کد خبر: ۲۳۰۰۷۳
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
علی ربیعی: در شرایط حاضر که کشور با بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و فشار‌ها روبه‌رو شده است، اصلی‌ترین دلیل برای اصلاح قیمت‌ها، ایجاد عدالت اجتماعی یا حرکت به سمت آن است. اقشار با دهک پایین جامعه تحت فشار هستند و دولت خود را موظف به حمایت از این قشار می‌داند.
علی ربیعی سخنگوی کهنسال دولت در اظهاراتی عجیب افزایش قیمت بنزین را در جهت افزایش رفاه حال مردم و بالا بردن قدرت خرید مردم دانست!! وی که نظریات اقتصادی اش در وزارت کار باعث استیضاح و نهایتا اخراجش از این وزارت خانه شد در توجیه عملکرد دولت می گوید: 
 
سخنگوی دولت با بیان اینکه حساب معترضین از اغتشاشگران جداست، گفت: اغتشاشگران می‌خواهند فضایی درست کنند که صدای به حق معترضین دلسوز هم شنیده نشود. خوشبختانه به سرعت مرز‌ها مشخص شده و به همین دلیل مردم صف‌شان را جدا کردند.

«علی ربیعی» ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با موضوع اصلاح قیمت بنزین گفت: این طرح براساس تصمیم شورای عالی هماهنگی سه قوه درخصوص تصمیم مهم و ملی اجرای طرح حمایت اجتماعی و معیشتی از اقشار کم برخوردار با منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین اجرا شد.

وی با بیان اینکه اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به ویژه بنزین در ۶۰ سال اخیر، همواره مهم و چالش‌برانگیز بوده است، اظهار داشت: دلایل متعددی برای اصلاح قیمت‌ها بیان شده و وجود دارد. در شرایط حاضر که کشور با بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و فشار‌ها روبه‌رو شده است، اصلی‌ترین دلیل برایافز اصلاح قیمت‌ها، ایجاد عدالت اجتماعی یا حرکت به سمت آن است. اقشار با دهک پایین جامعه تحت فشار هستند و دولت خود را موظف به حمایت از این قشار می‌داند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور ادامه داد: می‌خواهیم هر چقدر می‌توانیم به قدرت خرید این خانواده‌ها بیفزاییم. باید این مسئله از محلی تامین می‌شد. درآمد‌های دولت به خاطر کاهش فروش نفت، کاهش یافته و تامین منابع درآمدی دولت از طریق فروش نفت و مالیات یکی از هنرمندی‌هایی است که دولت داشته و حتی کار‌های زیربنایی و ساخت و ساز‌ها معطل نمانده است.


ربیعی با بیان اینکه تامین منابع برای حمایت معیشتی از منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها است، تصریح کرد: یکی از راه‌ها برای این کار مالیات است، اما با توجه به ضرورت تولید و ایجاد اشتغال شاید ایجاد فشار بیشتر به تولیدگران کار منطقی و علمی نبود بنابراین بهترین منابع حمایت از اقشار پایین، توقف یارانه به اقشار برخودار و اختصاص آن به اقشار پایین بود.

وی با تاکید بر اینکه اقشار برخودار بیشترین بهره‌مندی از یارانه بنزین را داشته‌اند، خاطرنشان کرد: خانواده‌های برخودار ۲۳ برابر از این یارانه‌ها بهره‌مند می‌شدند و لذا منطقی‌ترین راه ممکن اصلاح قیمت بنزین بود. در ۶۰ سال اخیر در خصوص بیماری اقتصاد ایران بحث‌های زیادی شده است. یکی از دلایل این بیماری، یارانه‌های پنهان و عدالت نابرابر در جامعه بوده است.

سخنگوی دولت افزود: درخصوص برداشتن یارانه بنزین بار‌ها در دولت‌های مختلف بحث شده است. خیلی‌ها معتقدند یکی از دلایل بیماری اقتصاد همین یارانه سوخت است. دولت‌های زیادی هم در این باره تلاش‌هایی را انجام دادند.

رئیس جمهوری خود را فدای مردم و مصالح کشور کرد

ربیعی با بیان اینکه این تصمیمات از نوع تصمیمات دشوار و سخت است، ابراز داشت:، چون آثار مثبت این تصمیمات در میان مدت و درازمدت مشخص می‌شود، در کوتاه‌مدت نیازمند آن بودیم همراه با این اصلاحات از زندگی مردم مراقبت کنیم بنابراین ضمن اصلاح ساختار یارانه‌ها، منابع حاصل از این یارانه‌ها را نه به همه کشور بلکه به ۶۰ میلیون نفری که دچار مشکل شده بودند، اختصاص داده شدند.

وی با بیان اینکه دولت واقف بود در این شرایط اصلاح ساختار تبعاتی برای دولت و محبویتش خواهد داشت، عنوان کرد: من فکر می‌کنم رئیس جمهوری خود را فدای مردم و مصالح کشور کرد. دولت با شجاعت تصمیم گرفت و اصلاح قیمت بنزین با رایزنی با قوای سه گانه، بخش‌های مختلف و کارشناسان را اتحاذ کرد و تمامی درآمد‌های آن برای حمایت از اقشار پایین تخصیص یافته است.

این عضو دولت تدبیر و امید اضافه کرد: این سوال وجود دارد که آیا این سیاست درستی بود؟ من بار‌ها شنیدم که می‌گویند شما بازهم منابع این یارانه‌ها را به مردم بازپرداخت می‌کنید. ما علاوه بر عادلانه کردن سیاست، منابع این یارانه‌ها را به همه مردم اختصاص نمی‌دهیم. جهت‌گیری نسبت به ۶۰ میلیون جامعه ایرانی در حقیقت یک سیاست عادلانه کردن و برخوداری عادلانه از درآمد‌های کشور را در بطن خود دارد.

اعتراضات از جنس دل نگرانی برای معیشت نبود

سخنگوی دولت با بیان اینکه علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت، چرا باید یارانه استفاده از سوخت را در کشور‌های دیگر بدهیم، گفت: مدیریت مصرف امکان صادرات را فراهم می‌کند و همینطور جلوگیری از فساد و رانت‌های نهفته در دل آن، آثار مثبتی خواهد داشت.

وی افزود: البته بسیاری از سیاست‌ها با وجود درست بودن، تبعاتی هم دارند. سایر ارکان نظام بر ضرورت اتخاذ این تصمیم در سه جلسه مختلف تاکید کردند و براین تصمیم کلیدی صحه گذاشتند. خوشحال هستیم که این مصوبه با توجه به تایید سران سه قوه مورد موافقت رهبری هم قرار گرفت. رهبر معظم انقلاب هم به همین دلیل و علم اینکه تصمیم گیری برای صلاح ساختاری و تصمیم گیری در سران سه قوه تصویب رسیده، شجاعانه از آن دفاع و حمایت کردند و همگان را بر حمایت از آن فراخواندند.

ربیعی با اشاره به این که این تصمیمات ساختاری دارای موافقان و مخالفانی هم هست، تصریح کرد: دولت در ادامه مسیر نقد‌های سازنده و نظرات کارشناسان و خبرگان آن حوزه را خواهد شنید. دولت همواره انتقادات را شنیده و در ادامه این روند نیز گوش شنوا خواهد داشت.

سخنگوی دولت از جمله نکات را نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم عزیز در خصوص اجرای این طرح برشمرد و با ذکر مثالی گفت: مثلا مردم نگران بودند در اثر افزایش قیمت بنزین، تورم افزایش یابد یا اینکه بازتوزیع مقطعی باشد و نگرانی‌هایی که دولت برای همه آن‌ها پاسخ‌هایی دارد و بخشی از آن‌ها در این جلسه پاسخ داده خواهد شد.

وی درعین حال خاطرنشان کرد: اتفاقاتی تاسف برانگیزی در سه روز گذشته روی داد. اینکه اعتراضات از جنس نگرانی و دلشوره داشتن برای معیشت و اعتراض به یک تصمیم نبود بلکه متاسفانه دیدیم برخی به بهانه اجرای مصوبه، به اغتشاش‌های نامتعارف مانند آتش زدن بانک ها، حمله به مراکز نظامی و انتظامی، حمله به زیرساخت‌ها مانند گاز و حمله به اموال خصوصی مردم اقدام کردند.

ربیعی گفت: در برخی موارد گزارشاتی داریم که به طور مکرر از سلاح گرم و سرد استفاده کردند و تعدادی از ماموران امنیتی و انتظامی را مورد حمله قرار دادند از گروگان گیری تا کشتن آن‌ها که به خانواده هایشان تسلیت می‌گوییم.

حساب معترضین از اغتشاشگران جداست

سخنگوی دولت در بخش دیگر از سخنانش گفت: درخواست‌های زیادی در شهر‌ها از پلیس برای پیشگیری از این حرکت‌ها جلوگیری از این حرکت‌ها و ایجاد آرامش به شهر‌ها و جلوگیری از غارت‌ها صورت گرفته است.

ربیعی عنوان کرد: قطعا حساب معترضین که ما چیزی جز خدمت به آن‌ها نداریم و برای آن‌ها آمده‌ایم، و حساب آن‌هایی که نگران معیشت و زندگی خودشان هستند، با کسانی که با سلاحی که وقتی مطالعه شده گلوله این سلاح‌ها از گلوله‌های متعارف مورد استفاده دولتی نیست و سلاح‌هایی که از جا‌های مختلف تهیه شده و دست به تیراندازی زدند، جدا هست.

سخنگوی دولت بیان کرد: رفتار‌های آن‌ها با سیاست‌های تروریست‌های قدیمی که در کشور داشتیم و همواره سال‌ها با عملیات تروریستی به دنبال شکستن و کوچک شدن ایران نشسته اند با این سیاست‌ها و نسخه‌هایی که علیه ما پیچیده‌اند، منطبق عمل می‌کنند.

نظام جمهوری اسلامی اعتراض را حق همه مردم می‌داند

وی یادآور شد: در حوادث روز‌های اخیر مردم گزارش داده‌اند که عده‌ای با ماسک یا پوشاندن صورت خود و به صورت حرفه‌ای، خشونت بالایی به خرج می‌دهند. همین‌جا اعلام می‌کنم نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت ایران اعتراض را حق همه مردم می‌داند، اما معترض با اغتشاشگر متفاوت است.

ربیعی خاطرنشان کرد: اغتشاش‌گرانی که با اسلحه تخریب می‌کنند و اموال آتش می‌زنند قطعاً با معترضان که می‌خواهد به اعتراض مدنی داشته باشد متفاوت است خدا را شکر مردم شریف و هوشیار ایران، صف خود را از این افراد جدا کرده اند. هیچ پیوستگی حتی از افرادی که احتمالاً اگر تصور زیانی هم بود، آن‌ها باید داشتند در میان این افراد مشاهده نکردیم.

ربیعی با بیان این که اغتشاشگران می‌خواهند فضایی را درست کنند که صدای به حق معترضین دلسوز هم شنیده نشود، گفت: خوشبختانه به سرعت مرز‌ها مشخص شده و به همین دلیل مردم صف‌شان را جدا کرده‌اند و فکر می‌کنم امروز بیش از ۸۰ درصد نسبت به دیروز، وضعیت آرامی داشتیم. البته مسائل جزئی مانده که فردا و پس‌فردا مسائل خاصی از لحاظ اغتشاش‌گری نخواهیم داشت.

ربیعی در ادامه گفت: سخن گفتن بیشتر با مردم به معنای شنیدن صدای مردم خواهد بود. در هیاهوی تیراندازی‌ها، عربده کشی‌ها و حمله‌ها صدای به حق مردم هم متاسفانه کمتر شنیده خواهد شد. در این میان و عجیب این که آمریکا و مقامات این کشور که بزرگترین جنایت را با اعمال فشار‌های حداکثری و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها انجام دادند به مردم ایران پیام می‌دهند که ما از این اعتراضات حمایت می‌کنیم.

سخنگوی دولت افزود: از آقای پمپئو که با بی‌شرمی هرچه تمامتر از تحریم‌های حداکثری علیه ملت ایران دفاع می‌کنند و طراحی می‌کنند انتظاری جز این نیست که از اغتشاشگران حمایت کنند.

وی ادامه داد: شما به مردم خودتان در انتخابات دروغ گفتید و مردم خود را در انتخابات فریب دادید که این روز‌ها در کنگره مباحث آن نمایان است. شما به هیچ کجای دنیا نه آزادی، نه دمکراسی، نه مردمسالاری و نه رشد و توسعه بردید. مردم ما به خوبی آگاه هستند.

ربیعی یادآور شد: شواهد ما نشان می‌دهد که از دیروز حتی برخی از افرادی که به طور هیجانی در برخی این موارد حضور داشتند، آن‌ها هم دیگر حضور ندارند و کسانی امروز در صحنه و خیابان‌ها حتی حضور هیجانی هم داشته باشند به آن‌ها هم احترام قائلیم. آن‌ها هم حق دارند نوع اعتراض خود را داشته باشند.

کشور چه با تحریم چه بی تحریم نیازمند اصلاحات ساختاری در اقتصاد است

سخنگوی دولت گفت: کشور ما چه با تحریم چه بی‌تحریم نیازمند اصلاحات ساختار اقتصادی است و در همین زمان‌ها است که شجاعت افراد و مسئولیت پذیری اشخاص، جریان‌ها و جناح‌های سیاسی و بیداری و بصیرت و هوشیاری ملت نمایان می‌شود. در این ایام سخت است که چه کسانی پای منافع ملی ایستاده اند و حاضرند برای آن هزینه دهند و چه کسانی بدنبال کارخود هستند و سعی می‌کنند از درون حوادث برای خود منافع کوچک جناحی و یا محبوبیت‌های گذرا کسب کنند.

وی ادامه داد: در همین ایام موضع گیری رهبر معظم انقلاب به همه ما درس داد و نشان داد که با آگاهی و تسلط بر مسایل ملی شجاعانه در برهه‌های خطرناک که برخی مدعیان خود را کنار می‌کشند از ایشان مجدد تشکر می‌کنیم.

ربیعی گفت: امیدواریم با درایت و کمک مردم آگاه و فهیم کشورمان که تا همین الان با صبوری و مقاومت مدنی با مقاومت ایستاده اند و نقش خود را ایفا کردند بتوانند این طرح را به طور کامل اجرا کنیم و آثار مثبت آن را نمایان کنیم و بتوانیم از عواقب نگران کننده‌ای که مردم نگران آن هستند قطعا این‌ها را پاسخ دهیم و بکاهیم.

۷۵ درصد از افراد جامعه مشمول طرح حمایتی می‌شوند

ربیعی در پاسخ به این سوال که طرح حمایت معیشتی شامل چه کسانی می‌شود، گفت: در این طرح کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیرو‌های تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت حضور دارند. این طرح هم برش اقشاری و هم برش درآمدی دارد و در ترکیبی از این‌ها و مولفه‌هایی که وزارت رفاه بررسی می‌کند، افراد مشمول را تعیین می‌کند.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از افراد جامعه شامل این طرح می‌شوند، اظهار داشت: نگرانی ما کسانی هستند که اثری از آن‌ها نیست مثلا ما افراد حاشیه‌نشین را هم بررسی کردیم و سراغ کسانی که دفترچه بیمه نداشتند و دفترچه بیمه سلامت به آن‌ها داده‌ایم، رفتیم. فکر هم می‌کنم ۷۵ درصد جامعه قابل قبول است.

سخنگوی دولت ادامه داد: اگر افرادی را ندیده باشیم و افرادی خود را ذیحق می‌داند، وزارت رفاه سامانه‌ای را معرفی می‌کند و آن‌ها باید در ۲۰۰ کلمه باید دلایل خود را مطرح کنند و این حق را می‌دهند که ما بررسی کنیم. این سامانه باز است و اگر بررسی شد و استحاقش تشخیص داده شود، آن‌ها از همین ماه دارای حق هستند و پولش از همین ماه پرداخت می‌شود.

وی افزود: تمهیدات پیش‌بینی شده به گونه‌ای است که گروه‌های مختلف را شامل می‌شود و حدود ۷۵ درصد جامعه انتخاب شده‌اند.

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری درباره پرداخت حمایتی از مردم گفت: در پرداخت‌ها تردید ایجاد نکنیم اگر منابع بیشتر به دست بیاوریم حمایت اجتماعی را افزایش می‌دهیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری از رسانه‌ها خواست برای اجرای موفق این طرح بیشتر به درست نویسی و ابهام زدایی روی بیاورند و مطالب را به این شکل بنویسند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: بار‌ها گفته ام سناریو‌های متعددی در دست بررسی است، اما به نقل از من گفتند که فردا قرار است این کار انجام شود و من این را تکذیب کردم. یکی از مباحث من را یکی از شبکه‌های خارجی گذاشته بود در حالی که من گفتم؛ «زمان اجرا مشخص نیست. سناریو‌های مختلف داریم به محض اینکه تصمصم گرفته شد اعلام خواهیم کرد».

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری درباره عدم اطلاع‌رسانی در خصوص اجرای طرح سهمیه بندی بنزین گفت: تجربه به ما نشان می‌دهد انتشار زودهنگام خبر آغاز سهمیه بندی جز هدر رفتن منابع، اختلال در نظم عمومی، فعال شدن قاچاقچیان سوخت و زد و بند‌ها پیامد دیگری نداشته است. از طرف دیگر متاسفانه تجارب تلخ دیگری هم داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی ترجیح می‌دادند به جای پمپ بنزین، بنزین را به خانه ببرند و ما آتش‌سوزی منجر به مرگ و خسارت‌های مالی و جانی داشتیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: در اصل اینکه طرح معیشتی داریم، بار‌ها اعلام کردیم که سناریو‌های مختلف با قیمت‌های مختلف داریم بار‌ها اعلام کردیم. هر دولتی هر تصمیمی بخواهد اعلام کند، اینکه از قبل در پیرامون آن موضوع صحبت کرده باشد، درست است که ما این کار را کردیم.

ربیعی اظهارداشت: همه دستگاه‌ها، موسسات و پژوهشگاه‌های مختلف هم بر این موضوع تاکید داشتند و مطالعات آن منتشر و بحث شده است. اما اینکه بگوییم ساعت «س» روز «ق» می‌خواهیم این کار را بکنیم جز این که می‌خواهیم کسانی را تردید بیاندازیم، نتیجه‌ای ندارد.

وی گفت: قطعا این تصمیم، تصمیم درستی بوده و نمی‌تواند مورد نقد باشد و در اعلام این گونه سیاست‌های باید مراقب جوانب برخی بی احتیاطی‌ها بود.
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بوبولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
من برم یه گوشه زارزار گریه کنم از این همه صلاحیت و خردمندی و فداکاری ... قیمت بنزین 300 درصد گرون شده ..... خدای ناکرده تمام مسئولان و مثلا غیر مسئولان سرطان میگرفتند اگه به تدریج قیمت رو زیاد میکردند. بیسجیه میاد میگه روحانی میخواد کشور رو به بهم بریزه .... ببخشید تو این مملکت بجز شما لعنتی ها 70 میلیون آدم دیگه زندگی میکننخاک بر سر من و امثال من. فریب دغل تا کی؟
امیررضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
1
دولت تصميم جسورانه اما متاسفانه بدون تدابیر مقدماتی گرفت. در عین بی تدبیری کار بزرگی که باید صورت میگرفت را انجام داد که به این عمل میگویند حماقت. من کاملا موافق اصلاح قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین هستم اما راه های عاقلانه ای و منطقی برای انجام آنها وجود داشت و دارد اما متاسفانه به دلایل نامعلوم طرح هایکارشناسی به شور نخبگان گذاشته ومی شود و یا حتی با کمال تعجب رای نمیاره!!! حالا باید برای امنیت مون باید کلی هزینه کنیم
علی
|
-
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
بکی به این احمق بگوید .یارانه من معلم بازنشسته 54 ماه است قطع شده است . وتو وزیران ومعاونان ومدیرکل ها و دکترها وبازاریهای بزرگ و کوچک دریافت میکنند. این نشانه عدالت شماست طبق قانون مصوب خودشما نباید قطع می شد.حالا معیشت هم به سرت بخورد .از 2 میلیون خانه خالی مالیات میگرفتید نیازی به بنزین نیود از کارخانه دارها وسلطانهای سکه وطلا و پسته وفولاد و اهن و ...... ......چرا از این کله گنده ها می ترسید واز فقرا مالیات میگیرید. ننیجه فقر جز ویرانی ونابودی وغارت وتاراج اموال عمومی نیست .البته هر انسانی مخالف است اما چاره ای نباشد همه میکنند.
جباری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
سلام علیکم
لطفاً از مسیولین بپرسید
1_چرا قبل از اجرای افزایش قیمت بنزین به مردم اطلاع رسانی نکردند !؟. مگر در دولت احمدی نژاد قبل از افزایش با مردم صحبت نکردند !؟.مگر قبل از اجرای طرح مبالغ به حساب مردم واریز نشد ؟ آیا مشکلی پیش آمد!؟ به آقای ربیعی بگویید لازم نیست یک هفته قبل بگویید . فقط ۲ ساعت قبل مردم را توجیه می کردید !!؟
۲_چطور قبل از اعلام دولت در خصوص افزایش قیمت جمعی از مردم مطلع بودند و از غروب آن شب تا ساعت دوازده به پمپ بنزین ها رفته بودند و باک های خود را پر کرده بودند . یعنی برای رانت های خودشان اشکالی ندارد و برای بقیه مردم اشکال دارد !؟
۳_مگر روز خدا را از این آقایان گرفته بودند که . درست در جشن میلاد پیامبر این خبر به مردم داده شده . !!!؟ آیا این یعنی به چالش کشاندن دین نبود !!؟
4_مگر پیدا کردن . آنهایی که دوردور می زنند کاری داره مگر دوربین ها آنها را نمی گیرند !؟ یا شاید رانت هستند !؟
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
2
جناب آقای ربیعی
به پیر ، به پیغمبر ، ما مردم ، فدایی نمی خوایم.ظاهرا مصالح کشور مدتهاست که درست تشخیص داده نمیشه. لطفا اینقدر تصمیمات فاجعه بار دولت رو با این ادبیات سردرد آور به ما تحمیل نکنید. احتمالا برای تصمیم دلار 4200 تومنی هم رئیس جمهور خودشون رو برای مردم قربونی کردن! لطفا به سران قوا بفرمایید این تصمیم فاجعه بار گران کردن بنزین رو لغو کنن و دست از گداپروری بردارن. خدایا با این مسئولین ندانم کار ، خودت به ما رحم کن
قدرت خرید هستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
اگه همه پول ها رو از جیب مردم در بیارین و حاتم بخشی کنین، باز هم چون اون پول از محل سه برابر شدن قیمت بنزینه، باز هم تورم ایجاد میکنه.
هفتاد هشتاد درصد اقتصاد دست عزیزان ست، خصولتی و بنیادی و ارگانی! خود اون هفتاد هشتاد درصد بخاطر گرونی بنزین پوست مردم رو با گرانی خواهند کند!
سخته واقعا فهمش؟! به جای این پارتیزان بازی ها، تصمیماتی بگیرین که محبوب مردم باشین، اونوقت تو وقتی مثل الان که کفگیرتون ته دیگ میخوره مردم النگوهاشونم مثل ژاپن میارن تقدیم حکومت میکنن برا نجات کشورشون!
خدا قوم ظالمین رو لعنت کنه.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
دولت مردان پرداخت سوبسید به قیمت قبلی بنزین را بهانه افزایش قیمت آن بیان کردند ولی قیمت بنزین را به قدری افزایش دادند که سبب سود چندین برابری شده است به گونه ای که بخش کوچکی از آن سود را که ظاهراً به خود مردم اختصاص داده اند به اندازه ای زیاد است که ماهانه 50 هزار تومان به 60میلیون نفر می رسد بنابر این عادلانه بود اگر قیمت به حدی افزایش می یافت که سوبسید آن قطع میشد نه اینکه تبدیل به پرسودترین محصول شرکت نفت شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
بگویید خسارت وارده به مملکت چند برابر هزینه بنزین شده غیر از جان باخته ها .اگر باید جلو قاچاق گرفته میشد فقط کافی بود همه با کارت بنزین بزنن .دیگه کجا قاچاق می شد .
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
تو که دروغ نمیگی ولی اگه میگی لعنت بر پدر و مادرت
من خر نیستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
ملت به زمام دارانشون اعتماد داشتن. هشت سال جنگیدن. خون دادن. تو تحریمها و گرونیها و شرایط سخت طاقت اوردن. صورتشون را با سیلی سرخ نگه داشتن به امید آینده. اختلاس و دزدی و دروغ و فحشا دیدن دم نزدن. ولی الان دیگه شرایط جوری شده آدم فکر میکنه شما ملت را خر فرض کردید. واقعا فکر میکنید ما گوسفندیم؟ تحمل هر چیزی برام راحته جز اینکه کسی بخواد به شعور من توهین کنه.
یه شبه قیمت بنزین را سه برابر میکنید و مردم را در عمل انجام شده قرار میدید. آماده باش میدید به نیروهای امنیتی که هرکی گفت خداااا بفریادم برس بزنین تو سرش. از اونطرف هم اینترنتو قطع میکنید. مملکت مال این مردم هست یا نه؟ ما نوکر شماییم یا شما خدمتکار ما قرار بوده باشید؟ من موندم رییس مجلس چه کاره است که بدون مشورت با نمایندگان مردم (هرچند بی صلاحیت) خودش برا هشتاد میلیون نفر تصمیم گرفته؟ کفگیرتون خورده ته دیگ، این چه طرز برخورده با فهم و شعور مردمه. انگار مردم دشمنن. همه چیز امنیتی میکنید. مردم شعور دارن میفهمن. قبلش یه اطلاع رسانی، آمادگی افکار عمومی، چیزی. نه یه شبه. بعدم بازهم فکر میکنید مردم نمیفهمن. میگید یارانتون زیاد میکنیم که بشینن سر جاشون. پنجاه تومن یارانه به چه درد میخوره تو این دوره زمونه؟ بابا خودتونید. خودتونید
007
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
همه مردم حقشونه دستشون درد نکنه که همه چی رو از جمله بنزین و حاملهای انرژی رو گران کردندوقتی مردمی که جاهلن و میبینن یک ریس جمهور و مسعولین یک کشور در دوره اول ریاست هیچ کاری برای ملت نمیکنن و آن جاهلان درک ندارند و باز آن ریس جمهور را انتخاب میکنن بیش از این نباید انتظار داشت من که به روحانی در دوره دوم رای ندادم چون متوجه شدم که دوره اول مملکت رو عقب انداخت و دارم چوب احمقهایی را میخورم که جاهل و نفهم بودن برادارن و دوستان وهموطنانم از ماست که برماست و این داستان ادامه دارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری