کد خبر: ۲۳۰۸۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
وقتی مدیریت شهری حل همه مشکلات را به باد می سپارد؛
بوی نامطبوعی در برخی از مناطق تهران منتشر شد و همچنان ادامه دارد. در مناطق ۲، ۴، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۳ انتشار بوی نامطبوع گزارش شده است. همچنین در محله‌های فردوسی، شمس آباد، انقلاب، امام حسین(ع) و آزادی از جمله مناطقی هستند که بوی نامطبوع بیشتر در آنجا احساس شده است.
منشا بوی نامطبوع در 7 منطقه تهران از کجاست؟به گزارش خبرنگار اعتدال،امیرحسین میرزایی؛ علی بخشی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران، در پاسخ به این سوال که در کدام نواحی از منطقه ۶ بیشتر بوی نامطبوع استشمام می‌شود، گفت: باید به این نکته اشاره کنم که انتشار بوی نامطبوع در تمام معابر و نواحی منطقه ۶ به صورت یکسان به مشام می‌رسد و نمی‌توان گفت کدام نواحی انتشار بوی نامطبوع بیشتر است.

 معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران افزود: پس از انتشار خبر گسترش بوی نامطبوع در پایتخت در مناطقی مانند هفت تیر، فاطمی، خیابان ایرانشهر حاضر شدم و در این مناطق این بوی نامطبوع به مشام می‌رسید و می‌توانم بگویم نوع این بو بوی شبیه به شیرابه زباله است.

او با اشاره به برقراری ارتباط با شهرداری دیگر مناطق پایتخت گفت: در تماس تلفنی که با شهرداری مناطق ۲، ۹ و... داشتم تمام معاونان به صورت یک نظر اعلام می‌کنند که منشأ انتشار این بو در خارج تهران است.

بخشی تصریح کرد: به علت سرمای هوا و چگالی بالا ماندگاری بو بیشتر است، به همین علت در حال انتشار در مناطق پایتخت است و باید اعلام کنم که من با ارتباط با شهرداران نواحی منطقه ۶ اعلام کردم که موضوع را هر چه سریعتر بررسی کنند تا ببینیم آیا می‌توانیم منشأ بو را پیدا کنیم یا خیر، اما اعتقاد من این است که این بو منشأ داخل شهری ندارد.

شینا انصاری مدیر کل محیط زیست شهردای تهران نیز درخصوص انتشار بوی نامطبوع در مناطق مختلف پایتخت گفت: تعدادی گروه کارشناسی جهت بررسی موضوع به مناطقی که بوی نامطبوع در آنجا احساس می‌شد اعزام شدند.

وی افزود: در مناطق ۲، ۴، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۳ انتشار بوی نامطبوع گزارش شده و اداره کل محیط زیست شهرداری تهران در این مناطق در حال بررسی موضوع است.

مدیر کل محیط زیست شهردای تهران گفت: محله‌های فردوسی، شمس آباد، انقلاب، امام حسین(ع) و آزادی از جمله مناطقی هستند که بوی نامطبوع بیشتر در آنجا احساس شده است.


آتش‌نشانی به دنبال منشأ بوی نامطبوع

رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در واکنش به انتشار بوی نامطبوع در تهران گفت: سازمان مدیریت بحران و سازمان آتش‌نشانی همچنان پیگیر منشأ هستند و ما گزارش‌ها را به استانداری تهران اعلام کرده‌ایم.

غلامحسین محمدی در مورد  انتشار بوی نامطبوع در پایتخت با بیان اینکه مرجع اعلام بوی نامطبوع تهران، استانداری است گفت: بر اساس گزارش‌هایی که به دست ما رسیده و تماس‌هایی که با سازمان آتش‌نشانی تهران برقرار شده در مناطقی از جمله منطقه۲، ۴، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱و۱۳ اکیپ‌هایی از آتش‌نشانی و کارشناسان ما به اداره‌های کل مختلف اعزام شده‌اند و موضوع را بررسی کردند.

وی ادامه داد: چیزی که برای ما تاکنون مسجل شده این است که بخشی از مناطق شهر تهران درگیر هستند و نه در همه مناطق و منشا با توجه به عملیات‌های کارشناسی که تاکنون صورت گرفته، مشخص نیست.

محمدی با بیان اینکه ما گزارش‌ها را به استانداری  تهران اعلام کرده‌ایم، گفت: سازمان مدیریت بحران و سازمان آتش‌نشانی همچنان پیگیر منشأ هستند و گزارش‌ها را رصد می‌کنند اما پاسخگویی نهایی به این مسئله و کشف موضوع از اختیارات استانداری تهران است و طبق قانون مدیریت بحران کشور، شورای مدیریت بحران استان، نتیجه آن را رسما اعلام خواهد کرد.


واکنش محیط زیست تهران به انتشار بوی نامطبوع در پایتخت

محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران ، استاندار تهران در خصوص انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران به‌ویژه در مناطق ۱۰ و ۱۱ و ۲ - که از بعد از ظهر امروز گزارش‌های آن منتشر شده است،  گفت: همکاران ما در حال آنالیز این موضوع هستند تا منشا این بو را پیدا کنند قطعا اگر نوع آلودگی را تشخیص دهیم در مورد تشخیص منشا آن نیز می‌توانیم گام موثری برداریم.

ارزیابی بوی نامطبوع تهران توسط دستگاه‌های سنجش سازمان محیط زیست

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران درخصوص انتشار بوی نامطبوع در برخی نقاط شهر تهران نیز گفت: در مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و بخشی از منطقه ۲ تهران گزارش‌هایی از انتشار بوی نامطبوع به ما رسیده که در حال حاضر دستگاه‌های سنجش سازمان حفاظت محیط زیست در این مناطق مشغول ارزیابی هستند اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. بی‌تردید به محض حصول نتیجه، نتایج به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی تاکید کرد: در برخی از مواقع سال جهت باد تهران که غالباً از سمت غرب وزیده می‌شود، تغییر می‌کند و مانند امروز از جنوب به سمت مرکز شهر می‌وزد. امیدواریم منشأ این بوی نامطبوع مشخص شود.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
0
0
قالیباف استعفا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری