کد خبر: ۲۳۱۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
نانسی پلوسی: ترامپ راهی جز استیضاح برایمان نگذاشته است؛
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که این نهاد روند گام به گام اجرای طرح استیضاح دونالد ترامپ را آغاز کرده است.
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که این نهاد روند گام به گام اجرای طرح استیضاح دونالد ترامپ را آغاز کرده است.

به گزارش اعتدال، به گفتۀ او تخلفات ترامپ محرز شده و رئیس جمهوری آمریکا از قدرت خود با اهداف شخصی سوء‌استفاده کرده است،می‌توان گفت که «امنیت و منافع ملی آمریکا» را با خطر مواجه کرده است.

او همچنین دستور آغاز نگارش طرح استیضاح ترامپ برای رأی‌گیری در صحن اصلی مجلس نمایندگان را صادر کرد.

اجرای گام به گام طرح استیضاح دونالد ترامپ پس از اظهارنظر کارشناسی سه حقوقدان آمریکایی در نشست روز چهارشنبه کنگره ممکن شد. به گفتۀ این کارشناسان، اقدامات انجام شده از سوی دونالد ترامپ مبنی بر مجبور کردن اوکراین به انجام تحقیقات دربارۀ پسر جوبایدن با هدف بهره‌برداری سیاسی از این تحقیقات، جرایمی غیرقابل انکار بوده و برای استیضاح او کافی است.

پیش از این مجلس نمایندگان تصویب کرده بود که روند استیضاح دونالد ترامپ کاملا بصورت علنی برگزارشود.

تحقیقات اصلی برای استیضاح رئیس جمهوری آمریکا پس از افشاگری‌های یکی از نزدیکان دونالد ترامپ آغازشد. این فرد درباره مکالمه دونالد ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین افشاگری کرده بود. مضمون اصلی مکالمه دو رهبر آمریکا و اوکراین ظاهرا کمک نظامی آمریکا به این کشور در ازای انجام تحقیقات محرمانه روی تجارت پسر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری