کد خبر: ۲۳۰۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
آلودگی هوا به اوج خود رسید؛
مدارس استان های تهران، البرز، قم و اصفهان نخستین روز هفته را به خاطر تداوم شرایط آلودگی هوا با تعطیلی آغاز می کنند.
مدارس اصفهان و 11 شهر استان نخستین روز هفته را به خاطر تداوم شرایط آلودگی هوا با تعطیلی آغاز می کنند.

به گزارش اعتدال، استمرار پایداری نسبی هوا و مهیا شدن انباشت آلاینده‌های جوی که از هفته گذشته در اصفهان شروع شده بود همچنان ادامه دارد و همین امر باعث تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا در اداره کل مدیریت بحران استانداری اصفهان شد.

بنا بر اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در این جلسه تصمیم گرفته شد که مهدهای کودک و مدارس دوره اول و دوم ابتدایی نواحی شش‌گانه شهر اصفهان، شاهین شهر، برخوار، نجف آباد، خمینی شهر، فلاورجان، پیربکران، زرین شهر، فولاد شهر، باغبهادران، مبارکه و شهر سجزی در روز شنبه 9 آذر ماه تعطیل شوند.

همچنین با توجه به شاخص آلودگی هوای ناسالم تاکید شد که در سایر مقاطع تحصیلی نیز برگزاری برنامه صبحگاهی و درس تربیت بدنی در فضای باز ممنوع شود.

مدیریت و کنترل افزایش آلاینده های جوی با اقداماتی همچون کنترل تردد خودروهای دودزا، تشدید طرح های ترافیکی و توقف فعالیت واحدهای معدنی و صنایع آلاینده از دیگر تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوا بود.


مدارس قم شنبه تعطیل است

طبق اعلام اداره‌کل مدیریت بحران استانداری قم مدارس استان در تمامی مقاطع تحصیلی به غیر از بخش‌های خلجستان، کهک و جعفرآباد تعطیل است.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی به دلیل کاهش دما و وقوع پدیده پایداری هوا در ساعات اولیه صبحگاهی انتظار می‌رود کیفیت هوا به سمت شرایط بسیار ناسالم برای گروه‌های حساس پیش رود.


دانشگاه‌ها و مدارس تهران فردا تعطیل شد/ اجرای زوج و فرد از درب منزل/ لغو بازی پرسپولیس در آزادی

در پی تداوم آلودگی هوا، تمامی دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران بجز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس شنبه تعطیل شد.

محمد تقی‌زاده معاون عمرانی استانداری تهران در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران گفت: ظرف سه روز گذشته شاخص آلایندگی در تهران روند صعودی داشته و شاهد انباشت آلاینده‌ها در تهران بودیم که این موضوع برای گروه‌های مختلف آسیب پذیری را از حیث سلامت بالا برده است. بر همین اساس تصمیماتی در این جلسه اتخاذ شد.

وی افزود: با توجه به بررسی‌های گزارش‌های دستگاه‌های مختلف و همچنین شاخص‌های آلایندگی در سطح استان تهران برای فردا شنبه نهم آذر ماه کلیه مدارس استان تهران در تمامی مقاطع (ابتدایی ، متوسطه اول و دوم) بجز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند وپردیس  تعطیل خواهد بود. پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک نیز شنبه تعطیل خواهند بود.

وی از مدیران ادارات و دستگاه‌های مختلف نیز خواست که برای مرخصی والدینی که فرزندان آنها مدارسشان تعطیل است همکاری لازم را داشته باشند.

معاون استانداری تهران این را هم گفت که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هم شنبه تعطیل شدند.

تقی‌زاده همچنین از  اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل در تهران در شنبه خبر داد گفت: فردا طرح زوج و فرد نیز در شهر تهران از درب منازل اعمال خواهد شد.

معاون استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تعطیلی کلیه فعالیت‌های ورزشی در اماکن باز اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های ورزشی و مسابقات ورزشی در تهران لغو می‌شود. بر این اساس بازی دو تیم پرسپولیس - نساجی در ورزشگاه آزادی انجام نخواهد شد.


مدارس البرز تعطیل شد

مدیرکل هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز از تعطیلی مدارس البرز در روز شنبه نهم آذرماه خبر داد.

علی درویش پور، با اشاره به ادامه آلودگی هوای استان گفت: بنا بر تصمیم کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا، مهدهای کودک، پیش دبستان‌ها و کلیه مقاطع تحصیلی مدارس در دو نوبت صبح و بعداز ظهر استان البرز به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا در روز شنبه نهم آذرماه تعطیل است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری