کد خبر: ۲۳۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران در حال پایان یافتن و کشور رو به پیشرفت اقتصادی است لذا دهه آینده را دهه اقتدار اقتصادی جمهوری اسلامی می‌دانیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران در حال پایان یافتن و کشور رو به پیشرفت اقتصادی است لذا دهه آینده را دهه اقتدار اقتصادی جمهوری اسلامی می‌دانیم.

محمدرضا پورابراهیمی روز دوشنبه در سمینار کارآفرینی در محل سالن زغالسنگ کرمان افزود: دولت و مجلس و مردم باید پای کار آیند و کشور موفق خواهد شد.

وی به مباحث اقتصادی کشور از جمله شوک ارزی پرداخت و افزود: ایران بارها تجربه شوک ارزی را در دولت‌های مختلف تجربه کرده، اما در شوک ارزی اخیر باید ۲ مساله صادرات بیشتر برای ایجاد منابع ارزی و مدیریت واردات را انجام می‌دادیم.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۱۴۰۰ قلم کالا از سال گذشته منع واردات گرفت که نیاز ضرور کشور نبودند، بخش زیادی از این کالاها به غیر از کالاهای غیرضرور، اقدامات لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی جهت تولید آنها شروع شده و یا در حال انجام است و این ظرفیت درونی ایجاد می‌کند.

پورابراهیمی افزود: در کرمان ظرفیت‌های فوق العاده بالاتری نسبت به دیگر استان‌ها داریم.

وی با تاکید بر استفاده شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی از سرمایه‌گذاری‌ها و طرح‌های توسعه‌ای گفت: امروز شرکت ملی مس برنامه جامعی ارائه کرده که امیدوار کننده است و برنامه‌ریزی برای ۴۰۰ هزار تن مس کاتد به عنوان یکی از اولویت‌های این شرکت محسوب می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فروش شرکت ملی مس در نیمه اول امسال دو برابر شده است و این یک رکورد است و حرکت جدیدی را آغاز کرده‌اند.

پورابراهیمی بیان کرد: شرکت های بزرگ در سامانه متمرکز اقلام کالاها و خدمات مورد نیاز خود را ارائه دهند، برنامه حمایت برای شرکت هایی که می توانند آنها را با اهداف میان مدت و بلند مدت انجام دهند، صورت گیرد و با کمک دانشگاه ها و نیروهای داخلی آنها را تهیه کنیم.   

وی به مجموعه اقدامات برای طرح های توسعه ای آینده که الان به آنها نیازمندیم اشاره داشت و گفت: یکی از ظرفیت های بزرگ در حوزه گردشگری است که بخشی از آنها قبلا در قبضه دولت بود و اجازه ورود بخش خصوصی به آن داده نمیشد، اما در سفر اخیر وزیر گردشگری به کرمان مصوب کردیم تمام مراکزی که می توانند در صورت متقاضی به بخش خصوصی واگذار شوند.

پورابراهیمی ابراز داشت: درامدهایی که در حوزه دیجیتال می تواند شکل گیرد، چندین برابر اقتصاد بخش های دیگر است.

وی گفت: در این بخش همه باید وارد شوند، میزان منابع موردنیاز واحدها و نیاز شرکت ها مشخص شود، آن زمان است که بیکاری نخواهیم داشت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به پایلوت و نمونه بودن استان کرمان در بخش های مختلف اشاره داشت و بیان کرد: ۶ هزار میلیارد تومان پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان در حال اجراست و نیمه دوم امسال فاز اول ان به بهره برداری می رسد.

وی گفت: همه ظرفیت ها در خدمت کارافرینان است تا ایرانی با توسعه و رشد اقتصادی بالا را شاهد باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری