کد خبر: ۲۳۱۲۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
اخبار آخرین روز ثبت نام مجلس
تنها دقایقی دیگر به اتمام ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی نمانده است. در حالیکه تعدادی از اسامی نام آشنای مجلس از جمله علی لاریجانی و محمدرضا عارف رسما اعلام کرده اند که در انتخابات دور یازدهم شرکت نمی کنند، اما هنوز بازار گمانه زنی ها درباره ورود سایر چهره های نام آشنای سیاست ادامه دارد و شاید مطرح ترین این نامه محمود احمدی نژاد می باشد.
رسانه های اصولگرا از محمد باقر قالیباف و سعید جلیلی به عنوان دو گزینه رقابت ریاست مجلس یازدهم نام می برند و این در حالی بود که تنها دقایقی قبل قالیباف با حضور در   کاندیداتوری خود را برای انتخابات آتی مجلس اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اعتدال، در حالی که عملکرد ضعیف دولت روحانی و حذف عامدانه اصلاح طلبان از یکسو باعث سرخوردگی رای دهندگان به روحانی و از سوی دیگر باعث از دست رفتن پایگاه سنتی اصلاح طلبان شد. این در حالی است که میزرایی نکو نماینده اصلاح طلب مجلس مدعی شده است در پی درخواست رئیس دولت اصلاحات در انتخابات یازدهم ثبت نام کرده است و خاتمی شخصا با بسیاری از اصلاح طلبان برای ثبت نام در این انتخابات تماس داشته است.

در این فضا همزمان با اشتباهات پی در پی اصلاح طلبان از دریافت حقوق های نجومی روی آوردن به زندگی اشرافی گرفته تا انتصابات فامیلی و افزایش اختلاص ها و تخلف اقوام درجه یک اعضای کابینه از جمله شخص رئیس جمهور، عدم پاسخگویی به مردم و نامحرم دانستن آنها و ...، اصولگرایان با استفاده از چهره های جدید و عملگرایی در برخی عرصه توانسته اند اعتماد طیف بیشتری از مردم را جلب کنند.

در این میان برخی چهره های همیشه بازنده همچون قالیباف و ... نیز سعی دارند به امید اینکه سایر رقبای سرشناس اصولگرا در انتخابات یازدهم غایب باشند، پا در عرصه انتخابات نهاده اند.  تیم قالیباف لحظات آخر را از آنسو انتخاب کرده است که هر لحظه انتظار حضور محمود احمدی نژاد، سعید جلیلی در انتخابات یازدهم کمتر شده و قالیباف که به لحاظ توان سیاسی و پشتوانه پارلمانی به مراتب ضعیفتر از آن دو است، تنها در صورتی می تواند دل به ریاست مجلس ببندد که مطمئن باشد رقیب اصولگرایی ندارد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
0
0
با سلام
خاتمی فتنه گر باید محاکمه شود.
...بر فتنه گران و حامیان ... داخلی و خارچی آنها
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری