهران با اشاره به ناکارآمدی در نظام اداری و اجرایی کشور، اضافه کرد: اگر نتوانید یک تصمیم را خوب اجرا کنید، فرقی نمی‌کند که در روز یک تصمیم بگیرید یا در سال یک تصمیم.

قالیباف در ادامه سخنانش با اشاره به ویژگی سوم دانشجویان که تلاش و پیشرفت است، عنوان کرد: این همان عنصری که ما امروز به آن نیازمند هستیم. ما امروز نیازمند کار هستیم. ما امروز نیازمند مدیریت هستیم. کلید واقعی حل مشکلات کشور دست شماست که همان روحیه کار و تلاش است، نه کلید قلابی آقای روحانی. ما نیازمند تسهیل‌گری در فضای کسب و کار و استفاده از فناوری‌های نوین هستیم. ما باید کسب و کار جدید داشته باشیم. در دنیا بیش از ۵۰ هزار شغل شناسایی شده اند، اما ما در ایران بیش از ۱۲ هزار شغل نداریم.

قالیباف در بخش پایانی سخنانش ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، آینده را روشن و امیدآفرین دانست، اما شرط آن را چنین بیان کرد: بدانید که آینده روشن و امیدآفرین است به شرط آن که بتوانیم این تفکر غرب‌گرا و لیبرالیستی و خسته و بسته و نشسته را از اداره کشور دور کنیم تا بی‌تدبیری و ناامیدی را پایان بدهیم و تلاش و کار و امید را به همت جوانان عزیز برای ملت به ارمغان آوریم.
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
0
0
حالا هر کی این دغل باز را نشناسه فکر می کنه این یکی چه تخم دو زرده ای خواهد گذاشت تو هنوز گند زمان شهرداری ات پاک نشده بعد این همه پول از کجا آوردی هر انتخاباتی می رسه ثبت نام می کنی!؟ اصلا یک پولدار چرا برای شو های تو باید پول خرج کند؟؟ دست تو هم رو شده مو طلایی!!
علی لطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
0
0
منتظر عملکرد انقلابی شورای نگهبان و برخورد قضایی طبق قانون هستیم. ایشان پرونده هایی از دوران شهرداری اش دارد که تا تعیین تکلیف نشود نباید تایید صلاحیت شوند
حسینیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
0
0
دروغ نگید .این چند سال شهرداری برای مردم تهران چکار کرده چند تا پروژه افتتاح کرده . چرادروغ میگید کسی که میخواد برا مردم کار کنه تهمت میزنید.
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
0
0
سلام
به اقای سردار ، دکتر خلبان ،
بفرمایید اول اخرین وضعیت املاک نجومی
سرنوشت اقای دکتر جنرال شریفی و
سردار مسعود مهردادی و سردار محمود سیف بدبخت
و نقش خودشون در کنسرسیوم یاس رو
مشخص کنند
بعد بیان برای خدمت بیشتر !
خدمات شون تو شهرداری و بانک شهر کافی نیست !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
تا بوده همین بوده :
چاقو دسته خودش را نمی برد ! چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب !
وگرنه قالیباف الان با لباس راه راه می بایست تیتر رسانه ها می بود !!

و این یعنی ما ملت بخت برگشته هم دنیا را باختیم و هم آخرت را !!
عبداله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
0
0
سلام:منطقاکه تاکسی محکومیت قضایی نداردونیزتوسط وزارت کشورونظارت شورای نگهبان تاییدصلاحیت شودیعنی همه تهمتهای رسانه ای افترای کاذبانه وحسودانه.ضمناذینفع (آقای قالیباف دراینجا)حق داردازیک یک افرادومطبوعاتیهاواشخاص ورسانه هاشکایت وافشاگری وملزم به عذرخواهی نماید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری